olma olma komentáře u knih

Slavík Slavík Kristin Hannah

Kniha je ve mě ještě po měsíci. Snad denně si vzpomenu na některou část knihy. Mluvila jsem o ni tak moc, že si ji přečetl i můj muž a to je už co říct vzhledem k objemu (čte pouze knihy tenké a české) Dlouho jsme si o ni potom povidali. Mě osobně dala jiný rozměr pohledu na válku. Poprvé jsem se zamyslela nad tim jak válku prožívaly ženy, jak byly statečné ať chtěly nebo vlastně ani nechtěly a jen okolnosti je k tomu donutily. Vřele doporučuji.

25.11.2020 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Jednou větou. Vřele doporučuji.
Obdivuhodná osobnost, aniž by to sama o sobě věděla. Změnila za života několik životů a nyní i můj.

28.06.2023 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Pejskaři pozor. Nenechte si ujít tuto knihu. Ano popláčete si, ale také o malinko více pochopíte svého psího kamaráda. A vy pejskaři co máte doma "pouze hlídacího psa", vám tuto knihu také vřele doporučím, najdete zde odpovědi, proč ten náš pes......

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Tato kniha bude mít v mé knihovně stále místo.. Podle mě osloví každého, v každém věku i když si ji užijeme každý z nás jinak. Každou chvíli jsem si zapisovala úryvky a po posledních 10 stranách přišlo AHA! ? TY JOO. !!

15.06.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Když vydržíte ubrblaného muže, zažijete krasné chvíle s touto knihou. A vřele doporučuji vydržet.

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Knihy běžně nekupuji, ale tato nesmí v mé knihovně chybět. Pomohla mi pochopit třeba moje děti, ale taky samu sebe. Dětem jsem řekla, že až mi nebudou rozumět a budou se divit co se děje s jejich maminkou, ať si přečtou právě tuto knihu a že jim to říkám dnes, dokud si pamatuji, proč je Růže pro Algernon v mojí knihovně. Krásná kniha, a myslím, že svým způsobem osloví každého.

29.06.2020

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Na přebalu knihy je napsáno: " A vůbec nepomýšlejte na to, že by jste knihu odložili, dříve než ji dočtete".
Berte to naprosto vážně.
Při prvních deseti stránkách jsem si šla uvařit kafe. Pak jsem už jen četla. Neviděla, neslyšela a jen si užívala fantasticky napsanou knihu, kde ani jeden řádek nebyl nudný.

06.02.2014 5 z 5

Mama Mama Táňa Keleová-Vasilková

Úžasná kniha. Po přečtení jsme ji chtěla koupit každému koho znám. On se v ní totiž najde opravdu každý. Máma, táta, dcera, syn, bratr, sestra zeď i snacha.

Kniha radosti Kniha radosti Douglas Carlton Abrams

Pět hvězdiček je málo. Je vám smutno? Jste zoufalí? Nikdo vás nemá rád? Nevíte si rady? Vemte do ruky knihu radosti. Není to kniha návodů, kázání .. nic podobného. Je to setkání a rozhovor dvou přátel, ale jako bych seděla s nimi, byla jsem s nimi milována, šťastná a najednou jsem našla cestu ze svých chmur, bolístek. Mám ji doma a už to je dar.

25.01.2020 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

Děkuji za tuto krásnou knihu. Byla pro mne opravdovým zážitkem a prožila u ní všechny emoce. Děkuji

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem na poprvé a po druhé hned vzápětí abych si ji vychutnala ještě jednou. Je to kniha, kterou ráda kupuji jako dárek.

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Hledala jsem odpověď na otázku proč věřící věří v boha. Pan Czendlik mi krásně odpověděl. Zamilovala jsem se do něj. A nevadí mi že je kněz. Je to krásný člověk. Poprvé jsem byla ochotna vzít křesťany na milost. Ale pouze ty, kteří věří stejně jako on. Já totiž hledala odpověď proč lidé stále věří a chodí do kostela, když ve jménu boha, byli vřažděni, zabíjeni lidé, kteří nechtěli přijmout cízí víru. Kteří měli svou víru, jako byli bylnkáři, bohyně aj. Kniha je pěkná. Člověk se něco naučí, něco dozví a přitom se příjemně pobaví. Vřele doporučuji i nevěřícím.

29.06.2020 5 z 5

Kniha se mi líbí myšlenkou, ale rozčiluje stálým opakováním. Možná bych ji dala číst budoucím rodičům, aby si uvědomili jak se mohou podepsat na svých dětech. Nejen obsahem knihy, ale především neustálým opakováním. Vlastně jsem zjistila, že tato kniha mě rozhodila daleko víc než jsem si připustila. Nemám ráda, když mi někdo něco vnucuje. A tato kniha vnucuje až moc. Místo aby mě pozitivně motivovala, nutí mě reagovat natruc opačně . Tato kniha nenajde místo v mé polici vedle Alchymisty Paula Coelhaa a především Mnicha, který prodal své ferrari Robin S. Sharma.
PS: A že Toltékové neexistovali? To mi nevadí a ani jsem po tom nepátrala. Od začátku jsem věděla že nečtu dokumentární literaturu. Tento komentář jsem psala před rokem.

PS: 2) 4.6.2017 Viděla jsem čtyři dohody v podání pana Duška. Senzace. Nemohla jsem se od videa otrhnout. Mám se stejného tématu úplně jiny pocit . Je to poprvé kdy mě neoslovila kniha, ale divadelní zpracování uchvátilo. Vřele doporučuji.

04.06.2017 1 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Každý strůjcem svého štěstí. Jak známé, jak pravdivé, ale jak podle toho žít?
Že je něco mezi nebem a zemí? Víme to všichni, ale málokdo z nás si to připustí.
V této knize je nádherně popsáno, že každý člověk má své štěstí jiné. Tato kniha není nabitá moudry jako u pana Sharmy (kterého mimochodem miluji), ale je zde ukázáno jak svůj život a život mého okolí mohu ovlivnit. A že to funguje? Věřte, že ano. Mám to vyzkoušeno stejně jako Jonathan.

09.11.2015 5 z 5

Zajímavé, nevěděla jsem, že jde i v české republice žít jako poustevník či samotář v přírodě.

29.06.2020 5 z 5

Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou Jitka Juliet Navrátilová

Chceš vzít život a zdraví do vlastních rukou? Pak přečti tuto knihu. Dozvíš se jednu z možností jak na to. A nemusíš dělat své chyby, Tato slečna se jich nadělala dost než pochopila, ale také klobouk dolů co dokázala pro své zdraví, tělo a svůj život vyzkoušet a procestovat. Úžasné zkušenosti, znalosti a velké dík za sdílení. Fandím všem mladým lidem podobného typu, oni se učí žít v mládí, já začala až v padesáti, ale jsem vděčná za to že jsem začala, zbavila se bolesti a poznala souznění s přírodou byť pouze v české republice, naučila se vnímat intuici. Na této knize je krásná autorčina upřímnost. Ještě jednou děkuji za krásný zážitek s vámi.

29.06.2020 5 z 5

Kdo hledá nechť přečte. Kdo čeká že se stane zázrak, ať dále čeká a tuto knihu číst nemusí.

25.01.2020 5 z 5

PS: 2 4.6.2017 Viděla jsem čtyři dohody v podání pana Duška. Senzace. Nemohla jsem se od videa otrhnout. Mám se stejného tématu úplně jiny pocit . Je to poprvé kdy mě neoslovila knia, ale divadelní zpracování. Vřele doporučuji.

01.04.2015 1 z 5

Senzační napínavá kniha. Je v ní napětí, krimi, láska, horor. No prostě super

07.02.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Chcete si odpočinout, nechcete přemýšlet, přečtěte si aristokratku. Lehké čtení a já se docela dobře pobavila.

13.01.2016 5 z 5