Bílý Potok

Jedno malé nádraží ve slezských horách, které křižují vlaky sem a tam a jehož návěstidla a nástupiště se občas ztrácejí v mlze skrývající podivnosti. Jeden blázinec, jehož chodby křižují lidé, pro které jsou i ta nejmenší nádraží příliš velká, ale v mlze často vidí její konec. A jeden výpravčí, který se jmenuje Alois Nebel. Příběhy ze století, o němž si myslíme, že už je dávno za námi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7266/big_alois-nebel-1-bily-potok-C4W-7266.jpg 4113

Kniha Bílý Potok

Tomas@S
23.05.2018

Prvni stripy o Aloisu Nebelovi vychazely pred mnoha lety myslim v Reflexu nebo kde to bylo. Nakonec z toho vznikla cela serie knih a dokonce i film. Puvodne mi to prislo jako originalni napad, ktery me osobne nezaujal nicim jinym nez nezvyklou kresbou. A tenhle pohled se mi nezmenil ani po precteni vsech 3 knih a shlednuti filmu. Je to cele tak trochu o nicem :-( Ale vytvarne porad zajimave.

Mijagi
23.02.2018

„Když člověk jede vlakem do kopce, tak stoupání z něj dokáže leccos vytáhnout, i zlé myšlenky. Sedíš, koukáš, vlak se souká na Ramzovou a najednou jsi úplně klidnej. Jako bys ani nebyl.“

Okolí železniční tratě ze Zábřehu přes Hanušovice, Ramzovou a Lipovou-lázně do Jeseníku znám velmi dobře, mám to tu procestované s batohem na zádech v několika ročních obdobích, ve dne i v noci. Odlehlé stanice a vůbec oblast bývalých Sudet na mě vždycky dýchnou zvláštní atmosférou, pro kterou tato místa vyhledávám. Ač přečteno v Praze, přesně takto na mě dýchla i okna a bubliny komiksu pánů Jaroslava Rudiše a Jaromíra99. Zážitek, který předčil film.

MildeZ
12.01.2016

Super komiks jehož čtení mě vždy příjemně uklidní a naladí na zcela jinou vlnu!

norrasun
30.03.2015

Já mám komiksy ráda, přečetla jsem jich ranec, a musím říct, že mě Nebel nadchnul. Příběhem, prostředím i postavama. Zkrátka, věc se podařila.

Gooverka
24.04.2013

Jako první jsem viděla film, který se mi strašně moc líbil, i když jsem ho doteď celý nepochopila. První díl komiksu je asi takovej rozjížděcí, ale kresba je naprosto úžasná a příběh mě zatím dost baví.

Gahanka
29.04.2012

Tento díl mě příliš neuchvátil, ale oceňuji nápad a vážně skvělou kresbu.

Hrefna
09.02.2012

Můj první komix a as i poslední, tenhle žánr mě moc nezaujal, je to pro mě trochu nestravitelná forma čtení. Film se mi líbil asi víc.

valda
05.01.2012

Komiksový příběh bývalého výpravčího Aloise Nebela z malého nádraží někde v sudetských Jeseníkách, z doby někdy těsně před revolucí. Alois je takový podivín, který má rád dráhu a její řád, ale nemůže vykonávat své povolání, protože někdy vídá v mlze podivné věci.
Jedná se o první díl trilogie, podle které vznikl i celovečerní film, ten jsem neviděl, a prý se děj docela liší od původní komiksové verze. Na Bílém potoku se mi líbila povedená atmosféra Jeseníků, taková depresivní, melancholická, tajemná, taky ten kraj trochu znám. Jinak mě ale příběh nijak moc nezaujal. Komiksy jsem měl rád jako dítě, Čtyřlístek, Kačeři, Želví ninjové, Asterix, to byla prostě klasika, ale teď už mi tenhle formát moc nic neříká. Stejně tak dnešní vlna amerických filmů na motivy komiksových hrdinů jde až na výjimky úplně mimo mě. Takže nějaký fanda komiksů by možná hodnotil výš.