olga8832 olga8832 komentáře u knih

Válka je mým osudem Válka je mým osudem Lenka Klicperová

Novinářky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová jsou tedy sakra odvážné holky a dělají dobrou práci. Ale sledovat konkrétní velmi smutné příběhy lidí (v 21. století!) doma, kde mám teplo, vodu, elektřinu, postel...

Lze vůbec nějak pomoci? Co bude s dětmi vyrůstajícími v táborech?

07.10.2021 5 z 5

Jak to všechno bylo, pane Werichu? Jak to všechno bylo, pane Werichu? Igor Inov (p)

Velmi zajímavá a hezká kniha a hodně nové pro mne byly detaily ze začátku tvorby dvojice Voskovce a Wericha a zapojení Jaroslava Ježka.

05.10.2021 5 z 5

Angela Merkel Angela Merkel Matthew Qvortrup

Výjimečná žena, která může být svými morálními zásadami pro mnohé inspirací.
A samozřejmě mě potěšilo, že se řídila výrokem Václava Havla "Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl, bez ohledu na to, jak to dopadne."

05.10.2021 5 z 5

Tohle není propaganda: Válka proti realitě Tohle není propaganda: Válka proti realitě Peter Pomerantsev

Zajímavé informace, někdy trošku chaotické, někdy autor zůstává zbytečně v tématu a některé souvislosti zas chybí. A ano, také se podivuji nad tím, že se třeba neřeší farmy trollů.

15.09.2021 4 z 5

Zápisky z blázince Zápisky z blázince Miroslav Macháček

V době, kdy byl pan Macháček v Bohnicích, jsem se narodila. Proto mě bavily i zprávy o počasí :-) Musel to být citlivý a vášnivý člověk. A dnes si nikdo neumí představit, že se hlasovalo na výborech, co s kým bude. Je dobře, že je ta doba za námi a škoda, že si svobodu tak málo užil.

02.09.2021 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Važme si toho, koho a co máme.

30.08.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Z počátku trochu větší nálož obětí, ale je to klasická severská krimi - geniální zločinec, propracované mordy, zajímaví vyšetřující a navrch i trošku pohled na to, jak funguje sociální systém v Dánsku. Doporučuji.

30.08.2021 5 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Milé a zajímavé vyprávění o velkých strastech.

17.08.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Válka je jeden velký zmar a stále se to opakuje.

17.08.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Moc skvělý, ale Nesbo teda nedá Harymu chvilku klidu....

02.08.2021 5 z 5

Vlastní životopis / Edgar a Eura Vlastní životopis / Edgar a Eura Ladislav Klíma

Musím říct, že vlastní životopis mne moc pobavil :-)

29.07.2021 5 z 5

Jak přejít řeku Jak přejít řeku Václav Cílek

Kniha byla moc fajn, pro takové to počtení, rozjímání. Brala jsem si ji s sebou na výlety a vždy někde u kávy a vína jsem ji otevřela a početla. Chvílema to není jednoduché, něco se opakuje z jiných knih, ale líbí se mi.

29.07.2021 5 z 5

Politické vzpomínky II Politické vzpomínky II Ladislav Karel Feierabend

Neuvěřitelné. A obdivuji ty, kteří dokázali nesejít ze svých morálních zásad. L. K. Feierabend byl byl velice zásadových muž a děkuji za jeho vzpomínky. Víc pak dokážeme chápat, co se vlastně událo, že rudý únor nespadl z nebe.

20.07.2021 5 z 5

Politické vzpomínky I Politické vzpomínky I Ladislav Karel Feierabend

20.07.2021 5 z 5

Pravomil aneb Ohlušující promlčení Pravomil aneb Ohlušující promlčení Petr Stančík

Nádhera. Souběžně si pátrám po událostech a baví mě, jak je popisuje Petr Stančík. Opět moc krásná kniha.

12.07.2021 5 z 5

Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici Novičok nebo kulka: Jak umírají Putinovi kritici Ondřej Kundra

Nezbývá mi než obdivovat autora, co je schopen zjistit a velmi srozumitelně popsat a vysvětlit. Jen je mi záhadou, proč se o to nezajímá víc lidí.

07.07.2021 5 z 5

Žena na frontě Žena na frontě Alaine Polcz

Co je jen člověk schopný přežít... Velmi smutné, jak vyprávění z války, tak popis prvního manželství, mávání rukou nad tím, co všechno teče... Autorka má můj hluboký obdiv, vyrovnat se s tím, co ji potkalo, a také s tím, jak se k tomu staví nezúčastněné okolí.

24.06.2021 5 z 5

Deník z Prahy 1945-1946 Deník z Prahy 1945-1946 Margarete Schell

Hodně zajímavé vyprávění. Neměla jsem o takových táborech tušení. Ano, Němci byly vykazováni, ale že byli také dlouhé měsíce internováni a v takovýchto podmínkách...
Každé zlo bohužel probouzí další nové a zbytečné zlo...

21.06.2021 5 z 5

Holky ze severu Holky ze severu Šeng Kche-i

Z knihy jsem trošku rozpačitá. Jsem ráda, že jsem se díky tomu dozvěděla hodně o životě v Číně. Byla jsem netrpělivá, jak se vyvine příběh Růži a Lídy a ta bezohlednost k člověku je šílená. Jen jsem to nějak nepochopila ten závěr s prsy...pomůže někdo?

07.06.2021 3 z 5

Z lásky k Praze Z lásky k Praze Gene Deitch

Skvělý a velmi pozitivní a krásný příběh. Kéž by víc lidí přistupovalo k životu jako Gene Deitch.

27.05.2021 5 z 5