Žena na frontě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dokumentární román maďarské spisovatelky Alaine Polczové (1922–2007), věcně nazvaný Žena na frontě, líčí přirozeným, bezprostředním jazykem otřesné osobní zážitky z posledních dvou let druhé světové války. Autorka se bez známek sentimentu po padesáti letech vrací k nejtěžšímu období svého života, kdy se v raném mládí ocitla v nelidských podmínkách válečného běsnění přímo na frontě a tváří v tvář čelila smrti v jejích rozličných, absurdně extrémních podobách. Ať už jde o jednotlivé popisy z fronty, intimní portrét jednoho nevydařeného manželství anebo autentický příběh mimořádné ženy, kterou cyklicky zažívané hraniční situace nezlomily, ale naopak zocelily její humánně založenou povahu, pokaždé se jedná o zobrazení lidské síly a současně naivity víry či naděje, která nás znovu a znovu sráží na kolena a zároveň pomáhá opět vstát. Silně autobiograficky laděný román vyšel v Maďarsku v roce 1991, získal titul Knihu roku a stal se rázem bestsellerem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16471/big_zena-na-fronte-d1t-16471.jpg 4.722
Žánr:
Romány, Válečné, Biografie a memoáry

Vydáno: , Havran
Originální název:

Asszoni a fronton, 1991


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Žena na frontě

Irsaf
04.10.2021

Další brutální vyprávění hrůz, které se děli…
Horší v tom, že je to biografie…
To si pak člověk vážně říká, na co dnes lidi nadávají…
Audiokniha byla pěkně načtená…

olga8832
24.06.2021

Co je jen člověk schopný přežít... Velmi smutné, jak vyprávění z války, tak popis prvního manželství, mávání rukou nad tím, co všechno teče... Autorka má můj hluboký obdiv, vyrovnat se s tím, co ji potkalo, a také s tím, jak se k tomu staví nezúčastněné okolí.


Evina.Cetba
06.06.2021

Velice zajímavé a kruté. Zážitky spisovatelky Alaine Polczové z posledních let druhé světové války se staly právem bestsellerem nejenom v Maďarsku.

chodícírohožka
28.09.2017

Neuvěřitelná kniha! Autorka bez jakéhokoli zveličování, sebelítosti nebo heroizování vypráví své zážitky z doby, kdy se přes její život převalila válečná fronta se vším násilím, bídou a smrtí, které ji provázely. Opravdu stojí za přečtení.

pietroaretino
28.07.2013

" Války se zúčastnila spousta koní, byli to spolubojovníci, a tolik jich zahynulo a my jsme je snědli. "
" Člověk ve válce je děsný a nepochopitelný. "