Pája699 Pája699 komentáře u knih

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Vražda ba Blatech….hodně zajímavá obálka, která mě nalákala. Krátké kapitoly vám proklouzávají mezi prsty, čte se to lehce a samo, ale dle mého se jedná o opravdu jednoduchou detektivku. Kde mi svým způsobem k srdci nepřirostl nikdo. Ani patoložka Julia, ani komisař Florian, tedy zatím :-) Nevzdávám se bez boje a dám určitě šanci další knize autorky a až podle toho rozhodnu, zda v sérii pokračovat, či nikoli. Tento příběh neurazí nenadchne. Na trhu je konkurence veliká a toto řadím do průměru.

27.12.2022 3 z 5

Co když zůstaneme Co když zůstaneme Sarah Sprinz

První díl se mi líbil hodně, ale druhý díl..pááni ještě daleko lepší a předčil moje očekávání. Jak už tu bylo řečeno Amber ze začátku byla na facku, rozmazlený spratek, který si myslel, že mu všechno projde a hlavně může všechno. U chování rodičů jste si taky pokládaly otázky tipu.. to jako vážně? Proč? Jak se můžou takhle chovat? Každá mince má vždy dvě strany a neodsuzujte předem! Mě se příběh Emmetta a Amber neskutečně líbil a chytil za srdce. Oba dva si prošli příběhem neskutečnou proměnou a našli sebe sami. Vsuvka o krasobruslení se mi též moc líbila. Opět závidím všem, co mají knihu ještě před sebou :-)

27.12.2022 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

(SPOILER) Tato kniha má určitě své plusy i mínusy. Čtivost se určitě popřít nedá. Způsob provedení vražd a vybírání obětí, je vážně brutální a mě stály všechny chlupy na těle :-) Klobouk dolů, z tohohle vážně až mrazilo. Všechny ty hádanky a tajemno mě vážně bavilo. Četla jsem zachumlaná v peřině a čouhal mi jenom nos. Joona je Jonna a Saga a je Sega. Tyhle dva k sobě prostě patří. Bezva, neotřelá dvojice. Na druhou stranu si myslím, že Jurka už bylo dost. Pachatele víme skoro od půlky knihy a pak už je jenom hon na dopadení. V tomhle směru mohla být klidně kniha o chlup kratší. Zbytečně natahované ke konci. Jinak ale můžu s klidným srdcem knihu doporučit. A ta obálka knihy se vážně povedla!

22.12.2022 4 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Peckovní pokračování této úžasné série, kterou si určitě nenechte ujít! Každý díl má něco do sebe a každý si najde to svoje! V komentářích tu bylo řečeno už vše a já mohu jen souhlasit. Hokejisty prostě žeru a Dean byl miláček již od prvního dílu. No a Allie….ta ho krásně doplňovala. Humor, sex, přátelství, děj….vše tu najdete a ručím za to, že se vám to bude líbit :-)

16.12.2022 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Myslela jsem si, že mě už autorka nemůže překvapit a ono se jí to v tomhle díle vážně povedlo. Tohle byla naprostá lahůdka a moje krimi dušička je maximálně spokojená. Od první stránky zajímavý, napínaví příběh. Tornádo ve městečku Panters Millu odhalí ostatky…co se stalo před 30-ti lety? Tak je snad jasné, že Kate a její super tým na to přijde .-) I soukromá linka Kate a Tomasetiho mě vážně bavila. Konec sice smutný, ale není všem dnům konec. Za mě perfektní díl, který graduje.

16.12.2022 5 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

Po nějakém čase se opět setkáváme s profesorem Joem O'Loughlinem a jeho parťákem Ruizem. Tyhle dva k sobě neskutečně pasují a právem patří mezi moji nejoblíbenější vyšetřovací dvojici :-) Kriminální zápletka napínavá a děsivá. Super vykreslený příběh. Nemusím ani zdůrazňovat, že si s tím chlapy poradí skoro levou zadní .-) Přiznám se, že mě ale spíše a víc zajímalo, kam se bude ubírat dějová linka ze soukromí Joea. Noooo..... tohle jsem opravdu nečekala :-( a je mi z toho vážně smutno. I přesto všechno, další skvělá kniha z pera autora.

05.12.2022 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

K této dokonalé sérii mi chyběl 1. a 3. díl. Ani nevíte jak jsem ráda, že vyšly další dotisky a mě se knihy dostaly do ruky. Skákala jsem 2 metry vysoko, jako puberťák no :-D Sehnat je byl nadlidský úkol. Příběh Hanny a Garretta….kde začít…bylo to prostě božíííííí. Přečteno na jeden zátah. Knihu řadím mezi nejlepší od autorky. Tento příběh se mi vážně líbil a hlavním hrdinům jsem neskutečně fandila! Dostali se mi pod kůži a přirostli mi k srdci hned a vlastně celá hokejová parta. Bez nich by to nebylo ono. Za mě jedno velké doporučení .-) Já si čtení užila na maximum a o vtipné hlášky také není nouze :-)

05.12.2022 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Upřímně mě překvapuje tak nízké hodnocení knihy. Je to moje 4 kniha autorky a tuto musím zařadit mezi ty nejlepší co jsem od ní zatím četla. Příběh Landona a Rany Banany mě dostal a chytil za srdce. Jeden opilecký telefonát a jak to oběma změnilo život. Postupně vidíte, jak se jejich vztah vyvíjí. Oba dva mají svá tajemství se kterými se musí vyrovnat a porvat. Téma adopce je vážně silné. Nejsem žádný cíťa, ale tahle kniha mě dohnala k slzám. Jsou tam ale samozřejmě i pasáže u kterých se od srdce zasmějete. Za mě jedno velké ANO a doporučení. No a ten krásný chlap na obálce je příjemný bonus :-)

28.11.2022 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Skvělá, mrazivá detektivka. Kniha se čte dobře a rychle. O napětí není také nouze. Oba dva detektivové mi k srdci tedy nepřirostli, sympaťák nebyl ani jeden :-) ty jejich vyšetřovací metody byly opravdu místy drsné…. Ono i z těch vražd vám běhá mráz po zádech. Překvapivě vrah mě napadl hned, jak se objevil na scéně…určitě bude stát za to, se podívat i na film.

28.11.2022 4 z 5

Nic nebude jako dřív Nic nebude jako dřív Karin Slaughter

Druhá kniha od autorky…myslím si, že si mě autorka postupně získává na svoji stranu :-) U prvního dílu mi trvalo se začíst..takový pomalejší rozjezd. Druhý díl měl naopak raketový start, ale pak se to na chvilku zadrhlo a vleklo se. Ke konci to zase začne nabírat na obrátkách a nejde se o děje odtrhnout. Will Trend je sympaťák a jeho postava mě baví :-) toho jsem si oblíbila hned a těším se na jeho další případ. Jsem zvědavá, jak jim to bude klapat s Fait .-)

22.11.2022 4 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Tess Gerritsen má super napínavé a nervy drásající detektivky, ale z této knihy, tak nadšená nejsem. Bude to tím příběhem no…démoni, nadpřirozeno a bible…to není nic pro mě. Chytrý, mazaný a brutální vrah…tato linka se mi moc líbila tam mi běhal mráz po zádech, ale pak tam přišli ty démoni a tyhle pasáže byly na mě moc zdlouhavé a místy i nezajímavé. Je mi líto, ale dávám zlatou střední cestu…tedy 3 krásné hvězdy. Další knihu si ale určitě nenechám ujít .-)

15.11.2022 3 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

Sama jsem nečekala, že mě tento příběh bude bavit po předchozích knihách autorky. Jako je to přeslazené, hlavně ten konec, kdy se zase z proutníka stane zamilovaný beránek a rodinný tip :-D ale i přesto se to krásně četlo a mě to bavilo. Bridget byla milá, fajn ženská do nepohody se svým synem. Určitě tam jsou i pasáže u kterých se opravdu od srdce zasmějete.

10.11.2022 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Tohle byla naprostá dokonalost! Stejně napínavé a záludné jako pilotní díl této úžasné série. Knihu určitě řadím mezi ty lepší od autorky. Co se skutečně stalo před 35-ti lety na Hochstetlerové farmě? A kam zmizela matka od 5-ti dětí? Sice jsem na část příběhu přišla vcelku brzo, ale to mi určitě dobrý dojem z knihy nezkazilo .-) Tíha tajemství vás vždycky doženou….. Za mě jedno velké doporučení. Linda Castillo píše opravdu fantasticky...

08.11.2022 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

(SPOILER) Je mi líto, ale za mě se tento díl moc nepovedl. Samotný příběh mě nikterak neoslovil a o týrání a psích zápasech se mi nikdy nečte nijak dobře jako milovník všech zvířat. Detektiv Kett si opravdu zahrává se životem a chvilkama mi přišlo, že si myslí, že je nesmrtelný…v tomto tempu nemůžeme další vyšetřování přežít :-) Trošku mě mrzelo, že v tomto díle nebyl žádný pokrok co se týče zmizení Kettovi ženy…bohužel si musíme počkat na další díl, jak už tomu slibuje závěr knihy….

04.11.2022 3 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Jak já se těšila na tento díl. Zazobaný hrabě a chudá švadlenka ve velkolepém městě módy..v Itálii. Super téma, ale dle mého potenciál nebyl zcela využit. Začátek knihy super o vtipné hlášky též nebylo nouze, ale pak se to všechno začalo jenom opakovat. Slovní přestřelky, pocity…Jestli ještě někdy uslyším slovo děloha, tak přísahám, že někoho praštím :-D Kimber mi ke konci lezla i na nervy. Matteo pro mě nemastný, neslaný…asi proto se tak k sobě hodily .-) Za mě zatím nejslabší díl, ale určitě si přečtu další tvorbu od autorky.

01.11.2022 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Ani nevím, kde mám přesně začít…začátek byl pro mě trochu nezáživný a táhlý. Jordan mi přišla nesympatická, asi jako skoro všem tady po přečtení :-) Určité pasáže o tom, jak uráží lidi, mě ani nebavili. Taková zbytečná omáčka kolem. Až jsem si říkala, kdy se to konečně rozjede…..Sotva jsem to dořekla, zavolal Bernie a já si přála, abych to nevyslovila :-D Pravá, napínavá a děsivá show začala právě nyní, přesně jak to autor umí.. Sympaťák detektiv Cole, tomu dodal ten správný šmrnc. Mě se kniha líbila a napjatě jsem čekala až do samého konce. I když ten konec by mohl být klidně tak o 100 stran kratší a nic by se nestalo .-)

01.11.2022 4 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Taková trošku jiná Popelka :-) Roztomilá dívka z chudých poměrů se zakouká do bohatého synáčka své zaměstnankyně. Matinka, která je mimochodem na ránu bohužel má se synem jiné plány jak už to tak bývá .-) Sladká, jednoduchá jednohubka, kterou máte přečtenou raz dva. Příběh mě opět nijak neoslovil, zápletka mi nepřišla nikterak hrozná v uvozovkách, na to že vyřešit to trvalo skoro 10 let, ale četlo se to hezky. Pokud si chcete odpočinout a zasnít se, tak směle do toho. Jednu hvězdu přidávám za krásného chlapa na obálce :-)

26.10.2022 3 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Vesnice..nebyl to špatný příběh, ale upřímně mi tam chyběla taková ta pomyslná jiskra a zápal jako tomu bylo v prvním díle. Tím nechci říct, že se jedná o špatnou knihu…každý čtenář ať si udělá vlastní názor .-) Každé 3 roky zmizí jeden chlapec. Kdo zatím vším stojí a hlavně proč? Z odhalení jsem byla mírně šokovaná a opravdu mě to nenapadlo. Takže jsem byla po celou knihu v napětí. Co mě bavilo méně, byla osobní linka vyšetřovatelů Adama a Laury. No uvidíme co přinese další díl, který si určitě nenechám ujít.

21.10.2022 4 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

(SPOILER) Hadí oči…je další super čtení z pera autorky. Tento příběh vám nedá spát a vystřelí vás z trenek :-) Celý vyšetřovací tým byl nezapomenutelný již v předešlé knize a tady tomu není jinak. Ještě se více sblíží a přátelství se prohloubí, díky Nině a nečekanému odhalení z její minulosti. Strašně jí fandím…Vyvraždění celé rodiny…Opravdu manželka zabila manžela a své prvorozené dítě a pak spáchala sebevraždu, nebo tomu bylo vlastně jinak? Děsivý a nemilosrdný vrah…. Jak já závidím všem čtenářům, který mají čtení před sebou .-)

21.10.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Autorka prostě umí a já jsem vážně nadšená z celé této série. Je to prostě čtecí pecka, jak už to bylo mnohokrát zmiňováno :-) Tento příběh vás nepustí dokavaď neobrátíte poslední stránku. Ano, tak čtivé a napínavé to je .-) Za mě jedno velké doporučení a těším se na další díl s mojí oblíbenkyní Josie Quinnovou a jejího celého týmu. Je to prostě srdcovka.

14.10.2022 5 z 5