Ostruzina Ostruzina komentáře u knih

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Vyloženě oddechová knížka. V rychlosti převyprávěných několik let jejího života po návratu do Evropy. Zajímavé byly dopisy, které dostávala z Afriky, jinak nic extra.

13.08.2013 2 z 5

Expati: Příběhy českých architektů a architektek v zahraničí Expati: Příběhy českých architektů a architektek v zahraničí Adam Gebrian

Jednim slovem-parada!
Mnoho zajimavych informaci o architekture, ale i o zivote v zahranici. Kniha je velmi povedena i po graficke strance. Moc prijemny ctenarsky zazitek, dekuji za nej!

25.03.2023 5 z 5

Opona: Poslední případ Hercula Poirota Opona: Poslední případ Hercula Poirota Agatha Christie

Agatha je hvězda!

17.07.2018 5 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

To jako vážně? Překombinované od začátku do konce.

09.04.2016 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Hurááá, dočteno - už o té šílené dvojici nebudu číst ani slovo.

02.06.2015 3 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Tenhle pán umí popsat něco tak obyčejného způsobem tak neobyčejným...takže ačkoliv jsem na konci třetí knihy netušila, co to všechno mělo znamenat, dávám 5 hvězdiček, protože to prostě a jednoduše byl krásný zážitek. Stará paní z Vrbové vily, sedící ve skleníku, kde poletují motýli a ona zatím popíjí zelený čaj, mi bude chybět.

21.02.2015 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Za začátku nadšení, plynoucí z úžasné atmosféry a z autorova umění hrát si se slovy. Bohužel však poslední třetina už byla zdlouhavá, ztratila kouzlo a na konci jsem si akorát tak oddechla, že už je konec. Škoda.

23.01.2015

Švábi Švábi Jo Nesbø

Čtvrtá kniha s Harrym, a pro mne nejslabší. To i Netopýr byl pro mne lepší.

19.11.2014 1 z 5

Problémové partie Problémové partie Mark Haddon

První chřipka, kterou jsem prochechtala - díky této knížce.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Depresivní příběh, který se četl snadno, protože autor umí dobře vyprávět. Nicméně jsem od tak populární knížky čekala mnohem víc.

Krysařovy děti Krysařovy děti Belinda Bauer

Nic pro milovníky zvířat, nic pro milovníky dobrých detektivek.

24.10.2015 2 z 5

Hostinec Hostinec Julia Stagg

Taková knížka do vlaku, nic víc, nic míň.

23.04.2015 2 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Budu si to muset přečíst minimálně ještě jednou, pro samé slzy se mi slova rozmazávala...

02.01.2015 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

První knížka od Browna a naprosté nadšení.

Králíčkovy sebevraždy Králíčkovy sebevraždy Andy Riley

Nemá chybu.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Po nadšení z prvního dílu přišlo zklamání z dílu druhého. Podle mého jde jen o zbytečné natahování celého příběhu.

19.11.2014 1 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Skvělá, vtipná knížka. Taková sympatičtější Bridget Jones.

13.08.2013 4 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Detektivky od A. Christie miluju, tahle mne ale nenadchla tak, jako její jiná díla. Ale samozřejmě to nebylo špatné - vždyť je to Agatha!

Dům na Páté avenue Dům na Páté avenue Candace Bushnell

Celkem příjemné, oddechové čtení ze zajímavého prostředí. Od knihy jsem očekávala nenáročné čtení na prázdniny, a to zcela splnila.