p. Rochesterová p. Rochesterová komentáře u knih

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Dobrá detektivka..mělo to spád..tušení kdo je stvůra jsem měla dlouho, ale vždy mě následující čtení znejistilo..stránky díky tomu letěly jedná za druhou

04.01.2024 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moje moravskoslezské srdce bilo v každé postavě..ty výrazy po našymu mě dojaly i pobavily..a havířina?..můj tata robil na šachtě 20 let, klobouk dolů před všemi!!!!!!!

27.04.2024 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásná knížka od začátku do konce..silný příběh, silná žena..mě autorka dostala na lopatky..já se dojímala jako blázen a to se mi takhle už dlouho nestalo

19.01.2024 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Přečetla jsem hned po prvním dílu a musím říct, že mi jednička malinko více odsejpala..možná těch cca 200 stran navíc udělalo své.. každopádně výborné a poučné čtení (o vyhrocených vztazích mezi Čechy a Poláky jsem tedy nevěděla vlastně nic) ..a období války mě moc zajímá, takže spokojenost..

29.04.2024 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Trýznivé čtení..nejde se od něj odtrhnout..je moc dobře, a je to důležité, že si můžeme číst o jiných národech, jejich zvycích, kultuře, nadějích a bolestech.....

30.03.2024 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Třetí a zatím nejlepší díl.. vlastně celý o soukromí Josie..jsem zvědavá na další..říkala jsem, že už dokupovat nebudu, no a další dva kousky jsou v domečku..

09.06.2024 5 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Skvělé čtení, které mě pohltilo a vyplivlo ve skutečných ulicích starého Londýna... děsivě vysoký počet stran, ale rozhodně stály za to

20.01.2024 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Emocionální jízda, která bude ještě nějakou dobu doznívat..prolínání minulosti, přítomnosti a fiktivního příběhu..za mě výborné čtení

15.02.2024 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Do třetice skvělé čtení..proč už není další díl?..já ho potřebuji..

22.02.2024 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Četlo se to výborně..hlavní dvojka sympaťáci..a bylo to i maličko něco jiného ( opravdu maličko, ale to se u romantického točení pořád v jednom kruhu počítá)

03.01.2024 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Skvěle vymyšlené a strhující...působilo to jako pomalé tempo vyprávění, ale já po těch stránkách letěla jako ďas...nejde jinak než hned otevřít druhý díl..

16.04.2024 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Velmi propagovaná knížka a dlouho jsem se jí vyhýbala..ale mile překvapila.. samozřejmě je to romanťárna, nic převratného, ale je to fajn počtení, vtipné, odpočinkové..

10.04.2024 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Opět se nedalo odtrhnout..jela jsem na jeden zátah do 4 do rána..

10.02.2024 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Klasická, dobrá romantika. Odpočinkové klišé. A velmi osvěžující obyčejný vanilkový sex, což mám poslední dobou pocit, že už v literatuře ani neexistuje

06.11.2023 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Nečekaně byl druhý díl lepší než první..bavilo mě to.. určitě by to tak ale nebylo kdybych ho četla samostatně..ten první prostě před ten druhý patří..a tím si ode mě získává větší sympatie než hned po dočtení..

28.05.2024 4 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Krásná, dojemná, drsná a něžná rodinná sága.. síla lidského ducha, příroda, moudrá přísloví..v budoucnu se k téhle knize určitě ještě vrátím

05.03.2024 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Patří do mých nejoblíbenějších knih..jedna z těch, které na mě udělaly takový dojem, že na ně nikdy nezapomenu..

09.06.2024 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Koupila jsem si zatím tři díly téhle doporučované série..a nevím zda koupím další..vůbec to vlastně nebylo špatné, ale že by mě to nadchlo, to ne..jdu na další díl a uvidím

27.05.2024 3 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Moc hezké..dvě časové roviny..ta z minulosti byla zajímavější,s konečným zvratem, který jsem tak trochu tušila.. zhruba uprostřed se mi zdálo, že příběhu dochází dech, ale pak se to zase rozjelo....

21.05.2024 4 z 5

Samotářka Samotářka Karen Lynch

Tahle série se opravdu povedla..hlavní hrdinka, její bojovník, magie a všelijaké bytosti, to vše mě okouzlilo..přiznávám, tenhle díl byl mírně slabší.. nicméně už teď se těším na "znovučteni" celé trilogie..

04.05.2024 4 z 5