Vatikánská princezna

Román o Lucrezii Borgii Byla legendami opředená pověstná kráska Lucrezia Borgia zákeřnou femme fatale, anebo nevinnou dívkou, kterou příbuzní neváhali zneužít pro své cíle? Vztahy v rodině Borgiů jsou bouřlivé. Prchlivý bratr Cesare ji miluje, zato s bratrem Juanem se nenávidí, a otec, jehož zbožňovala, se neštítí ničeho. Lucrezia nemá na výběr. Pro své bezpečí se musí podrobit, a zda bude šťastná, nikoho nezajímá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288513/vatikanska-princezna-ahA-288513.jpg 4.524
Vydáno, Alpress

The Vatican Princess: A Novel of Lucrezia Borgia, 2016

Kniha Vatikánská princezna

olcab
20.09.2019

Opět kvalitní kniha tohoto spisovatele, který se vždy dobře připraví studiem historie o dané osobnosti, kterou popisuje. I tato kniha je nesmírně zajímavá, dobře čitelná. Využila jsem každou volnou chvilku k četbě o Lucrezii, která byla vlastně obětí své vlastní rodiny - temné rodiny Borgiů. Výborné a zajímavé čtení. Doporučuji milovníkům historie.

alabra
15.03.2019

Zajímavá historie, dobře napsaná kniha. Barvité vylíčení hlavních protagonistů, láska a zrada, chorobná ctižádost, nevybíravé prostředky. A hlavní hrdinka je zachycena jako jediná spravedlivá z rodu, proto osamocená, tragická postava. Dobré počteníčko.

takana
25.10.2018

Hezká a čtivá knížka.

orinka3
31.03.2018

Kdo očekává pikantní čtení, bude zklamán. Román Lucrezii zobrazuje jako oběť mocenských choutek vlastní rodiny. Dívka je nucena předčasně dospět a být prostředkem k upevňování pozic rodu Borgiů. Svého otce zbožňuje a až ke konci knihy se jí otevírají oči. Smutný osud, neveselé čtení. Přesto barvité a poutavé.

speciale88
22.03.2018

Kniha čtivá,zajímavá, plná nových informací. Zabývám se četbou o rodině Borgiů a tak jsem zde opět našla nějaké nové informace. Jen si teď z těch mnoha knih a uvedených informací vybrat co je vlastně pravda a co lež. To jsou intriky té doby, které dnes již nikdo nerozluští.

hejnak
13.11.2017

Stejně jako knížka o Kateřině Medicejské pro mě byla tato knížky čtivá a dozvěděla jsem se spoustu historický informací (včetně upřesnění, co je domyšleno a co ne), které bych jinak nevěděla.

Silmarien
24.10.2017

Román o dcére pápeža Alexandra VI. inak známeho aj ako Rodrigo Borgia. Román o tom, že ženy významnejšieho postavenia často nemali na výber...

Priemerný historický román. Nie som si istá, či moje hodnotenie vychádza z nie úplného nadšenia pre tému (knihu som čítala preto, že v našej knižnici mali len túto od tohto autora, hoci pôvodne som si od neho chcela prečítať román s pre mňa zaujímavejšou témou) alebo z toho, že to nie je napísané až tak pútavo.
Autorovi sa nedá uprieť snaha sa popri vlastnej fikcii držať faktov a nečítalo sa to zle, ale pri dnešnom počte historických románov ničím nevyčnieva a zaraďuje sa tak do množstva kníh, ktoré si človek raz prečíta a už nikdy sa k nim nevráti.

dagusa
17.06.2017

Napínavý historický román.Čte se dobře.

Láska na zavolanou
Láska na zavolanou