Nudlesmakem Nudlesmakem komentáře u knih

Kajsa Nebojsa Kajsa Nebojsa Astrid Lindgren

Zvláštní..nedokáži říct, zda se mi líbila nebo nelíbila. Oslovila mě rozmanitost vážných témat, ale asi dobře, že knížka byla krátká.
Synovec 6 let nejprve říkal, že ho to nebaví, ale od třetí pohádky už byl napnutý jako kšandy.

08.01.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Velmi čtivě napsaná kniha, s neodolatelným popisem přírody a osamělosti hlavní hrdinky, které celou dobu nezbývá než držet palce a na konci překvapí.
Velice se mi líbila.

06.08.2022 5 z 5

Mám k Pipi rozporuplný vztah.Jako dítě jsem jí milovala, když jsem ji četla později tak mi připadala podivná. Po 15 letech ji čtu znovu ve školce dětem a zase mě moc baví a líbí se mi a jim také. Ještě jsem měla možnost poslechnout si ji namluvenou Bárou Hrzánovou a to je teprve bomba!
Tak já nevím...přečtu si ji zase třeba za 15 let s nějakými vnoučaty a uvidím, co na ni budu říkat zase po letech.:-)

07.06.2022 5 z 5

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Dojemný horor pro děti. Líbí se mi sociální témata Williamsových knih, humor, lehkost a zároveň morální poučení, které z příběhu vždy vyplyne velmi nenásilně.
Četla jsem 6 letému chlapečkovi (ačkoliv je kniha určena asi spíše pro děti o chlup starší) a moc se mu líbila a kupodivu se ani nebál.

07.06.2022 5 z 5

A pak se to stalo! A pak se to stalo! Ester Stará

Ve školce děti moc bavilo. Dokonce se i někteří rodiče ptali, co čteme, že to děti chtějí pořídit domů.

27.04.2022 5 z 5

Vílí býlí Vílí býlí Radomír Socha

Docela mě překvapilo, že to děti ve školce bavilo. Připadalo mi to více poučné, než pohádkové, za mě málo humoru a takové utahané. Nicméně kouzelné ilustrace.

31.03.2022 4 z 5

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Čteno asi po milionté. Četla jsem poprvé jako holka a úplně mě to uchvátilo. I dnes se ráda vracím k Durrellovým knihám. Celý život toužím jet na Korfu, nejen kvůli této knize, ale i dalších od Durrella. Laskavý humor, přesvědčivé popisy přírody a zábavná rodina byli a zůstanou v mém okruhu oblíbených knih.

31.03.2022 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Autora jsem si vybrala na základě recenze autorů českých detektivek. Začátek mi přišel takový rozvláčnější, prostředek napínavý a konec víceméně k nevíře. Takže vlastně nevím. Budu si muset přečíst ještě další díl/ díly.

27.03.2022 3 z 5

Teta to plete Teta to plete Ivona Březinová

Opravdu vydařená knížka pro děti. Trochu nám doma začal opadat zájem o večerní čtení, ale tato kniha ho zase rozproudila. Už máme objednané pokračování.
Krátké, svižné, humorné pohádky, na konci pár otázek, které můžete využít nebo také ne.

27.03.2022 5 z 5

Proč nehraje King Kong ping-pong Proč nehraje King Kong ping-pong Miloš Kratochvíl

Nedokončená

Jsi krásná princezna,
já čekám v podhradí,
oddaný a věrný,
ten, co tě nezradí...

...ten, co tě nezradí...

...ten, co tě nezradí -

Jak bych tě taky moh zradit,
když chodíš s Karáskem?!!!

Koupeno sama sobě pro radost, protože miluji básničky Miloše Kratochvíla! Jeho básničky nikdy "nezradí" :-)

18.03.2022 5 z 5

Martin v tajemném lese Martin v tajemném lese Daniela Fischerová

Čteno dětem ve školce. Dětem se líbilo i je poučný obsah zaujal. Mě to připadalo zbytečně bez humoru. Ale v případě knihy pro děti dám spíše na dětský úsudek.

11.03.2022 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Knihu jsem četla kdysi do školy a nijak mě to neoslovilo. Dnes, po letech se mi příběh velice líbil.

10.03.2022 5 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Další klasika, která neomrzí. Četli jsme ji ve školce, děti lišce dost fandily. A dost se nasmály jejím kouskům.
Také poskytuje mnoho příležitostí poučit děti, jak některé věci fungovaly dříve.
Jak by řekla kmotra liška :"Mordyje kopyto, to je ale hezká pohádka!"

18.02.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Trochu mě to nebavilo, na druhou stranu jsem zvědavá, co přinese Kate a Tristanovi další případ v jejich soukromé detektivní kanceláři. A najde si Kate chlapa? A bude to ten, kdo si myslím..?

18.02.2022 2 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Četli jsme ve školce. Děti byli moc smutné, když knížka skončila, a tak jsme si museli slíbit, že se o krysách a potkanech budeme speciálně bavit dál. :-)
Bylo tam dost vysvětlování pro předškolní děti. Ale je to zkrátka (dnes už) klasika, která neomrzí.

01.02.2022 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Oddechová detektivka čtená hlavně proto, abych do čtenářské výzvy mohla přidat Propast smeri a série mi dávala smysl. Neurazila, ale ani nenadchla.

30.01.2022 2 z 5

Království Království Jo Nesbø

Minulý rok jsem ji začala číst a po asi 30 stránkách odložila. Ale znáte to nutkání - to se přeci MUSÍ dočíst. Tak jsem se do ní pustila znovu. A zase ten začátek jako 1000x omletý western a pak náhle se tam začaly dít další a další věci. Vždy jsem si něco myslela a ejhle ukázalo se, že to je jinak a než se bych řekla Nesbø...byl konec.
Takže skvělé.

25.01.2022 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Nejprve mě zaujal takový úsečný styl vyprávění, ale ta beznaděj a ta samota a neutěšenost příběhů mě úplně nemotivuje přečíst si něco dalšího.
Ale kdo ví. Třeba se k autorce vrátím.

23.01.2022 3 z 5

Čertovské pohádky Čertovské pohádky Jan Teufel

Četli jsme s dětmi ve školce. Pohádky byly vtipné, zajímavé, někdy spíše klasičtější, někdy modernější. Děti velmi bavily. Vydržely u nich mrňata i předškoláci.

11.01.2022 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Ano, možná je to kniha spíše pro děti a mládež, ale i mne na pokraji krize středního věku nadchla. Zábavné, dobrodružné, čtivé. A protože hraničáři pořád pijí kávu, velmi se mi zvýšila denní spotřeba Nescafé. :-)

02.01.2022 5 z 5