PanTomina PanTomina komentáře u knih

Kdo se bojí Smrti? Kdo se bojí Smrti? Jan van Helsing (p)

Neskutečná nekonečně stupidní hovadina bohužel psaná naprosto vážně. Nebudu lhát, že jsem to dočetl . Mou exaktně založenou náturu trápilo toto dílo celých 114 stran. Doporučuju snílkům, vílám, lidem s třetím okem a zvířatům se schopností číst. Smrt žije!

22.01.2017 odpad!

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Výborná kniha.

14.01.2017 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Opravdu silná záležitost. Právě jsem ji dočetl a nemám moc slov. Musím to vstřebat. Bolí to, protože se bojím o svět a mého malého syna v něm. Kéž vše dopadne dobře

14.01.2017 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Strašně silná kniha. Film byl výborný, ale víš, jak je to s knížkama :) Přečteno na dva zátahy. Cormac má skvělý styl psaní, i když třeba Cesta je psána úplně jinak (a taky výborně). Autora doporučuji všema deseti.

13.01.2017 4 z 5

Kobercové Kobercové Terry Pratchett

V rámci čtenářské výzvy 2017 jsem narazil i na bod Autorova Prvotina. Má volba padla na Pratchetta a jeho staronový román Kobercové. Já jsem velmi spokojen. Kniha mě bavila a přečetl jsem ji v podstatě na jeden zátah a lidem mého (a které to je?) ražení ji mohu doporučit :)

13.01.2017 4 z 5

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Za mě spíš nuda než zábava, ale proti gustu...

09.01.2017 2 z 5

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Velice vtipné, osobité, super .. Kniha, ke které se milerád vrátím.

Mně 13 Mně 13 Filip Topol

Nic mi to bohužel nedalo.

09.01.2017 2 z 5

Knoflíková válka Knoflíková válka Louis Pergaud

Kniha, která roste s člověkem. Pergaud je skvělý autor

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Tuto knihu doslova nemůžu vystát, ačkoliv nějaké kvality jistě nesporně má. Ovšem četba o tom, kterak si nabrnknout bokovku a neskutečně vtipně dělat debily ze svých blízkých, takové téma je mému naturelu na hony vzdálené. Trpěl jsem a nebavil se, ale dočetl. Jedna hvězda je myslím až až.

09.01.2017 1 z 5

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Rhonina jsem si opravdu oblíbil . Za mě příjemná četba

09.01.2017 4 z 5

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

Mě se tato kniha opravdu líbila a velmi bavila právě pro její sociální přesah, což je zdá se zároveň hlavní důvod jejího nízkého hodnocení zde. Jiné Grishamovy romány už mě tolik nenadchly, ačkoliv jsem jich nečetl mnoho.

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Moje první setkání s Neilem Gaimanem a hned láska jako trám.. Miluju tu knihu

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Příjemný kousek dvou mých oblíbenců. A Crowley a Azirafal byli mými hrdiny od začátku do konce.

09.01.2017 4 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Patří mezi mých TOP5. četl jsem ji mockrát a ten pocit mám vždy stejný. Je to bolest. Přesto ji miluji.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Nepopsatelná excelentní skvostnost. Bulgakov mě tímto dílem dostal do kolen. To je tak skvěle vystavěná záležitost, že se v podstatě nedá interpretovat tak, aby ji člověk nechtěně neponížil. Prostě přečíst a nechat působit.

09.01.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neskutečná děsivá nadčasová vize. Třetí oko. A ten konec, ten Ti zlomí páteř. Nezapomenu

Pasák Pasák Egon Erwin Kisch

Velmi kvalitní dílo (jediná Kischova románová próza) se silným sociálním přesahem a hezky vykreslenou atmosférou doby v Praze nižších vrstev. Pro mě jedna z možná TOP 15ti knih, které jsem kdy přečetl

Jmenuji se Červená Jmenuji se Červená Orhan Pamuk

Báječná kniha mne vtáhla do dějů různých hrdinů, jakými jsou například prostá červená barva, pes nakreslený na papíře, kaligrafové, .. nádhera. Pamatuji se, že jsem Orhana Pamuka poměrně dlouho sháněl, protože u nás nebyl překládán ještě dlouho po ocenění Nobelovou cenou. Nakonec jsem na něj náhodou narazil asi po třech letech v trafice na vlakovém nádraží! A byla to jasná láska. Ta láska se jmenovala Jmenuji se Červená

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Další ze skvostů jednoho z mých nejoblíbenějších autorů. Nemám, co bych vytkl. Murakami a jeho světy jsou pro mě jako droga