Nikolaoss Nikolaoss komentáře u knih

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Za mě je kniha takovým lepším průměrem po stránce vypravěčské, ale zajímavá díky svojí zápletce, personifikaci londýnských řek a luxusnímu britskému humoru - to pan autor opravdu umí dobře. Výhodou je, že toto je typ knihy, kterou můžete číst znova, i když znáte zápletku, protože bude bavit i jinak než jen drážděním zvědavosti a touhou chytit vraha. Jako vynikající bych ji tedy neoznačila, ale další díly si přečtu.

06.01.2017 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Děj knihy vůbec nebyl špatný. Sice trochu jednodušší a nijak zvlášť originální, ale četlo se to celkem hezky a docela rychle. Celkově tedy knihu hodnotím jako spíš průměrnou a pro mladší nebo méně náročné čtenáře. Pro mě to byla taková jednohubka na jeden večer. Nemůžu říct, že by se mi vyloženě nelíbila, měla totiž v sobě i zajímavé momenty a dobré nápady. Jen jsem prostě čekala trochu víc, než jsem nakonec dostala. Myslím, že z knihy bych byla více nadšená tak okolo věku deseti let. Do dalšího dílu se nejspíš pustím taky, někdy ty jednoduché věci prostě potřebuju :) i přes ty výhrady :).

06.01.2017 3 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Kniha je rozhodně nadprůměr v rámci žánru YA do kterého je bůhví proč zařazená. Možná kvůli tomu, že hrdinové jsou studenti, ale jinak je to plnohodnotný thriller nádherně obohacený o romantiku, která není kýčovitá a přeplácaná. Žádné podivné milostné trojúhelníky se tu neřeší. Je tu jen hlavní pár, parta kamarádů a ten, co jim jde po krku…

21.12.2016 5 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Od knihy jsem toho moc neočekávala, prostě jsem jen byla zvědavá, co to bude. A nebyla jsem zklamaná. Dostala jsem skvělý napínavý příběh s tak akorát děsivými situacemi, pěknou záhadou a neskutečně zajímavým a pro mě přitažlivým prostředím. Kdo má toto všechno v knize rád, měl by si ji určitě přečíst.

21.11.2016 5 z 5

Páté evangelium Páté evangelium Ian Caldwell

Pokud nebudete počítat s tím, že se vám dostane další knihy, která se zabývá senzačním lovem na historické artefakty církve, mohli byste si v příběhu najít to svoje. S Brownem má totiž společné jen ty náboženské relikvie. Zpracovaná je úplně jinak – méně senzačně a více informativně, co se církve týče. Pokud očekáváte detektivku z prostředí Vatikánu, budete spokojení a dostanete navíc pátrání po záhadě dvou relikvií. Detektivní zápletka není špatná a přibližně od třetiny je to i záhadné a napínavé. Pokud si ale moc nepotrpíte na náboženství a katolickou církev a vadil by vám kněz coby hlavní postava (a i většina vedlejších postav), pravděpodobně tato kniha nebude nic pro vás.

15.11.2016 4 z 5

Panský klub Panský klub Daniel Kapča

Jako prvotina nebyla kniha vůbec špatná a jsem zvědavá, co pan autor předvede příště.
Velice se mi líbila myšlenka GENu. Mutace, která nedovolí mrtvolám rozklad ani likvidaci ohněm. A také to, jak si s tím lidé dokázali poradit, ať už se jednalo o praktické způsoby nebo způsoby silně nechutné. Toto měl pan autor opravdu dobře promyšlené.
Trochu mě mrzelo, že se moc nerozvíjela myšlenka nekrotismu, jako uměleckého směru. Téma bylo zmíněno pouze na začátku a bylo fascinujícím způsobem nechutné a já na to byla hodně zvědavá.
Celkově nemůžu říct, že by mě příběh zklamal, i když podle ukázky jsem očekávala, že se bude ubírat malinko jiným směrem. Celkový styl psaní se podle mého názoru hodí k tématu a ladění díla, ačkoliv místy se zdá trochu kostrbatý. Na každé stránce se něco děje. Akce přichází rychle, u čtení jsem se nestačila nudit, ani ztrácet pozornost. V tomto tedy jednoznačné plus.

31.10.2016 2 z 5

Měsíční svit nad Paříží Měsíční svit nad Paříží Jennifer Robson

Velice milý, jemný příběh, který se moc hezky četl. Sympatická hlavní hrdinka, zajímavé prostředí a doba a čtivý styl autorky dělají z knihy příjemnou společnost na dlouhé podzimní večery.

30.10.2016 4 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

První dojem z knihy: Jak mi, hergot, mohlo tohle utéct? Druhý dojem: Ještě že ji mám! Škoda odfláklé práce marketingu, protože tato série je prostě podařená a ihned se vyšplhala mezi moje srdeční záležitosti. Dokonce tak, že si poslední díl seženu i v angličtině, když už ho teda nepřekládají.
Krásný příběh, zajímavé prostředí, živoucí postavy.
Tahle kniha je ve světě fantasek, kde už bylo vymyšleno fakt všechno, neuvěřitelně originální a svá. Doporučuji!

04.10.2016 5 z 5

Thonis Thonis Walter Slovo

Hodně dlouho jsem váhala, jak knihu hodnotit, jestli trojhvězdou nebo více. Je to totiž jedna z těch, kterým je potřeba dát šanci, přenést se přes začátek a nechat děj rozvinout a postavy se projevit. Potom už je to zajímavé čtení. Rozhodně se nejedná o žádný mainstream, ale bavilo mě to. A vraha jsem neuhodla, i když tady by to měl těžké každý :) Jestli to čte pan autor, prosila bych pokračování, nejlépe o tom, jak se dařilo Živě :) a jestli se stalo to, co pan vědec předvídal.

23.09.2016 4 z 5

Habitat Habitat Boris Leto

Po pomalejším rozjezdu, který mě, přiznám se, moc nebavil, nabere děj zběsilou rychlost a nezastaví se až do konce knihy. Příběh je napěchovaný akcí a i v částech, kde po sobě zrovna nikdo ničím nestřílí se pořád něco děje. Oproti běžným YA knihám má také Habitat kvalitně napsanou politickou zápletku, uvěřitelnou a dobře promyšlenou. Politické intriky v intrikách jiných intrik jsou tak komplikované, že jsem se v nich místy trochu ztrácela :) ale nakonec, třeba i po chvilce, si všechno sedlo a věděla jsem, co se děje a proč. Líbil se mi také styl psaní. Pan autor mi svým vyjadřováním sedl a místy jsem se docela nasmála. Chvilku to sice trvalo, než jsem textu (a hrdince) přišla na chuť, ale krom pomalejšího začátku a některých trochu delších politicko-vysvětlovacích scén nemám knize co vyčíst. Snad jen malinko otevřený konec. Že by se chystal další díl?
Celkově jsem tedy s knihou velmi spokojená a hodně mě překvapila. YA milovníci se mnou nejspíš souhlasit nebudou, ale milovníci fantasek by si Habitat určitě neměli nechat ujít.

23.08.2016 4 z 5

Vatikánská princezna Vatikánská princezna C. W. Gortner

Kniha Vatikánská princezna Lucrezii představí, jako ženu, která se snaží jít za svým štěstím, chybuje, často se vše obrátí proti ní, ale ona to nevzdá a navzdory zklamání se v milovaných osobách a tváří v tvář bolestným ztrátám, si uchová zásady slušného člověka. To vše je předloženo v poutavých kulisách Říma a lesku chodeb Vatikánu, Andělského paláce a luxusu domů římské honorace.
Knihu mohu s klidným svědomím doporučit všem milovníkům historických románů i těm, kteří by chtěli s tímto žánrem začít a nevědí, kterou knihu zvolit. Příběh je totiž dostatečně zajímavý a čtivý a zároveň se dozvíte hodně z historie dané doby, aniž byste byli nepříjemně poučováni nebo nuděni.

26.07.2016 4 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Po přečtení Wonderlandu jsem se na tuhle knihu hrozně těšila a musím říct, že mě paní autorka opět nezklamala. Sice mě nejdříve zarazilo, že už v první kapitole jsem věděla, kdo je vrah, ale nakonec se to ukázalo jako chytrý tah. Vrah byl popsán jako poměrně dost silná osobnost a kdybych nevěděla, co vím, asi by mi byl i sympatický. Takto mi při „jeho“ kapitolách běhal mráz po zádech z toho, že mu vidím do hlavy a z velice zdařilého popisu jeho nutkání k dalšímu mordu. Navíc vrah neustále krouží kolem hlavních hrdinů a nebyla by to paní Hillier, kdyby nevyužila příležitosti věci zamotat ještě daleko víc děsivým a šokujícím způsobem. Některé scény byly celkem nechutné. Ne že by paní Hillier zacházela do moc odporných podrobností, ale představivost udělá svoje a tu ona tedy probrat k životu umí. Celkově se sice nejedná o dílo, které by mě přinutilo uchváceně mlčet, ale zároveň je to kniha, kterou jsem přečetla téměř na jeden zátah a udržela si mě po celou dobu v plné čtenářské pohotovosti. Nejsem úplný milovník trillerů, ale knihy paní Hillier si vždycky ráda přečtu. Můžu všem doporučit!

15.07.2016 4 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Jsem naprosto spokojena!
Srovnání s Miévillem není vůbec daleko od pravdy, i když toto mi sedlo daleko víc. Často jsem se vracela a četla některé odstavce znovu, protože se mi líbilo, co čtu a chtěla jsem si některé věci důkladně pamatovat a pochopit souvislosti mezi lidmi, bohy, zázraky a Kontinentem, protože bylo jasné, že budou důležité pro další děj. Historie války, ve které byli zabiti bohové, je úžasná a i ta myšlenka, že se smrtí boha zmizí věci, které vybudoval díky své moci. Vůbec už ta myšlenka, že bůh může být zabit... celé tyto „božské“ záležitosti byly doslova fascinující a jak do nich Thivaniová šťourala hlouběji a hlouběji, bavila mě kniha čím dál víc. Samotné „osobnosti“ bohů byly velice dobře vymyšlené a popsané, takže mi nedělalo vůbec problém pochopit, který byl co zač a jakým způsobem fungovalo jeho uctívání.
Detektivní zápletka v knize se mi rozmotat nepodařila téměř do samého konce, což je jedině dobře. Vážně mě to bavilo! Knihu můžu vřele doporučit.

08.07.2016 5 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Kniha pro mě má jak použitým stylem vyprávění, tak jazykem i příběhem a ryzími, živoucími postavami neuvěřitelné kouzlo a jsem moc ráda, že jsem ji v LK nenechala ležet.

25.06.2016 5 z 5

Hořké tajemství Hořké tajemství Barbara Wood

Zajímavá kniha, která mi dělala společnost pouhý jeden den. Prostě jsem musela znát to tajemství... :)
Paní Woodová si vybrala tak zajímavý námět, že úplně zastínil to, že její styl psaní není až tak vytříbený, jako u jiných autorů. Píše spíš jednoduše, bez zbytečných vzletných souvětí a komplikovaných zápletek. Všechno je přímočaré, jednoduché a k tomuto typu příběhu se to skvěle hodilo a dalo mu to vyniknout. Prožívání zápletky nic nerušilo a mohla jsem si tak vychutnat zajímavé a velmi osobní lidské příběhy.
Celkově byla kniha příjemná oddechovka, která mě bavila, i když o žádné velkolepé dílo nešlo.

08.06.2016 4 z 5

Jane - moderní příběh Jany Eyrové Jane - moderní příběh Jany Eyrové April Lindner

Původní Jana je původní Jana, ale přes to musím říct, že se mi příběh líbil. Držíme se předlohy :) a proto, že se jí držíme, je celá kniha naprosto předvídatelná. Věděla jsem, co přijde a v jakém pořadí to bude, ale nevěděla jsem, jak to paní autorka zaonačí, aby jí to sedělo do jejího moderního pojetí příběhu. Na celé věci toho bylo tolik k pokažení, že jsem opravdu mile překvapená z výsledku psaní paní Lindnerové. Některé původní situace sice v moderním pojetí kulhají na obě nohy, ale i tak se mi kniha četla moc hezky.

04.06.2016

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Tuto knihu lze jen velmi těžko popsat několika slovy.
Paní Dvořákovou obdivuji, že dokázala stvořit takové příběhy a postavy a obzvláště s tou poslední určitě nebylo příjemné trávit čas při jejím tvoření. Ukázala zde formy nesebevědomí, které možná na první pohled vypadají jako úplně jiný problém, ale v každé z povídek lze toto ústřední téma nalézt. Jako největší klad celé knihy vidím to, jak dokázala paní Dvořáková vytvořit svoje postavy tak, že si k nim okamžitě utvoříte vztah, ať už pozitivní nebo ne. Nelze být neutrální nebo lhostejný. Zvolená témata povídek jsou prostě natolik citlivá, že k nim postoj zaujme každý. Ať už vás hlavní hrdinky Kristýna, Karolína a Naďa přimějí k soucitu, vzteku nebo lítosti, emoce rozhodně při čtení přítomny budou :) a budou lítat nahoru a dolu. Opravdu ne úplně snadné, ale velmi dobré čtení.!

30.05.2016 5 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Tahle kniha je takovou pohádkou pro trošku starší než malé děti (tedy i pro mě :)) a předlohou jí byla Kráska a Zvíře. Je to poznat, ale vůbec to nevadí, naopak je to jasnou předností knihy, i když víme, jak to dopadne - někdy je prostě fajn přečíst knihu, u které víme, že dobře končí. Několik takových krásko-zvířecích příběhů už jsem četla a tento je velmi pěkně napsaný.Nobelovu cenu za literaturu za knihu sice pan autor nedostane, ale pochvalu za hezkou odpočinkovou knihu určitě :).

26.05.2016 3 z 5

Areston Areston Josef Pecinovský

Nejvíc potěší kniha, od které toho moc nečekáme, ale která od počátku čechrá zvědavost čtenáře do natěšených vlnek. Přesně taková je tato novinka z pera pana Pecinovského.
Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že vůbec nečtu vymyšlenou knihu, to co jsem četla, byl prostě fakt! Podle mě to jasně ukazuje mistrovství pana Pecinovského, který není na poli fantastiky žádným nováčkem. Pravda, rozjezd byl trochu pomalejší a prolog jsem pochopila až po nějaké době čtení, ale jakmile se začali objevovat první informace o Arestonu, začetla jsem se okamžitě. Pan autor má talent zakončit každou kapitolu tak, že si prostě musíte přečíst tu další :) pro dobrý spánek tedy nic moc, ale pro knihu skvělé. Areston se svých tajemství nevzdával snadno a prakticky na každé straně čekalo něco zajímavého, napínavého - prostě úžasně podařený příběh. Na další díl už se těším!

23.05.2016 5 z 5

Žádné veledílo, ale velmi příjemná četba. Rozhodně nejsem zklamaná, protože je fajn si přečíst, že něco taky může dopadnout dobře :). Některá místa byla trochu úsměvná, třeba to záhadné tajemství, ale něco se mi zase líbilo, třeba tapety v pokoji.

23.05.2016 4 z 5