norrasun norrasun komentáře u knih

Dotek vraha Dotek vraha Jitka Ludvíková

Klasická detektivka, napsaná živě a čtivě, čtenář se ani na moment neztrácí v ději, který má spád. Mě navíc pobavily scény ze soukromého života vyšetřovatelů.

13.09.2019 5 z 5

Joker Joker Brian Azzarello

Joker si bere své město zpět a krev přitom stříká všude kolem. Za mě úplná spokojenost po výtvarné stránce, i co se týče příběhu, nechybí ani ujetý 'Jokerovský' humor.

08.09.2019 5 z 5

Ďatlovův průsmyk aneb Záhada devíti Ďatlovův průsmyk aneb Záhada devíti Anna Matvějevová (p)

Jelikož mi byly před přečtením známy pouze základní fakta ohledně výpravy, považuju z tohoto hlediska knihu jako přínosné čtivo.
Propojení se spisovatelčiným osobním příběhem mě nijak výrazně neiritovalo, i když by se bez něj dílo obešlo, to je bez debat.
Výstižný komentář ke knize píše Vesmich.

14.08.2019 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Knížku jsem četla kdysi dávno, náhodně jsem po ní sáhla v knihovně. Celý příběh a způsob vyprávění mě tehdy doslova strhnul. Když jsem se ke knize po letech vrátila, měla na mě stejný účinek..já tu naivitu a iluze a celé to tápání mladé paní de Winterové dost chápu..spíš mám dojem, že pan manžel jí to moc neulehčuje..

13.08.2019 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Taky bych to jako detektivku neoznačila, spíš jako psychologický román s prvky thrilleru nebo tak něco. Vše se točí kolem jakési neurčité záhady v domově pro seniory, dále nahlédneme do osobního a milostného života hlavní hrdinky. Knížka je dobře napsaná a jaksi budí stále zájem číst dál, což považuju u literatury za dost zásadní. Zajímavá zápletka, dramatické rozuzlení, pět hvězd.

25.06.2019 5 z 5

Miluj mě ironicky Miluj mě ironicky Maxim E. Matkin

Já jsem se bavila, a to velmi. Kraťoučké příběhy o rozmanitých podobách milostných a vztahových situací mezi ženami a muži. Téma v literatuře nastotisíckrát ze všech možných stran a úhlů probírané, tady podané čtivou, stručnou a místy až komickou formou.

Abstinentka Abstinentka Táňa Kubátová

Román pro holky a ženy, s nápadem a humorem. Takže v rámci žánru plný počet hvězd.

IQ IQ Joe Ide

Holmese bych tam tedy nehledala, ještě že mě upozornil přebal. Ale to je jedno. Problematika Losangeleských gangů mě obecně nijak zvlášť nezajímá, ke knize jsem se dostala náhodou, ale nelituju vůbec. Zábavná jízda ulicemi LA, doprovázená svižnými, vtipnými dialogy. Hlavní detektivní zápletku doplňuje životní příběh hlavního hrdiny prostřednictvím pasáží, věnované jeho poněkud diskutabilní minulosti.
Tahle knížka má prostě šťávu! A jistě na tom nemalou zásluhu má i skvělý překlad pana Popela.

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Tak bohužel, příběh poslušné "nádoby na dítě" a vůbec způsob, jakým je tato knížka napsaná, mi vůbec nesedl. Zdlouhavé, našlehané popisy snad úplně všeho nad (pro mě) únosnou mez..komu bych ji doporučila, nevím.

14.02.2018

Ibikus Ibikus Pascal Rabaté

Ano, připojuju se k oslavným komentářům zde. Zkrátka, zabodnete zrak na první a odtrhnete jej až na poslední stránce.

27.05.2015 5 z 5

Nokturna Nokturna Kazuo Ishiguro

Místy poetická, někde lehce nahořklá, ale trefila se mi do nálady dokonale. Styl, jakým autor píše, mi sedí, přečteno za jedno odpoledne.

20.04.2015 5 z 5

Štvanec Štvanec Sadie Jones

Tak nevím, příběh mě nějak nevtáhl, možná trochu i vinou překladu, který mi přišel místy trochu kostrbatý. Pokud se mi dostane knížka po půl roce zas do ruky, patrně si ani nevybavím, o čem byla.

10.04.2015

Talisman Talisman Stephen King

Mně osobně tohle sedmisetstránkové veledílo přišlo straš-li-vě roz-vláč-né, z postav mě výrazněji zaujala jediná, a to záporný hrdina Morgan Sloat. Je tam řada zajímavých pasáží, nicméně celkově jsem se při čtení dost nudila. Ovšem je dost dobře možné, že jsem tomuto typu literatury poněkud odrostla, a proto se mě knížka výrazněji nedotkla.

08.04.2015

Bílý Potok Bílý Potok Jaroslav Rudiš

Já mám komiksy ráda, přečetla jsem jich ranec, a musím říct, že mě Nebel nadchnul. Příběhem, prostředím i postavama. Zkrátka, věc se podařila.

30.03.2015 5 z 5

...a povídky aneb sexuální mizérie a jiné story ...a povídky aneb sexuální mizérie a jiné story Jan Pelc

Drsné, ale jednoduše geniální.

30.03.2015 5 z 5

Konec velkých prázdnin Konec velkých prázdnin Pavel Kohout

Tvorbu Pavla Kohouta mám ráda obecně, líbí se mi, jak píše, ovšem tahle kniha na mě udělala ohromný dojem a pravidelně se k ní vracím. Seriál jsem neviděla.

Princ a Skřivánek Princ a Skřivánek Valja Stýblová

Vzpomínka na dětství a moje první setkání s tvorbou paní Stýblové, dojemná a působivá knížka.

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Není to podle mě klasický horor, přesto se díky skvěle vystavěnému, přesvědčivému příběhu řadí mezi moje nejoblíbenější díla od SK. Velmi dobrý překlad.