pablito pablito komentáře u knih

Propletený život Propletený život Merlin Sheldrake

Úžasná knížka, která mi rozšířila obzor v nepříliš publikované oblasti. Jedná se o fundovaný populárně odborný text.

01.10.2023 5 z 5

Borgia Borgia Alejandro Jodorowsky

Byl jsem zvědavý na komiks od Jodorowského, tak jsem neodolal a zakoupil. Neříkám, že jsem byl zklamaný. Nicméně kdybych si ho koupil na letišti jako čtení na cestu, tak budu nadšený. Vzhledem ale k poměrně nemalé investici a velmi velkému očekávání nemůžu dát plný počet hvězdiček :)

01.10.2023 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Fakt napínavý. A tradičně psychopat. Ale fakt nepříšrně napínavý. Příští kniha zvolím z jiného soudku. Ale kdoví? :)

13.08.2023 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První knížka od autora, kterou četl byl Marco. Zaujala mě a zaujalo mě také, že ve spoustě hodnocení je označována za slabší autorův titul. Tak jsem chtěl poznat ty silnější a také se dozvědět něco o počátcích oddělení Q. Žena v kleci byla dobrá detektivka, ale že by mě zajala víc než Marco se říct nedá.

07.08.2023 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Je to pohádka, je to napínavé, v postavách se člověk neztrácí ... prostě za mě super oddechovka. Kdo v tom hledá jakousi realitu, tak ji nesmí hledat v pohádkách, ale v životě.

02.08.2023 5 z 5

Podivná svatba na Lichnici Podivná svatba na Lichnici Vlastimil Vondruška

Já jsem tradičně spokojen, historickou a dějovou věrohodnost nehledám. Je to pro mě knížka pro zábavu. A jako bonus dýchne celkem povedeně historií. Oproti předchozím poněkud delší dílko, což neberu jako plus, ale nevadí :)

23.07.2023 5 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Nezklamalo. Líbí se mi kombinace historického námětu a detektivky. Je to čtivé. A popravdě mi vyhovuje i to, že se jedná o poměrně krátké příběhy.

10.07.2023 5 z 5

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

Nezklamalo ....

07.07.2023 5 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Překvapivě zajímavá a čtivá kombinace historického románu a detektivky. Poutavě popsané staré časy mě nikdy nezklamou, zejména když se příběh odehrává ve známých místech.

04.07.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

První pocit byl, že to byla chyba pustit se hned do druhé knížky autora: opět psychopat, znovu zvrácené způsoby zabíjení. Zpočátku to i vypadalo, že to bude analogický příběh. Po chvíli jsem se ale do příběhu chytil a napětí (přestože rozum se snažil namítat, že se jedná o nereálnou fantazmagorii) autor držel až do samého závěru. Dávám plný počet, ale teď si říkám, že před třetí knihou si dám pauzu nějakým vekovským veterinářem v Anglii první poloviny minulého století. Ale trochu se obávám, že už jsem všechny četl :)

04.07.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Dokonalá detektivka. Zpočátku jsem byl zklamaný psychopatem. Ale řekl jsem si, že dneska se soudobá detektivka bez psychopata asi neprodá. Tak jsem se nenechasl odradit a dobře jsem udělal. Autor je borec - čtivé a napínavé od začátku až do konce. A že by to mělo být realistické, tak to já od pohádek pro dospělé nečekám. Na realistické prožitky mám svůj vlastní život :)

26.06.2023 5 z 5

U nohou mistrových U nohou mistrových Alcyone (p)

Poslouchal jsem audioknihu, ale podívám se po knižním vydání, protože toto není knížka na jeno přečtení/poslech. Chtělo by to ji mít po ruce a když přijde chuť, tak namátkově otevřít.

11.06.2023 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Ke knížce jsem se dostal tak nějak náhodou. Plánovitě bych si ji asi nevybral, protože jsem kdysi viděl nějaký postkatastrofický film, který ve mě vyvolal trvalou nechuť k tomu žánru. Nicméně tato knížka byla neobyčejně silná. Kromě toho, že tě autor neustále udržuje v napětí (a nutí tě nepolevovat ve čtení přes pokročilou noční hodinu :), tak to je převážně knížka o lidské duši. A přestože velmi temná, tak optimistická - "neseš světlo".

02.06.2023 5 z 5

Temná dcera Temná dcera Elena Ferrante

Ke knížce jsem se dostal náhodou a nic jsem od ní nečekal. A byl jsem unešený. Skláním se před schopností autorky popsat poměrně banální situace ze života (příběh spočívá v tom, že žena najde na pláži panenku a na konci ji chce vrátit) tak, že vidíte neuvěřitelně barevný obraz vnitřního světa hlavní hrdinky.

30.05.2023 5 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Pratchett je můj oblíbenec a nikdy nezklame. U Těžkého melodična dávám o hvězdičku méně jen proto abych jej (samozřejmě subjektivně) srovnal s jimými autorovými knihami. V porovnání se světem by to bylo určitě na plný počet :)

26.05.2023 4 z 5

Dívka, žena, jiné Dívka, žena, jiné Bernardine Evaristo

Byla to pro mě trochu výzva jestli to vůbec pochopím ... když nejsem žena a černoška a lesbička. Nakonec mě to ale i zaujalo :)

11.05.2023 4 z 5

Povídky otce Browna (8 povídek) Povídky otce Browna (8 povídek) Gilbert Keith Chesterton

Miluji když z knížky cítíte vůni dávno minulých časů ... a detektivky z doby, kdy nebyly pouliční kamery a anlýza DNA ...

25.04.2023 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Já dávám plný počet. Mě to splnilo vše, co od detektivky čekám.

17.04.2023 5 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Mě autor v této knize nezklamal. Za mě "pohodová" detektivka, která drží v napětí od začátku až do konce. A že je něco přitažené za vlasy, tak to přeci musí člověk od strašidelných pohádek (a všechny ty thrillery nejsou nic jiného než strašidelné pohádky pro dospělé) čekat :)

07.04.2023 5 z 5

Krátká dynamická psychoterapie Krátká dynamická psychoterapie Hanna Levenson

Srozumitelně popsané principy TLDP včetně kazuistik. Poměrně útlá publikace, dobře se čte :)

02.04.2023 5 z 5