Vatikánská princezna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román o Lucrezii Borgii Byla legendami opředená pověstná kráska Lucrezia Borgia zákeřnou femme fatale, anebo nevinnou dívkou, kterou příbuzní neváhali zneužít pro své cíle? Vztahy v rodině Borgiů jsou bouřlivé. Prchlivý bratr Cesare ji miluje, zato s bratrem Juanem se nenávidí, a otec, jehož zbožňovala, se neštítí ničeho. Lucrezia nemá na výběr. Pro své bezpečí se musí podrobit, a zda bude šťastná, nikoho nezajímá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288513/big_vatikanska-princezna-ahA-288513.jpg 481
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Alpress
Originální název:

The Vatican Princess: A Novel of Lucrezia Borgia, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Vatikánská princezna

VendulaB
10. června

Slušně napsaný historický román, přesto něco slabší, než jiná díla výborného autora. I když je objektivně životní osud Lukrecie a její rodiny zajímavý, její příběh mě nedokázal příliš oslovit a děj dostatečně zaujmout. Je to už několikátá kniha, kterou o L. B. čtu, ale stále jsem nenašla žádnou strhující.

Madelisi
03. dubna

Dobře odvedená řemeslná práce od Gortnera. Jeho romány o ženách jsou velmi dobře čtivé.

Líbí se mi, jak každý autor přistoupí k šedým místům historie rozdílně, zatím jsem nenarazila na Juana padoucha, jako byl zde. Cesare standardní vykreslení.

Jenom papež Alexander je až moc ve vleku svých dětí, není hybatelem událostí. Zde jsem zřejmě ovlivněná 2 fantastickými seriály.


Bakana
14.12.2021

O Borgiích jsem nevěděla skoro nic, tak jsem si o nich něco málo nastudovala. Zdá se, že v historických faktech kniha odpovídá skutečnosti - včetně např. zavraždění sluhů, které našli v Tibeře. Na druhou stranu mi přijde, že Lukrecie je vykreslená až příliš pozitivně. Určitě si s ní mužští členové rodiny pohrávali jako s figurkou na šachovnici (co si budeme nalhávat! Tento přístup přetrvával staletí!), ale Lukrecie taky nebyla žádný beránek a měla zase svoje zbraně.

ujira
16.07.2021

Docela ucházející historický román, téma již vícekrát zpracované. Nový pohled na postavení Lucrecie Borgie v rodině a vůbec ženy v 16. stol., ačkoli vzdělané, vysoce postavené, přesto nesvobodné a podřízené záměrům mužů.

432830
08.06.2021

O Lucrezii jsem cetla roman Rodina od Maria Puzza a rovnez jsem videla serial. Nevim, co jsem si od cteni teto knihy slibovala, nic noveho v poznani o Borgiech neprinesla. Charaktery nekterych postav se lisily, zejmena Cesare a Giulia zde byli vyliceni jako zaporni hrdinove, Giovanni zde vystupoval ve stejnem svetle, nicmene byl trosku odsunut do pozadi. Alespon to tedy nebylo oproti Puzzove knize jako pres kopirak. Davam stejny pocet hvezdicek jako Puzzove verzi, knih nenadchla, ale ani neurazila.

evineckY
22.02.2021

Díky Bohu, že nežiju v té době. Ženy byly jen pěšák na šachovnici, kterou přesunovali, jak se to komu hodilo. A církev ? V každé době stejná - jen hrabat majetky .

R47
08.02.2021

Překvapení se nekonalo. Průměrný historický román, který se snaží o efekt.

jaroiva
09.01.2021

Svého času mě zaujala kniha Římská Madona Lucrezia Borgia. Ta se mi líbila tehdy víc než teď tato. Nevím, jestli by se mi líbila kniha od Jean Plaidy dnes stejně, případně, jestli mi chybí už moment překvapení, ale tato Gortnerova verze příběhu o Lucrezii mi teď připadá už méně zajímavá.

1