norrasun norrasun komentáře u knih

Fell: Kruté město Fell: Kruté město Warren Ellis

Tak si člověk sebevědomě říká, že ho v tom komiksovém světě už nic nemůže překvapit..no, věru velký omyl. Snowtown je opravdu ryzí 'hnijící stoka těch nejhorších lidských vlastností, beznaděje a zla'. A vy se tou smradlavou stokou s blonďatým vyšetřovatelem brodíte, sledujete ten zmar okolo a snažíte se najít spravedlnost. Někdy to vyjde...

01.03.2020 5 z 5

Zatracen navěky Zatracen navěky Mike Mignola

Westernové prostředí zrovna nemusím, ale tenhle příběh mě nadchl. Kresba se mi líbila též. Pět hvězdiček si tento počin právem zaslouží.

20.02.2020 5 z 5

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Popravdě řečeno, tvorba Pavla Čecha mě přivádí do stavu absolutního vytržení. Silné příběhy beze slov..laskavé, inteligentní, a nechybí humor.. Listuji a studuji obrázky s Dědečky zas a znova..

17.02.2020 5 z 5

Velké dobrodružství Pepíka Střechy Velké dobrodružství Pepíka Střechy Pavel Čech

Úplná magie.. Pepíkovo dobrodružství je zážitek, i pouhé listování knížkou mě úplně 'vrátilo' do dětství, kdy jsem hltala různé kreslené příběhy, ponořená do četby a svět neexistoval... Takže se těším na další počiny.

15.02.2020 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Příběh trojčat - podobných si a přitom povahou celkem rozdílně založených dívek, z nichž se každá se životem a vztahy pere, jak umí. Po poněkud vleklejšímu rozjezdu mě kniha chytla, a nakonec jsem byla zvědavá, jak to s děvčaty dopadne. Pár tajemství z minulosti a něco sesterských rozmíšek, trocha humoru a láska jako trám, prostě takové prima čtení pro ženy.

09.01.2020 5 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

V rámci žánru je to prostě dobré. Věřím, že i díky překladu paní Mičínové, který považuju za velmi povedený. Jasně že děj je schematický a s ohromně sladkým koncem, holt takhle to v knížkách tohoto typu chodí, ale když vás přepadne chuť přečíst si holčičí nenáročné čtení, tak bez obav po tomhle sáhněte..

04.12.2019 5 z 5

Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl Tony S. Daniel (p)

Kresba famózní, děj mě bavil. Na další příběhy těchhle různorodých partiček se vyloženě těším.

01.12.2019 5 z 5

Akvárium Akvárium David Vann

Pokud vás tenhle příběh vtáhne, tak s vámi určitě více či méně zacloumá. Inteligentní dvanactiletá Caitlin, před kterou se otevře nová životní perspektiva, bohužel ne nijak zářivá. A maminka, to je dílo.
Skvěle napsaná kniha, ke které se vrátím.

29.11.2019 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Zajímavá kniha. Závažná témata skvěle zpracovaná talentovanou autorkou. První příběh slepě zamilované mladé maminky ovládané vypočítávým zmetkem byl dobrý, ale ten druhý - osud manželky náboženského fanatika, mě i díky vyústění dostal do "kolen".

28.11.2019 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Nesedl mi příliš autorův styl psaní, měla jsem pořád pocit, že se kniha strašlivě vleče, dialogy mi občas přišly divné, zbytečně rozvláčné. Bez většího nadšení přečteno..no co, zkusím ještě nějaký kousek ze série, třeba si to líp sedne.

26.10.2019

Kuřátko a obilí Kuřátko a obilí František Hrubín

No jo, vzpomínka na dětství, i u nás bylo bloudivé kuřátko jako doma. Jednoduché verše a pěkné ilustrace..úplně si vybavuju mámin hlas, když nám to jako dětem před spaním četla..bylo to naše oblíbené čtivo, napínavé :)

26.10.2019 5 z 5

Conan z Cimmerie. Svazek I Conan z Cimmerie. Svazek I Jean-David Morvan

Tři výtvarně skvěle zpracované příběhy o nepřemožitelném osvaleném hrdinovi - na písku, na moři a v pralese, a samozřejmě nechybí náruč krásných žen. Mě zaujalo po vizuální stránce nejvíc poslední dobrodružství, docela mi z těch domorodců běhal mráz po zádech.

21.10.2019 5 z 5

Hrobař 1 a 2 Hrobař 1 a 2 Xavier Dorison

Nemusíte vůbec být milovník westernového prostředí, Hrobař a jeho sup si vás získá od prvních stránek. Kromě příběhu a kvalitní kresby se mi zalíbila postava číňanky Lin - rozhodná, ale velmi lidská. Takže už se nemůžu dočkat pokračování.

10.10.2019 5 z 5

Vampirella Vampirella John Smith

Vampirella - vybavená hrdinka v mikrooblečku vyobrazená ve všech myslitelných pozicích. Příběhy jsou prostinké, ve spojení s plastickou kresbou celek funguje jako nenáročné oddechové čtení. Moje očekávání splnilo.

09.10.2019 5 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Tajemství přelouskáno za jeden večer, venku podzimně lilo a vítr dul, což umocnilo čtenářský zážitek. Příběh se rozvíjí pomalu, hrdinka dostává od domu dost zabrat, nikdo jí samozřejmě nevěří, ale ona se nevzdává, pátrá a pomalu odhaluje, co vlastně se okolo ní děje.
Má druhá knížka od této autorky, dalším se určitě vyhýbat nebudu.

04.10.2019 5 z 5

Parťácká romance Parťácká romance Joe Kelly

Kresba úžasná, i příběh mě zaujal, ale ta interakce mezi hrdiny mi přišla dost nezábavná, místy až trapná. Deadpool i Spiderman samostatně mě baví, jejich společným dobrodružstvím a romancím se ale do budoucna vyhnu.

04.10.2019

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Povídky mám obecně ráda, a tahle čtveřice je opravdu povedená. Četlo se to samo.
"Každý prvek, který se stále opakuje, se nakonec promění v tapetu na pozadí, ať už jsou to květiny, anebo mrtvoly" - z povídky Déšť.

02.10.2019 5 z 5

Naposled Naposled Charles Burns

Mé nadšení odstartované Černou dírou pokračuje. Kresba je mi strašně sympatická, styl, jakým spolu postavy hovoří, taky. A ten pocit, když vám začne celý ten zamotaný příběh dávat smysl, to je radost až na kost.

25.09.2019 5 z 5

Nebezpečná zóna Nebezpečná zóna Joy Fielding

Uznávám, že se kniha poněkud lišila od toho, na co jsem od této autorky zvyklá, ale v tomhle případě jde o příjemné překvapení. Zajímavé dějové zvraty a vcelku nečekaný závěr. Bavil mě příběh neurotického pitomce Toma, pár takových lidí znám, i když teda zdaleka ne takhle extrémních.

18.09.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Hodně sugestivní, napínavé, zlověstné, dokonce jsem chvílemi musela knihu odkládat. Ale já jsem hrozná měkota, vůbec dost špatně snáším manipulaci a na druhou stranu bezmoc oběti zvlášť v takové míře, jakou tady autorka věrně předkládá.

17.09.2019 5 z 5