papeha papeha komentáře u knih

Poutavý příběh ženy, která neměla jednoduchý život, ale která se s ním dokázala rvát i přes všechna neštěstí kolem ní. Nevadí mi proplétání časových rovin a ani úvahy hlavní hrdinky, které s sebou přinášejí možnosti uvažovat nad našimi vlastními životy. Líbilo se mi, že příběh vychází částečně i ze skutečnosti. Doporučuji.

12.03.2022 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Zajímavě vyjádřené pocity hlavního hrdiny proložené dalšími příběhy coby vzpomínkami, ale někdy až zdlouhavé. Téma trochu hororové s předvídatelným koncem.

23.02.2022 3 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Dana Stabenow

Kam až může zavést víra náboženské fanatiky - nikdy mě to nepřestane udivovat. Knížku bych neoznačila jako thriller, i když je součástí vyšetřování spojeného s nálezem mrtvého těla. Vyprávění nás přenese na Aljašku, což je pro nás zajímavé prostředí, a autorka nás s touto zemí seznamuje a samotný děj je často potlačený, ale vyprávění to rozhodně nevadí.

04.02.2022 4 z 5

Tajemství na kůži Tajemství na kůži Alka Joshi

Příběh mladé ženy nám ukazuje Indii 50. let a pro nás Evropany je to zcela jiný svět a je zajímavé sledovat rozdílné tradice a způsob života. Najdeme zde však lidi s vlastnostmi jako všude na světě: dobrými i těmi špatnými. A pomluva má stejnou moc tady i v Indii. Nechejte se zavést do jiného světa, knížka je velmi čtivá.

04.02.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Skvělá kniha! I když nečtu sci-fi, moc se mi kniha líbila, přestože je hodně podrobná v popisu technických zařízení a pokusů, které hlavní hrdinové vykonávají. Pro mě to byla originální kniha. Doporučuji i těm, kteří tento žánr nečtou.

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Knížka se mi líbila jako jeho ostatní knihy. Možná není tak akční jako některé předešlé příběhy, ale já se nenudila. Je to příjemné čtení pro odreagování a těším se na další příběhy.

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Také se musím přidat k velmi dobrým hodnocením. Mám ráda knihy, které se skládají z několika příběhů a ty se poté spojí v jeden. Bavily mě absolutně odlišné charaktery i různé životy, které hlavní postavy žily. Doporučuji těm, kteří rádi skládají příběh postupně z pohledu více postav.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jeden z nejpoutavějších příběhů v zajímavém zpracování. Příběhy dvou mladých lidí, které ovlivnila válka, se proplétají, až se nakonec spojí.

29.12.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Příběh, který je o vztahu dvou lidí, ale nejen o něm. Přinutí vás přemýšlet o sobě, o tom, že zdraví člověka je to nejcennější, a pokud ho nemáte, nemůže spoustu věcí realizovat. Není to jenom "románek pro dívky". skrývá spoustu zajímavých myšlenek. Jen se připravte na smutné okamžiky...

19.12.2021 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Velmi smutný příběh, jak se dalo očekávat. Možná doktor Mengele se ne vždy choval tak, jak ho znám z jiných knih. Přesto je to příběh, který člověka zasáhne.

30.11.2021 4 z 5

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Neuvěřitelný životní příběh o muži, který chce být dokonalý ve své profesi, odehrávající se na anglickém panství. krásné jazykové zpracování a audioverze v přednesu pana Vlasáka mě fascinovala. Určitě zkuste, je to něco úplně jiného.

30.11.2021 5 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Peter May

Knihy autora jsou mé oblíbené. Přestože vyprávění z Hebrid nebo případy Enza tato kniha nepřekonala, není vůbec špatná.

22.11.2021 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Nádherná práce s jazykem, zajímavý příběh odehrávající se v uličkách Barcelony. Příběh, který na mě zapůsobil jak jednáním postav a svými událostmi, tak zpracováním. Určitě si přečtěte.

22.11.2021 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Máj je má oblíbená klasika. Nádherná práce s jazykem, zvukomalebnost, úžasné oxymoróny a rozervaný hrdina odmítnutý společností, prostě klasický romantický, i když dnes si romantiku asi představujeme jinak. Bezpochyby se k němu vrátím ještě několikrát.

06.11.2021 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika české literatury, kterou můžete vidět nyní i ve zpracování Národního divadla. Její nezapomenutelné verše jsou v nás už od školních let. Příjemné připomenutí jak v divadle, tak znovu i u samotné knihy.

06.11.2021 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Poklidný příběh bez zvratů jako se klidně houpá plachetnice na klidném moři. Ale i v příběhu Marie jsou okamžiky, které nám možná připomenou chvíle našeho života nebo alespoň zamyšlení nad vlastním životem. Autor má určitě lepší knižky a závěr je tak nějak rychle udělaný - škoda.

06.11.2021 3 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Knížka určitě stojí za přečtení a je to zajímavý příběh stejně jako Houbařka. Téma osvojení a vztah nevlastní matky a dítěte se objevuje, tento příběh ale přináší otázku, zda dobrou matkou může být opravdu každá žena, která touží po dítěti. Bod strhávám za rychlý závěr.

19.07.2021 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Skvěle namluveno Martinem Stránským, v jeho podání poslechový zážitek. Samotný příběh zajímavě rozehraný, ale drsný. Závěr překvapující, ale očekávaný, i když bych si přála jiný.

30.05.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Zajímavý příběh, který vede k hlubokému zamyšlení, co se může ve společnosti stát. Pochmurná atmosféra a samotné téma na mě působily tak, že jsem chtěla knihu odložit, ale nešlo to. Určitě dobře napsané, jen musíte být na takové téma připravení.

30.05.2021 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Ráda čtu tohoto autora, ale tahle kniha je trochu jiná. Chvíli máte pocit, že se budete smát, potom ale začnete přemýšlet nad životem hrdinů i svým. Na jedné straně bláznivý příběh, na druhé spousta emocí s filozofickými úvahami. Pro mě to bylo příjemné čtení.

18.05.2021 4 z 5