Nudlesmakem Nudlesmakem komentáře u knih

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Poprvé čteno dětem, znám jako pohádku z televize, ale kniha je opravdu kouzelná. Její jazyk a humor asi víc doceňuji nyní, v dospělém věku, ale dětem se také velmi líbila.

31.08.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Poslouchala jsem jako audioknihu a musím smeknout před perfektním namluvením paní Cibulkové. Příliš nevyhledávám audioknihy namluvené ženskými hlasy, ale její tón, schopnost dramatizace postav, její frázování mě opravdu nadchly.
Pravda, válečných příběhů je poslední dobou víc než dost, avšak po delší době je podle mně Zlodějka knih jedna z těch, která svou citlivostí, zdánlivou nevinností a zároveň humorem a šibalstvím, která stojí za to, zařadit ji do domácí knihovny.

31.08.2021 5 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Četli jsme ve školce a dětem se moc líbila. Dokonce se někteří rodiče prišli zeptat, co to čteme, že dětem se kniha moc líbí. Za mě laskavá, vtipná kniha.

20.06.2021 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Nejprve se mi zdálo, že to bude proti druhému dílu zábava. Pravda, je to taková holčičí vztahová věc, člověk trochu doufá, že Robin a Strike se dají dohromady celou knihu, takže detektivka je na pozadí. Ale spousta zbytečného opakování věcí, co se již udály. Spousta natahování příběhu. Trochu nuda. Podle mě se to dalo napsat bez těchto vycpávek na mnohem méně stránkách.
Ale konec se mi líbil, takže vytrvám a půjdu i do další knihy.

19.06.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi čtivě napsáno. Příběh je skličující, naléhavý, smutný.
O hvězdičku méně dávám, protože si myslím, že to chtělo rozepsat na větším prostoru. Ale možná určitá úsečnost toho příběhu vytvoŕila správný pocit zoufalství v ději.

27.05.2021 4 z 5

Agathe Agathe Anne Cathrine Bomann

Víc mě zaujala obálka knihy než příběh sám. Je čtivě psaná, pár poetických souvětí, ale do knihovny určitě nezařadím.

25.05.2021 2 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Tato kniha mne příliš nezaujala. Děj byl roztahaný, postavy otravné a nebýt Cormorana a Robin, tak to snad odložím. Nakonec dočteno a doufám, že další díl se povedl lépe.

24.05.2021 2 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Četla jsem podruhé, teď jsem objevila jako audioknihu, takže další díly poslouchám v audiu při vaření. Je to fantasy pohádka, jsou v ní draci, kočkodlakové....za mě moc fajn.

28.04.2021 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Tento díl se mi četl o něco hůře. Vyprávění rozdělené do 4 úhlů pohledů bylo poněkud zdlouhavější a náročné na pozornost a paměť. Jen zapamatovat si jména mi chvili dalo zabrat.
Nicméně už se těším na třetí díl a jsem vážně zvědavá, jak to všechno dopadne.

10.02.2021 5 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Pohádkový příběh, spíše určitě pro děti školního věku nebo nějaké drsňáky, protože o mrtvoly tam opravdu není nouze. Nicméně je to milá pohádka.

19.01.2021 4 z 5

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Vlastně nevím, jsem z toho rozpačitá. Podle mě je ten příběh odvyprávěn až příliš romantickým pohledem. Způsob, kterým je napsaný, podle mne ubírá na síle obsahu.

14.01.2021 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se mi moc dobře četla. Klasická detektivka. Připomínala mi něčím Perryho Masona. Byť se jednalo o soukromého detektiva a ne právníka. Cormoran Strike mě zkrátka nadchl. Zřejmě se přidá k zástupu mých oblíbených detektivů. A jeho sekretářka Robin také. Inu, co se dá dělat. Budu si muset přečíst další jejich příběhy. :-)

14.01.2021 5 z 5

Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Terezie Radoměřská

Ve školce jsme letos četli tuto knihu a je velmi pěkně, mile psaná. Příběhy místo nebo k adventní čokoládičce o jednotlivých Vánočních tématech jsou srozumitelně a zábavně psané pro malé i velké. Dětem i nám, učitelkám, se moc líbilo a už nyní doufám, že ji nezapomenu na příští rok pořídit dětem do rodiny.

12.01.2021 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Kniha, která se dobře čte od prvního okamžiku. Už se těším, až mi dorazí balíček s pokračováním.

10.01.2021

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Přečteno jedním dechem. Když pominu hrůzu toho tématu, tak je to poeticky psaná kniha s příjemně nečekaným koncem.
Moje první setkání s autorkou a motivace k přečtení dalších jejích knih je vysoká.

10.01.2021 5 z 5