Vatikánská princezna

Román o Lucrezii Borgii Byla legendami opředená pověstná kráska Lucrezia Borgia zákeřnou femme fatale, anebo nevinnou dívkou, kterou příbuzní neváhali zneužít pro své cíle? Vztahy v rodině Borgiů jsou bouřlivé. Prchlivý bratr Cesare ji miluje, zato s bratrem Juanem se nenávidí, a otec, jehož zbožňovala, se neštítí ničeho. Lucrezia nemá na výběr. Pro své bezpečí se musí podrobit, a zda bude šťastná, nikoho nezajímá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288513/vatikanska-princezna-ahA-288513.jpg 4.157
Vydáno, Alpress

The Vatican Princess: A Novel of Lucrezia Borgia, 2016

Kniha Vatikánská princezna

evineckY

Díky Bohu, že nežiju v té době. Ženy byly jen pěšák na šachovnici, kterou přesunovali, jak se to komu hodilo. A církev ? V každé době stejná - jen hrabat majetky .

R47

Překvapení se nekonalo. Průměrný historický román, který se snaží o efekt.

jaroiva

Svého času mě zaujala kniha Římská Madona Lucrezia Borgia. Ta se mi líbila tehdy víc než teď tato. Nevím, jestli by se mi líbila kniha od Jean Plaidy dnes stejně, případně, jestli mi chybí už moment překvapení, ale tato Gortnerova verze příběhu o Lucrezii mi teď připadá už méně zajímavá.

barunka66
11.10.2020

Tato kniha mne donutila si trochu připomenout dějepis a historické okolnosti té doby. V tomto podání je Lucrezia Borgia podaná jako mladinká oběť krutých vtahů kruté doby. Touha po moci, intriky, nenávist, msta, boje. To vše ve vlastní rodině.

hanavka
07.10.2020

Román o osobnostech krvelačné Itálie konce 15. století. Reálné postavy jsou zde zobrazeny z pohledu Lukrécie Borgy, dcery kontroverzního papeže, manželky neapolského knížete, sestry zvrácených a mocichtivých bratrů. Příběh jako takový je zajímavý, plný intrik, násilí a pokrytectví na papežském dvoře, částečně ověřitelně založený na reálných historických událostech, částečně vyfabulovaný. Postavy jsou na románu nejpoutavější, zaujala mě především role a osobnost papeže a jeho vliv na odvíjení celého příběhu. Nicméně román jako takový mi příjde řemeslně průměrný a těží jen ze své historické podstaty. Znovu bych knihu nečetla.

kob
01.10.2020

Zajímavý román o drsné době, kdy se i v rodině šlo doslova přes mrtvoly.

ddkk
28.09.2020

Romantický příběh napsaný na motivy života Lucrezie Borgie. Určitě nejde o životopisný román, protože autor si leccos vyfabuloval, leccos změnil a leccos zamlčel. Přesto je to příjemné čtení - v mém případě příjemný poslech na ČRo Dvojka.

Lucrezia v románu vystupuje jako bezchybná hrdinka, která je pouze nebohou hračkou v rukou svého otce a svých bratrů. Což o to, mohlo to tak být, ostatně o roli Lucrezie v rodině Borgiů se stále vedou spory. Ale v románu Vatikánská princezna je zpodobněna trochu jako hrdinka červené knihovny. A ačkoli nejsem zrovna milovnicí takové literatury, kniha se mi docela líbila a dávám jí celé úspěšné čtyři hvězdičky. Spestřila mi čas trávený domácími pracemi a to se také počítá...

helenkan
27.09.2020

Tentokrát jsem nečetla sama, ale poslouchala audioknihu. Líbilo se mi to i načtené to bylo skvěle. Neměla ten svůj život jednoduchý s takovou úchylnou rodinou.