Opatov Opatov komentáře u knih

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Na knížku jsem se dost těšila. Bohužel nebo možná právě proto jsem nebyla úplně nadšená.
Asi jsem přečetla už příliš severských detektivek.
Příliš mnoho vražd. Policie se objeví vždy na poslední chvíli, nevím.
Když to srovnám třeba se sérií od Yrsy, tak její knihy jsou mnohem lepší.

27.03.2020 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Je to neuvěřitelné, další díl s Erikou, napínavé, skvělé napsané, přečteno jedním dechem. Originální rozuzlení. Doporučuji.

09.02.2020 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Další útlá knížka od Vigan. Stejně jako ty předešlé překvapí tím, kolik citu a myšlenek obsahuje. Zase jiné téma, tentokrát staří. Bez příkras a přitom s velkou pokorou. Krásná knížka určená starší generaci.

21.01.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Bohužel velké zklamání. Nesmyslná zápletka a konec byl ještě horší.

03.11.2019 2 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Četla jsem i předchozí díly. Temné hlubiny byly trochu zklamáním, ale další díly se mi líbily. Začínám se na tuhle sérii těšit. Chladnokrevně mělo spád a líbil se mi i konec. Určitě sérii doporučuji, jednotlivé díly mají dobrou zápletku a potřebnou dávku napětí. Jako bonus zdařilé obálky.

28.09.2019 5 z 5

Prosecco do žíly Prosecco do žíly Nikola Mišjaková

Škoda stromu.

29.08.2019 odpad!

Lazar Lazar Lars Kepler

Joona Linna opět ve formě. Silná dávka brutality. Ale určitě nebude vadit těm, kdo četli všechny díly a kdo si Jonnu oblíbili. Joona, jeho dcera, Valerie a další postavy známé z předchozích dílů. Opět nádherně namluvena audiokniha.

16.06.2019 5 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Prvni kniha od autorky. Syrove a depresivni se zda ted a tady, v dobe supermarketu a klimatizace. Ale tam, kde je jezero situovano, da se tusit, kde to asi muze byt, to byl mozna uplne normalni zivot. Kruta doba, kruty pribeh, ale nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

09.06.2019 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Jednoznacne 5 hvezd. Zpocatku trochu nesrozumitelne diky historickym udalostem, ale po spojeni jednotlivych linii skvela detektivka. Napinave az do konce, coz je u Nesba klasika.

05.06.2019 5 z 5

Příští oběti Příští oběti Jeffery Deaver

Skvela detektivka. Boj dvou zen o preziti. Ale kazda si pod tim predstavuje neco jineho. Doporucuji, dobra zapletka, dej ma spad a rozhodne jedna z nejlepsich detektivek oblibeneho autora.

01.05.2019 5 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Pohodove cteni o kazdodennich radostech a strastech manzelky a matky. Sarkasticke cteni prostoupene laskou. Doporucuji.

01.05.2019 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Zajímavé téma. Pomsta za minulost. To vše vyšetřuje mladý elev. Není to úplně můj šálek kávy, ale určitě si od autora přečtu další knihu. Fakt je, že je docela dobře napsáno, téma Sudet je zajímavé samo o sobě.

26.03.2019 4 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Perfektní detektivka. Chytrá, vtipná, napinava. Neohroženy hlavní hrdina, krásná vysetrovatelka a spousta dolarů..... doporučuji.

10.03.2019 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Zajímavý námět, vynikající psychologie postav a vztahů. Napínavé až do konce. Touha po majetku kontra opičí láska. Střídání jednotlivých postav a jejich myšlenek a pocitů mě hodně bavilo. Velmi dobrá ukázka toho, jak málo stačí, aby se z okouzlující bytosti stala troska.

10.03.2019 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Styl psani se mi velmi libi, stridani osob a casovych rovin a postupne poodhalovani deje. Pribeh muze na nekoho pusobit depresivne, ale je rozhodne zajimavy. Hlavni postava na prahu dospelosti se diky zivotnim peripetiim meni a prvotni zamilovanost a sobecke jednani se po tragickych udalostech se vytraci a konecne se stava dospelou. Otevreny konec je uz u teto autorky klasika, ale tak je to i ve skutecnem zivote. Rozhodne to neni romanticka cervena knihovna. Doporucuji.

07.11.2018 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Bylo jednou jedno mestecko, ktere zilo hokejem. Trener mel svuj sen, hraci meli svuj sen, divky snily, mali kluci snili. A najednou se z toho stal zly sen. Zajimava sonda do lidskych vztahu. Skvele. No, uz se tesim na dalsi dil.

22.10.2018 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Poslouchala jsem audioknihu, mimochodem mistrne namluvenou, ktera knihu pozvedla na vyssi level. Nadherny scifi pribeh o pokusu zmenit inteligenci cloveka. Lekarka a dementni mladik se v urcite fazi inteligencne setkavaji, diagram lecebne krivky je vsak neuprosny. Velmi dojemny a velmi lidsky pribeh.

20.10.2018 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Kdo by ocekaval humor ve stylu Aristokratky, bude velmi zklaman. Jedna se o pribeh kastelana, ktery bojuje o preziti v osobnim i profesnim zivote, misty docela drsne cteni, ktere presne vystihuje dobu. Ale knihu jsem precetla s velkym zajmem. Je velmi dobre napsana, neda se srovnavat s Aristokratkou, je jina, ale mozna se mi libila vic nez Aristokratka.

01.10.2018 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Krasna spanelska svadlenka odplula s muzem svych snu do Maroka. Bohuzel to nebyl ten pravy.... V cizi zemi, nemocna a bez prostredku bojuje o preziti. Po prvotnich peripetiich se stava uspesnou a dostava se do vyssich kruhu. V pribehu nechybi krasny novinar, politika a nebezpeci. Krasna pohadka, precteno jednim dechem.

12.09.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Desiva medialni masaz. Nadherna obalka. A pak ty znechucene komentare. Uz se to stava pomalu pravidlem. Knizku jsem cetla 2x, libila se mi az napodruhe, zalezi totiz na nalade. Libila se mi. A to plati i o Nekdo cizi v dome, stejne jako i me nasledujici nazory. Text je jednoduchy, strohy, stridaji se postavy, tenhle styl mi vyhovuje. V obou knihach vyuzila beze zbytku propletenec a zradnost lidskych vztahu. A zboznuji knihy, ktere maji takove to necekane prekvapeni na konci, na ktere od zacatku cteni cekam. Kazdy ohodnotil knihu, podle sveho nazoru, ale pokud ma kniha tak nizke hodnoceni a pritom ji cetlo tolik lidi, tak to tleskam.

11.09.2018 5 z 5