NikolOt NikolOt komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Knihu jsem přečetla za pouhé dva večery. Po přečtení Jo Nesbova Haryho Holea jsem hledala nějakou další krimi sérii, která by mě nadchla. Robert Hunter mi je velmi sympatickou knižní postavou. Myslím že jsem natrefila na správnou zlatou žílu. Těším se až se začtu do dalších dílů.

20.07.2021 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Všimli jste si, že v každém díle se někde v první polovině s vrahem setká tváří v tvář? Nicméně až do poslední chvíle netuším, kdo je vrahem. Máte to taky tak???

06.08.2021 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Moc krásné, ale zároveň smutné když si člověk uvědomí, že v knize je popsáno jen pár psích krutých osudů. Přitom taková nespravedlnost na zvířatech je páchaná dennodenně. Ale nápad napsat něco takového je skvělý.

17.03.2022 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Moc pěkné. Věřím, že se určitě někdo v obrázcích pozná. Prostě knihomolská závislost. Není co vytknout.

14.02.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Tak opět Minier a jeho detektiv Servaz mě na plné čáře opět dostali. Klobouk dolů před opět dokonalou propracovanosti děje. Přečtená od začátku do konce s velkým napětím. Tleskání.

07.01.2022 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Strhující dílo....četla jsem kdysi na gymnáziu jako povinnou četbu. Dnes, o několik let dále, mě příběh chytil o něco hlouběji. Určitě bych knihu zařadila do literatury, kterou by si měl přečíst každý.

27.09.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Moc se mi líbí zpracování se smrtí jako vypravěčkou. Další kniha napsaná z prostředí druhé světové války, ale žádným drastickým způsobem. Ukazuje nám život obyčejných Němců za války a jejich osudy.

11.03.2022 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět Carter nezklamal....Čtivé až do konce. Vůbec jsem do poslední chvíle netušila, kdo je oním vrahem.

06.08.2021 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opět není co dodat. Prostě Carter a jeho detektiv Hunter. Začínám mít pocit že tuto sérii nemůže nic překonat.

17.04.2022 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Prostě klasika, ke které není již co dodávat. Přečteno s dětmi a myslím, že i ony ocenily. Doufám, že je podobné příběhy dovedou ke čtení stejně jako mě.

19.10.2021 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Klasika. Ona je mladá, krásná a chudá on je extrémně bohatý a neuvěřitelně sexy. Milují se vlastně už od začátku co se poprvé potkaly,ale nejdřív si musí k sobě najít cestu. Rychlé a trochu lechtivé čtení. Pro vyznavače tohoto žánru určitě doporučuji. Přečetla jsem jako krátkou oddechovku.

11.03.2022 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Je velmi důležité tyto příběhy znát, aby jsme jako lidstvo znovu nedopustili taková zvěrstva. Od posledních stránek jsem se nemohla takřka odtrhnout. Brečela jsem nad pomyšlením, že já jako matka bych se musela potýkat s tím, že přijdu o své děti takovým způsobem.

28.06.2021 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Moc pěkné. Líbí se mi, že autorka JKR nezůstala jen u ságy o Harry Potterovi, ale že nám přibližuje kouzelnický svět i prostřednictvím dalších knih.

04.02.2022 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tak doposud nejlepší Carterovka. WAW jsem naprosto unešená propracovaností příběhu a postav. Musím dát plný počet hvězdiček.

01.10.2021 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Krátký, ale velmi emotivní příběh, který mě opravdu chytil za srdce. Nečekala jsem takový konec, ale po dočtení knihy bych stejně asi jiný nechtěla. Prostě mi to sedělo jako p.... na hrnec. Jako krátkou intenzivní oddechovku určitě doporučuji.

16.10.2021 5 z 5

Super zajímavé čtení. Historie napsaná zajímavým poutavým způsobem. Takové perličky co vám ve škole v hodinách dějepisu neřeknou.

02.03.2022 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Svižný příběh. Pěkně napsané a jako romantickou oddechovou určitě doporučuji. Přečtu si i další díly ze série.:)

02.03.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Super lehké a humorné čtení. Sama taky ráda jezdím na výlety po Česku. Autor mi je svým humorem sympatický. Ne každý si ze sebe umí udělat srandu.

28.12.2021 4 z 5

Myslím, že humor, který autor prezentuje na svém blogu nebo sociálních sítích, je mnohem stravitelnější a vtipnější než kniha samotná. Vyloženě brak k zahození to není, ale v určitých chvílích autor tlačí na pilu a snaží se být za každou cenu vtipný a stane se naprostý opak.

17.11.2021 2 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět opravdu povedený detektivní román od tohoto autora. Závěr knihy byl opravdu strhující. Velmi pěkně propracovaný děj.

30.08.2021 4 z 5