Měsíční svit nad Paříží

Měsíční svit nad Paříží

Je jaro 1924 a Helena Montagu-Douglas-Parr právě přijíždí do Paříže, aby si zde léčila rozchodem zlomené srdce. Je připravena přijmout opojný půvab Města světel a nechává se vtáhnout do světa ztracené generace a okruhu amerických krajanů, s jejichž podporou nachází odvahu k realizaci svého snu – stát se umělkyní. Jako Phoenix se Paříž znovu rodí z popela velké války a Helena si uvědomuje, že i ona se mění. Dobrá dívka, kterou kdysi byla, tak svědomitá a poslušná, vědoma si svého místa ve světě, je navždy pryč. Ale teď, když odhodila své staré já, kým se stane a kam patří? Fascinující historický román o anglické dámě, která vymění svůj usedlý aristokratický život za hypnotizující salony a opojný svět ztracené generace Paříže 20. let 20. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/301439/mesicni-svit-nad-parizi-XZq-301439.jpg 3.957

Moonlight over Paris (2016)

Vydáno:, Jota

chandel

Knížku jsem dostala jako dáreček, byla jednodušší, taková milá oddechovka. Kouzelná knížka z minulého století s krásnou obálkou.

Kikina100
25.11.2017

Jednoduchá, nenáročná knížka. Pěkně se četla.

bookcase
03.11.2017

Příjemný příběh, čte se dobře. Líbí se mi reálie i doba, v níž se odehrává.

Šánka
22.07.2017

Romantická pohádka zabalená do zvláště vyvedené půvabné obálky, jež asi nejvíce naláká na čtení této knihy.
Pěkný, nenáročný román nás zavede do Paříže dvacátých let minulého století, prostředí umělecké bohémy. Líbilo se mně, jak autorka velmi lehce vpravila do příběhu i skutečné postavy představitelů ztracené generace.
Román je hodně podobný Pařížskému polibku, který ale je, z mého pohledu, dějově pestřejší. Nicméně, jako nalákání na návštěvu Paříže.....více než dostačující :-).

lapagerie
24.03.2017

Příjemný román z období dvacátých let. Příběh se hezky čte, některé dějové linky se dají dopředu odhadnout, jindy postavy překvapí. Kniha rozhodně neurazí a pro deštivé odpoledne je to hezké počtení.

-Annett-
16.03.2017

Tato kniha mě zaujala svou krásnou obálkou. Když jsem si ji přečetla byla jsem okouzlena. Miluji prostředí historické Paříže, vyskytující slova ve francouzštině mě potěšila též. Děj byl zajímavý a ne vždy předvídatelný, jednalo se o jednoduší a odchové čtení. Velmi zajímavé mi přišlo zakomponování reálných postav do děje a následné povídání o ztracené generaci na konci knihy byla opravdu velmi obohacující. Knihu hodnotím kladně a vřele doporučují všem milovníkům Francie.

Annnulika
20.02.2017

Moc pěkný, lehce čtivý, nenáročný. Zhltla jsem to za dva dny. Pro někoho, kdo má rád Paříž jako já, bylo super číst si francouzský názvy a představovat si kde to je. Obohacený ještě o známý autory, což bylo taky velice příjemný. Jako odpočinkový nepřeslazený román vřele doporučuju.

Smiragl
19.02.2017

úžasný obraz bohémského života 20. let, nic urážlivého nebo pobuřujícího. Líbilo se mi, že si autorka dala tu práci zapracovat do příběhu i známé postavy té doby (Fitzgerald, Hemingway). Na konci knihy se pak nachází detailnější popis té doby včetně zdrojů pro další četbu.

zuzana2599
02.02.2017

Tak to byla velmi příjemná, pohodová a hlavně nenáročná knížka, nasátá poklidnou atmosférou s přídavkem něžné romantiky. Záleží na čtenáři, co od knihy čekává, tento bohémský pařížský příběh byl pro mě odpočinkem od spousty thillerů a detektivek, takové zklidnění emocí a čtenářské duše...
Také oceňuji krásnou obálku knihy, kochám se jí ještě teď :-)
A takovou skvělou tetičku Agnes bych si také moc přála :-)

Mojepočteníčko
28.01.2017

Když jsem byla na autogramiádě Patrika Hartla, neodolala jsem a tajně se prošla celým Neoluxorem. Inkognito jsem byla až do chvíle, kdy mi sympatická slečna pokladní podávala zařízení na platební karty, abych zadala svůj pin. Měsíční svit nad Paříží mě na první pohled zaujal svou obálkou. A na ty já si prostě potrpím. Ale to už víte. Anotace taktéž zajímavá a tak se mnou knížka spolu s několika ostatními odjela z Prahy domů.

Příběh se odehrává v období po první světové válce. Helena je mladou nadějnou malířkou z vysoce postavené rodiny, která se po dohodě se svým snoubencem rozhodla své pětileté zasnoubení zrušit. Pro společnost je toto rozhodnutí šokující a své opovržení dává Heleně výrazně pocítit.
Helena se proto vydává na roční pobyt do Paříže, kde žije pod střechou své volnomyšlenkářské tety a pravidelně navštěvuje malířskou akademii. Ve Francii poznává mnoho nových lidí, mezi nimiž se postupem času najde i několik opravdových přátel. A nejen to.
Tuhle knížku jsem brala do rukou po Atlasu mraků (David Mitchell) a Dvou slovech jako klíč (Josef Formánek), coby oddechovku. Zpočátku se příběh jevil přesně tak, jak jsem si ho představovala. Kapitoly dlouhé tak akorát, text byl příjemně nenáročný, prostředí a historické období podle mého gusta....ALE!
Někde kolem sté stránky už mi text začínal být mírně proti srsti, po polovině jsem začala oddechovat, ke konci už jsem úpěla nahlas a DOKONCE protočila několikrát oči v sloup!
Říká se mi to těžce, leč musím upřímně přiznat, že mě knížka prostě nedostala. Pokud ji mám shrnout jako celek, byl pro mě tento příběh poněkud nevýrazný, s přibývajícími stránkami snadno rozklíčovatelný a některé monology na mě působily dokonce tak nějak....vyumělkovaně. A co mi nesedlo už vůbec, byl způsob zapojení skutečně existujících literátů té doby do příběhu. Snažila jsem se pochopit autorčin záměr prostřednictvím přečtení závěrečných dodatků ke knížce, ale nepovedlo se.
Plus bych dala obálce, lehkosti s jakou je napsaná a pasážím, ve kterých autorka líčí pobyt včetně dění na malířské akademii, malířské techniky nebo práci s jednotlivými výtvarnými potřebami.

Nemyslím si, že by knížka byla úplně příšerná, rozhodně jsem měla v ruce mnohem horší kalibr, ale mě bohužel neoslovila. Byť se zdála být slibná. Doporučila bych ji čtenářům (čtenářkám zejména), kterým nevadí jednoduše napsané romány s velkou dávkou romantiky. Věřím, že si knížka dovede najít mezi knihomoly své obdivovatele, můj obdiv však nezískala.

Šárka5875
25.01.2017

Měsíční svit nad Paříží mě okouzlil. Nejen bohémským životem studentů a umělců, ale celkově obdobím, ve kterém se příběh odehrává, samotnou Francií. Během četby jsem měla úplně chuť si podobný styl života na chvíli zkusit. Obléknout si krásné šaty, pozvednout sklenku šampaňského a procházet se galerií s nádhernými obrazy. Potkávat gentlemany ve fracích a užívat si milostného pobláznění. Autorčin vypravěčský styl mě opravdu bavil. Čtení jsem si užila. Přestože jde o romantickou četbu, není příběh kýčovitý ani přeslazený. Postavy jsou uvěřitelné a charaktery výborně vykreslené. Rozhodně doporučuji.

Samira
20.01.2017

Knihu si většinou vybírám podle jiných měřítek než je krásná obálka, ale takhle ke mně vysloveně promlouvala :).
Kniha uvnitř je pak stejně půvabná, příjemně a kvalitně psána. Více než potěší úžasně zajímavými a nesmírně lehkými popisy reálií dané doby, prostředí a umělecké bohémy.
A také krásné lásky. Byla tak dobře napsaná, že pokud by autorka nevolila tak pohádkový závěr, který však potěší nejednoho romantika, mohla být i výjimečná a s přesahem.
I tak, ale udělá velikou radost, za mne 4,5.
Doporučuji!

Ivuska.09
18.01.2017

Nestává se příliš často, že bych nějaké knize dala pět hvězdiček z pěti. Ale tato si takové hodnocení opravdu zaslouží. Asi si mě kniha našla v ten správný moment a v tom správném rozpoložení, ale opravdu se mi líbil celý příběh včetně stylu, jakým je napsán. Příběh je promyšlený, ucelený, elegantní a bonusem je nádherná a podmanivá obálka.

koala
15.01.2017

POZOR - komentář vyzrazuje malinko zápletku! Autorka píše dobře a má velký potenciál, začátek knihy a cesta vlakem první třídou v té době mě rovněž naprosto uchvátila i malířské nadšení, úsilí i úskalí jsem si vyloženě vychutnávala. Co mi ale opravdu vadilo, byla jakási jednoúčelovost s jakou autorka vnucuje názor, že všechno "konvenční" té doby bylo zavrženíhodné, nudné až podlé, zato bohémská společnost tehdejší Paříže byla prostě jen skvělá. Tak to v životě nebývá, daleko líp by mi sedlo, kdyby oba protipóly autorka vylíčila se všemi klady i zápory, jak na jedné, tak na druhé straně a nechala čtenáře samotné popřemýšlet. No a že se ze Sama musel vyklubat "ocelový magnát", který se musel zříct těch svazujících milionů, aby mohl svobodně dřít v Paříži ... to mi přišlo vyloženě úsměvné. Mně by tedy stačilo, kdyby zůstal obyčejným novinářem a řešili třeba nerovnost původu a problémy s přijetím v rodině například. Jinak moc hezká obálka.

Selinute
16.12.2016

Knížka mě nalákala na svou nádhernou obálku s pařížskou dominantou. Moc se mi líbily postavy malíře Etienna a tetičky Agnes, zajímavé bylo cestovat train blue první třídou z Calais až na francouzskou riviéru, nadšená jsem byla i z reálií úžasného přímořského letoviska Antibes 30. let a naprosto jedinečné atmosféry pařížského tržiště La Halles. Tuto lehkou, nenáročnou, ale přesto příjemnou romantiku jsem přečetla během dvou dnů a můžu ji čtenářům jen doporučit...

JanaDor
09.11.2016

Kniha se velmi dobře četla, romantika v knize je něžná a nepřeslazená.
Je to druh knihy, která na mě netlačí. Nechá mě v klidu čtení přerušit s pocitem, že se těším na další pokračování. Není dějově naléhavá, ale přirozeně pohodově romantická. Obálka je nádherná a dobře podtrhuje charakter a atmosféru knihy. Mně se kniha prostě líbila.

veronika9143
09.11.2016

Zase jedna z knih, která mě okouzlila. Dostala jsem pěkný, romantický příběh. Měsíční svit nad Paříží nadchne především ženy, budou si představovat svého prince na bílém koni, ale jak už to bývá, často se vyskytne nějaká překážka. Kniha se mi líbila a proto jsem se přes chyby a překlepy přenesla, ale je to velká škoda. Vzhledem k obsahu a překrásné obálce.

Sorrow
09.11.2016

Pěkný, oddychový příběh se sympatickými hrdiny. Hodně oceňuji úžasné vykreslení Paříže dvacátých let i to, že autorka provedla opravdu podrobnou rešerši. Jako celek to nicméně působí malinko pateticky, ale to se snad dá odpustit vzhledem k tomu, že se jedná o romantiku. Co ale odpustit nemůžu, je to nadměrné množství chyb a překlepů v českém překladu - bože...

Nikolaoss
30.10.2016

Velice milý, jemný příběh, který se moc hezky četl. Sympatická hlavní hrdinka, zajímavé prostředí a doba a čtivý styl autorky dělají z knihy příjemnou společnost na dlouhé podzimní večery.

Luca84
18.10.2016

Přesně na takový příběh jsem teď měla chuť. Autorka dokázala příjemně a jasně popsat Paříž v době, kdy žila "ztracená generace". Fiktivní příběh hledající se Heleny propletla faktickými reáliemi. Potěšilo mě setkání s rodinou Fitzgeraldových i Hemingwayových. Umělecká linka, malíři, spisovatelé, knihkupectví Shakespeare and Company... Mně se to líbilo.