Pája699

Přečtené 411Spící nymfa
květen - červenec 2022
Spící nymfa 2021, Ilaria Tuti

Tak já bohužel budu asi jedna z mála, kterou příběh nijak neoslovil a vlastně ani nezaujal. Četla jsem jak robot…ne ane se začíst. Bylo to takové zbytečně rozvláčněné a natahované. Příjemné zpestření byl bez pochyby pes Smoky a Blanca, ty mě tam bavili. Teresa a Massimo jsou taky bezva dvojka. Určitě dám šanci dalšímu dílu. První díl byl totiž pecka.


Dokonalá tma
červen 2022 (21.-30.)
Dokonalá tma 2022, Helen Fields

Fííí hááá, tak tohle byl tedy případ, ale myšleno v dobrém slova smyslu :-) Prostě nářez…se zatajeným dechem jsem doufala a přála si šťastný konec pro Barta, Sky a Elenutu. Místy jsem to musela rozdýchat..jako to chování k nim byla síla, jako k dobytku :-( Mým hrdinou tohoto příběhu byl Lively, předvedl se jako formát. Tato série je vážně DOKONALÁ!


Celá pravda
červen 2022 (07.-21.)
Celá pravda 2022, Cara Hunter

Já jsem upřímně maliličko zklamaná. Chvílemi mi to přišlo moc natahané a nedotažené. Na mě moc dějových linek a to bude asi ono co mě rušilo. Takové přeskakování jak blešky :-) Sexuální obtěžování – profesorka verzus student. Kde je vlastně pravda? Přiznám se, že až do samotného konce jsem nevěděla, kdo brilantně lže a kdo má pravdu. No a obvinění Adama Fawleyho naštěstí dobře dopadlo. Uvidíme co přinese další případ.


Kylandovo vykoupení
červen 2022 (10.-17.)
Kylandovo vykoupení 2016, Mia Sheridan

Ne, ne, ne a ještě jednou ne. Kdybych od autorky nečetla předešlé knihy, tak nevěřím, že napsala tuhle. Za mě velké zklamání. Že to bylo nereálné to vem čert, takové romantické knihy prostě jsou, ale já se vážně nudila. Příběh Kylanda a Tenleigh mě nebavil. Ničím mě nezaujal a já se vážně nutila do čtení. Posledních cca 100 stran už byly o chlup lepší, ale to celkový dojem z knihy nezachrání, bohužel. Knihu bych už znovu nečetla. Autorka má daleko lepší knihy. Je mi líto, nerada dávám záporné komentáře, ale tady prostě musím.


Vražedné pohádky
květen - červen 2022
Vražedné pohádky 2022, Andreas Gruber

Werdomme....Celá série s komisařem Maartenem S. Sneijderem je naprostá pecka. Tohle byl teda díl, tohle bylo něco. Minulost se prolíná s přítomností a z těch brutálních vražd, až mrazí. Tohle je hooodně osobní a jak se s tím komisař popere, to už si musíte přečíst sami .-) A hlavně ten konec…jsem zvědavá na pokračování a já pěvně doufám, že bude brzy. Určitě si nenechte ujít! S čistým svědomím ráda doporučuji. Kdyby to šlo, dám i více hvězd.


Malá tajemství
květen - červen 2022
Malá tajemství 2021, Jennifer Hillier

Napínavé, perfektní čtení, které vás nenechá vydechnout do poslední stránky. Možná si řeknete, že na toto téma je napsáno hodně knih a že vás už nic nepřekvapí…nooo musím vám říct, že se pletete :-) Autorka má super čtivé knihy a ani tato vás nezklame. Únosem dítěte se teprve začíná rozmotávat klubko lží a různých tajemství, který všichni svým způsobem mají. Marin a Derek, tak dokonalý pár na první pohled….naprosto bezvadně autorka vystihla jejich postavy, úplně se do nich vžijete. Kdo za únosem stojí, není zase až tak těžké uhádnout, ale než se k tomu dostanete, zažijete neskutečnou jízdu počtení :-)


Nové sliby
květen - červen 2022
Nové sliby 2022, Lilly Lucas

Já prostě miluju to městečko Green Valley. Opět krásně popsaná zimní krajina, hory, wow. V týdnu kdy jsem knihu četla bylo vcelku vedro, nooo tak jsem se pěkně schladila :-D Léto teprve začíná a já se vážně začala těšit až začne u nás taky sněžit .,-) Na příběh Willa a Izzy jsem se vážně těšila, byli mi už strašně sympatiční v prvním díle, ale tak nějak mi to místy přišlo takové ufňukané a natahované. Jsme spolu, nejsme spolu…. a konec pro mě nedotažený, useknutý co se týče Cole…za to strhávám jednu hvězdu.


Doručovatelky
květen - červen 2022
Doručovatelky 2022, Alex Smith

Za mě perfektní start pro mě další oblíbené série. Kolikátá už??? :-D Robert Kett a jeho dcery přinesly do příběhu tu správnou jiskru. Místy se opravdu musíte smát. Nečekejte nějaké brutality a hlavolamy nad rozluštěním vraha. Je to taková příjemná, oddechová detektivka .-) Myslím si, že další díly mají co nabídnout a já se na ně strašně těším. Hlavně potom konci…..snad se dozvíme více o zmizení Kettovi manželky…


Když byla hodná
květen - červen 2022
Když byla hodná 2022, Michael Robotham

Perfektní díl od samého začátku, až do samotného konce. Napětí jak v elektrárně :D Ani nic jiného jsem od pana Robothama nečekala..tohle je vždy sázka na jistotu, že se nudit ani trochu nebudete. Prostě návykové čtení….tento díl je hodně o minulosti Evie Cormakové. Temna tam bylo až až. Je ale fakt, že první díl se mi líbil o malilinkato více, ale i tak hodnotím 5-ti hvězdami. Kniha si to určitě zaslouží a já budu netrpělivě vyhlížet další pokračování…..


Zachraň nás
květen 2022 (22.-27.)
Zachraň nás 2022, Mona Kasten

Hezké zakončení série to sice ano, ale jsem upřímně ráda, že už to nemá pokračování. Tady toho bylo tolik a vlastě nic. Moje pocity plně vystihla ANN98. Vyprávění z x pohledů v tomhle případě ubralo na kráse a čtivosti. Tak hlavně, že to všechno dobře dopadlo a mělo to šťastný konec :-D Jsem zvědavá, s čím autorka přijde příště…určitě jsem na ni nezavrhla .-)


Obětina
květen 2022 (12.-25.)
Obětina 2014, Sharon J. Bolton

Pro Toru Hemiltonovou začíná její dlouhý a zapeklitý příběh, když se na svém pozemku snaží pohřbít svého koně a vykope mrtvolu ženy, která těsně před smrtí porodila a za živa jí bylo vyříznuté srdce…..Stručně a jasně to shrnu..začátek zdlouhavý, prostředek naprostá bomba, kdy já jsem napětím nedýchala, ale ten zdlouhavý konec, chjo. Posledních 100 stran by se krásně vešlo na deset. Po celou dobu příběhu mě tedy autorka pěkně mátla. Každou chvilku jsem měnila tip, jak to bylo překroucené :-) Ruku na srdce…příběhy s Lacey Flintovou si mi líbili více.


Jednou za život
květen 2022 (12.-19.)
Jednou za život 2021, T. L. Swan

Jako určitě mám své výhrady ke knize, ale i tak hodnotím velmi kladně :-) Najdete tu od každého něco, ale hlavně HUMOR. Já se bavila po celou dobu příběhu. Jako ano, namistrovaný playboy Jameson mě občas neskutečně štval svojí arogancí a urážlivostí, ale co, to k tomu prostě patřilo. Emily nebyla taky zrovna za princeznu :-D Mělo to jiskru, svůj půvab i když kniha mohla být o chlup kratší, nic by se nestalo. Místy zbytečně natahované a opakované hádky mě štvaly. Těším se až se začtu do druhého dílu…další příběh z Milesova klubu .-)


První krev
květen 2022 (06.-19.)
První krev 2021, Angela Marsons

První krev…přiznám se, že jsem si chviličku říkala, jestli to nebude zbytečná kniha, ztráta času svým způsobem…ale víte co, určitě nebyla!! Já si to užila na maximum, příběh mě strhl…a mé srdce zaplesalo, když jsem si mohla opět přečíst o Dawsonovi…celá parta zase pohromadě. Bylo to příjemné vrátit se na začátek jak to všechno začalo…..


Vrahova žena
květen 2022 (02.-12.)
Vrahova žena 2021, Victor Methos

Výborná kniha s báječným příběhem a skvělou zápletkou!!! Tohle mi sedlo a bavilo. Po celý příběh jsou zvraty v ději, že jsem až zírala…no ten konec…tak to bych vážně neuhádla a nečekala. Prostě pecka a mazec Tento právnický thriller si užijete. Za mě jedno velké doporučení a jdu sáhnout po další knize autora


9. listopad
květen 2022 (02.-06.)
9. listopad 2021, Colleen Hoover

Autorka mě ještě nikdy nezklamala, ani teď. Je prostě mistryně a já její knihy čtu strašně ráda. Skoro u každé bulím :-D Tady tomu nebylo jinak. Knihu jsem zhltla jak nic, nešlo prostě přestat. Se divím, že mi nehořely stránky jakou rychlostí jsem obracela a čekala jak se bude příběh vyvíjet dál, co se stane v každém roce…napjatá jak struna. Fallon a Ben nikdy nikdo k sobě nepasoval víc. Celou dobu jsem čekala a doufala ve šťastný konec…Cesta byla trnitá a ne jednoduchá. Nebudu více prozrazovat, přečtěte si sami. Mě to vzalo za srdce.


Hra s ohněm
duben - květen 2022
Hra s ohněm 2021, L. J. Shen

Krásná, příjemná romantika s nádechem ohně. Tento příběh je fakt něco, byla to prostě pecka. Oba dva hlavní hrdinové mi hned káply do noty .-) i vedlejší postavy byli nezapomenutelné a celý příběh jako celek byla naprostá bomba. Grace a West, tak rozdílný a přesto tak podobný. Jejich příběh měl šmrnc, šťávu a mě neskutečně bavil. Autorku jsem si hned přidala do oblíbených a jdu se vrhnout na další četbu. Jednu pihu na kráse tato kniha přeci jen měla…přečetla jsem jí moc rychle :-)


Střípky ticha
duben - květen 2022
Střípky ticha 2016, Linda Castillo

Třetí díl této úžasné série. Jsem opravdu zvědavá, zda si autorka udrží laťku takhle vysoko po celou dobu. Já věřím, že ano :-) Myslím, že už tu bylo vše řečeno….Kate moc pila v tomto díle a případ si brala osobně. Tolik mrtvých? Tím to tempem za chvilku v Amišských vesnicích nebude nikdo. To jen trochu humoru :-) Autorka si semnou pěkně pohrála viklala semnou co se týče vraha…já se ale nedala a držela svého tipu a ten nakonec i vyšel. Šílenost.... Byl to další super případ, který ráda doporučím dál.


Mrazivé vraždy
březen - květen 2022
Mrazivé vraždy 2021, Agatha Christie

Agáta Christie je mistrně ve svém oboru a mě nadchla. Povídky se četli sami, svižně. Určitě atmosféra v zimě, kdy je sníh za okny, vy jste zachumlaný v dece, popíjíte čaj by to asi mělo větší kouzlo ale i tak tomu čtení neubralo na kráse .-)


Pan Romantik
duben 2022 (11.-26.)
Pan Romantik 2021, Leisa Rayven

Jako pokud chcete romantiku a trochu se zasnít a odskočit si od běžných denních starostí, tak proč ne. Je to jednoduchý příběh sexy Paula Rielyho a cynické Eden, která nevěří na lásku. Pan Romantik byl na můj vkus až moc dokonalý - nereálný.Těch to milostných příběhů je tolik, že to ani nespočítám. Bohužel tento se ale nijak neliší a nevybočuje od jiných knih na toto téma. Za mě lepší průměr. Krásné 4 hvězdy si zaslouží. Četlo se to samo….


Modlitba za mlčení
duben 2022 (14.-20.)
Modlitba za mlčení 2015, Linda Castillo

Jako určitě skvělé pokračování série, i když musím přiznat, že první díl se mi líbil více. Opět to bylo svižné, napínavé, dramatické. Jednu hvězdičku ubrat musím za pro mě krkolomný konec v rozuzlení a i za to, jak vraha dopadli. Tam to moc nezafungovalo :-) Jsem velmi zvědavá, jak to bude pokračovat mezi Kate a Johnem. Další díl si nenechám ujít.


Krvavé skládanky
leden - duben 2022
Krvavé skládanky 2021, Nadine Matheson

Krvavé skládanky byly opravdu krvavé a místy i nechutné. Z popisování odstraňování různých končetin až mrazilo… jen pro silné povahy .-) Jinak musím říct, že jsem se nenudila ani trochu a autorka mě svou prvotinou mile překvapila. Určitě si nenechám ujít další knihu…pokračování se nabízí. Anjelica a Ramouter slibují bezva vyšetřovací dvojku. Těším se


Taju pro tebe
duben 2022 (11.-14.)
Taju pro tebe 2021, J. T. Geissinger

Tak tohle bylo něco :-) Za mě o chlup lepší jak první díl, i když v určitých pasáží chování hlavní hrdinky mě trošku udivovalo. Jako opravdu se takhle chová šestatřicetiletá žena? Občas horší jak patnácka :-D Ale úsměv na tváři vám nezmizí po celou knihu. Vtipné scénky, romantika, jiskření. Playboy Cameron a stydlivka Joellen vás určitě budou bavit. Já se nenudila ani chvilku, bylo to prostě skvělé. Těším na další příběh autorky.


Bez viny
březen - duben 2022
Bez viny 2021, Charlotte Link

Bez viny..po přečtení této knihy si tuto otázku budete pokládat. Kdo je vlastně bez viny? Za mě určitě zatím nejlepší kniha autorky! Žádná hluchá místa, zajímavá zápletka, originální, napínavý. Prostě parádní počtení. Jen z konce jsem byla smutná, ale každá kniha nemůže končit happy. Soffie si tohle nezasloužila


Hypotéza zla
březen - duben 2022
Hypotéza zla 2020, Donato Carrisi

Já jsem nadmíru spokojená. Za mě lepší jak první díl, ve kterém zbyla spousta nezodpovězených otázek. V tomto díle, teda taky nějaké budou no .-)…hold si budu muset přečíst i třetí díl :-D Tady by se dalo napětí vážně krájet. Hrozně mě bavilo jak u každého případu byla indicie, která navedla vyšetřovatele přesně tam kam, kam vrah chtěl. Vážně promyšlené…Jak už tu ale bylo řečeno, konec opět překombinovaný, ale mě to nerozhodilo, neztrácela jsem se v ději a četla jedním dechem.


Pojď trochu blíž
březen - duben 2022
Pojď trochu blíž 2021, Rachel Abbott

Nebylo to zase tak zlé, ale musím souhlasit, že to byl nejhorší díl šéfinspektora Toma Douglase. Chvilkami jsem musela sáhnout hluboko do paměti, abych si připomněla soukromou dějovou linku hlavních aktérů, abych se moc neztrácela v ději :-) Příběh lehce plyne, je tu i špetka napětí, "vymývání" mozků a manipulace, ale též mě konec zklamal. Když opomenu, že to bylo uspěchané, tak mi teda chybělo více vysvětlení motivu. Za mě průměrný triller.


Květy nad peklem
březen 2022 (15.-29.)
Květy nad peklem 2019, Ilaria Tuti

Musím přiznat, že u této knihy jsem měla ze začátku problém jak s jinou formou psaní, tak i s hlavními představiteli Teresou, tak i jejím novým parťákem. Nebudu lhát, chvilku mi trvalo se začíst a přijít tomuhle stylu na chuť a ono se to vyplatilo :-) Dostala jsem nakonec strhující příběh z temných lesů s postarší trhlou vyšetřovatelkou :-D Kdo zatím vším stojí, nebylo zase tak těžké uhádnout. Další díly si rozhodně nenechám ujít.


První chyba
březen 2022 (08.-29.)
První chyba 2021, Sandie Jones

Já osobně jsem nadšená. Nečekala jsem od knihy mnoho a naprosto mě uchvátila a dostala. Příběh Alice, Beth a Nathaha…co všechno skrývá minulost a jak to všechno bylo? Intriky, lži, napětí, nečekané rozuzlení, to vše tato kniha přináší. Je pravda, že vcelku brzy jsem přišla na to, jak to asi plus mínus bude. Jediné překvapení byl pro mě konec…i tak hodnotím kladně a mohu vřele doporučit dalším čtenářům :-)


Zemřu o Vánocích
březen 2022 (08.-21.)
Zemřu o Vánocích 2021, T. Cohen (pseudonym)

Tak tohle byl slušnej psychologický výplach mozku. Upřímně ani nevím co si mám po přečtení knihy o ni myslet. Líbilo? Nelíbilo? První část mě nezaujala, druhá už byla jiné kafe :-) Tam to mělo jiskru a konečně to začalo být zajímavé. Epilog? Bez komentáře radši, jsem zase zmatená :-D Vidím to na 3 hvězdy – neurazí, nenadchne.


Slib mlčení
březen 2022 (03.-17.)
Slib mlčení 2014, Linda Castillo

Tato kniha předčila mé očekávání a jsem neskutečně ráda, že jsem na ni díky svým věrným čtenářům tady na ni narazila. Vypadá to, že mám další oblíbenou autorku a sérii :-) Místy opravdu brutální popisy obětí, brrr. Kate Burkholderovou a celý její tým mi byl hned sympatický a věděla jsem, že to bude jízda a bude to stát za to…a taky že jooo. Příběh vás udržuje v neustálém napětí a vy ani nedýcháte a čtete a čtete, než dorazíte nakonec poslední stránky, kde samým rozuzlením jenom zíráte. Kniha nemá žádná hluchá místa. Za mě TOP a doporučuji všem, co mají rádi napětí.


Balzamovač
březen 2022 (08.-15.)
Balzamovač 2022, Alison Belsham

Autorka opět nezklamala. Kniha je čtivá, napínavá prostě geniální. Nudit se určitě nebudete, na to vsadím krk! :-) Kniha od knihy je lepší a lepší. Jen tedy doufám, že bude pokračování….tak nějak samo se to nabízí…Necháme se překvapit .-) Na inspektora Francise Sullivana se každopádně těším.


Podezřelý
březen 2022 (08.-10.)
Podezřelý 2020, Paulina Świst

Příběh Daniela a Rýsky je krásné zakončení série. I když tento díl řadím jako nejslabší. Tento příběh mě zase tak nenadchnul, jako předešlé dva. Moje chyba je tedy ta, že jsem měla velké prodlevy od čtení v pořadí dílů. Proto mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a věděla kdo je padouch a kdo klaďas :-) Styl a humor se mi od autorky líbí, proto určo sáhnu i po jiné knize.


Omyl
únor - březen 2022
Omyl 2016, Elle Kennedy

Každá knížka od autorky je pecka, na kterou se strašně těším a jsem zvědavá s čím novým autorka přijde. Čím mě překvapí. Nikdy nejsem zklamaná a to ani v tomto případě Příběh Logana a Grace…. Jako klasika, on namachrovaný hokejista se sebevědomím až na půdu…ona naivní husička, aspoň v první části. Doporučím se pohodlně usadit a zasnít se. Nenáročné pokračování skvělé série.


Ta, která prohraje
únor - březen 2022
Ta, která prohraje 2020, Liv Constantine

Z mého pohledu, tuhle knihu nezachránilo ani rozuzlení, které svým způsobem bylo jasné v průběhu čtení ani poslední odstavec co pronesla Piper. Celý příběh bych shrnula do jedné věty, ale autorky to rozvedly na 260 stránek. Já jsem upřímně zklamaná, čekala jsem fičák po přečtení knihy Poslední paní Parrishové. Je mi líto, ale tohle se za mě prostě moc nepovedlo, ale je to zase věc názoru a pohledu čtenáře .-)


Pod hladinou
únor - březen 2022
Pod hladinou 2021, R. Caine (pseudonym)

Stejně jako předchozí díly, tak i tento zhltnete jak malinu. Taková akční třešinka na dortu posledního dílu. Stále jsou všichni sympatičtí a věří v sami v sebe. Gwen dostane za úkol vypátrat mladíka, který se ztratil před 3 lety. Povede se jí to? Je to teda pěkně zamotaný a nervy drásající příběh. Určitě si nenechte ujít celou sérii. Strašná škoda, že tato skvělá autorka již nic nenapíše….:-(


Kde zpívají raci
únor 2022 (08.-25.)
Kde zpívají raci 2020, Delia Owens

Tak já půjdu proti proudu. Stručně a jasně….mě to prostě nebavilo. Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě. Cca do půlky knihy to pro mě bylo o ničem a nutila jsem se do čtení :-( Asi jsem dle hodnocení čekala daleko, daleko více od tohoto příběhu. Jako ano, krásně popsaná příroda, močály atd. ale tak nějak jsem celou knihu čekala kdy se to rozjede, kdy přijde to velké boom a ono nic takové nepřišlo. Pro holku z bažiny to vidím na 2,5 hvězdy.


Propast smrti
únor 2022 (16.-22.)
Propast smrti 2021, Robert Bryndza

Třetí případ, třetí pokračování Kate Marshallové a Tristana Harpera…za mě nemám co vytknout. Mě se to líbilo a nenechalo mě to chvilku klidnou. Bryndza je sázka na jistotu..knížka se čte sama, napětí, zvraty a konečné překvapení v rozuzlení vraha. Zmizení novinářky Joanny Duncenové…tam to všechno začalo a tam to také všechno skončí….


Zachraň se
únor 2022 (08.-17.)
Zachraň se 2021, Mona Kasten

Takové milé oddechové čtení. Myslím si, kdyby tento díl nebyl, vůbec by se nic nestalo :-) Ve své podstatě se tam nic zázračného neděje. Za co má ale u mě autorka plus je to, že tam bylo vyprávění příběhu z pohledu Lýdie a Ember, který mě bavil a určitě ve třetím díle se máme na co těšit .-) Konec radši nebudu komentovat , ten mě zklamal – nereálný propadák, ale nějak to skončit muselo no, aby čtenáři byli napjatí do třetího dílu.


Kurátor
únor 2022 (02.-16.)
Kurátor 2021, M.W. Craven

I třetí díl s mými oblíbenci byl perfektní. Sice pomalejší rozjezd, ale pořád to má šmrnc a šťávu. Tato série je prostě dokonalá….Krátké kapitoly vám utíkají pod rukama jak nic. Chvilku nedýcháte, místy vás mrazí. Tohle přesně od knihy očekávám. Takové to, že nevnímáte svět kolem sebe, jste přikovaní ke knize. Nestíháte uklízet, vařit, prostě okolní svět neexistuje :-D. Doufám, že se co nejdříve dočkáme pokračování. Něco mi říká, že se podíváme do Washingtonu, ale nechme se překvapit, co bude dál :-)


Výzva
únor 2022 (04.-09.)
Výzva 2021, Elle Kennedy

Elle Kennedy píše fantasticky. Ne bez důvodu patří k mým oblíbeným autorům. Její knihy pobaví, jsou plné humoru, „vážných témat“, no prostě se nenudíte ani na chvilku. Knihy mám vždy přečtené v rekordním čase .-) Hokejisti jsou moji oblíbenci a na příběh Conora Edwardse a Tay jsem se těšila a zklamaná jsem nebyla. Conor je sympaťák a zlatíčko, u Tay jsem to měla trošičku těžší s těmi sympatiemi a celkové její dětinské chování mě občas zvedalo ze židle. Konec zbytečně natahovaný, ale dopadlo to tak jak mělo. Celá série určitě stojí za přečtení!


Nebezpečná místa
únor 2022 (02.-07.)
Nebezpečná místa 2021, Patricia Gibney

Trošičku slabší než předešlé díly, ale i tak mě to bavilo a čtení jsem si užila na 100%. Náhradní šéf, který je spíš na pár facek si moc sympatií nezískal :-) ale Lottie a její tým to ustojí a hravě si s tím poradí a jak jinak, případ vyřeší do zdárného konce. Tohle byla asi první kniha od autorky, kdy jsem si tipla vraha skoro od samého začátku. Závěrečné kapitoly slibují zajímavé pokračování…snad se dočkáme .-)


1 ...