Nikol1010 Nikol1010 komentáře u knih

Proměna Proměna Franz Kafka

Proměna se mi líbila více než Proces, ale Kafka se neřadí k mým oblíbeným autorům, není to úplně můj styl.

29.12.2017 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knihu jsem měla u maturity a nelitovala jsem, byla velmi čtivá a vtipná, rozhodně si ji chci přečíst znova

27.12.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nejoblíbenější série, velmi se mi první díl líbí, ač není nejoblíbenější.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Přečteno ani ne za jeden den a to už o něčem vypovídá :)

12.08.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Bála jsem se, že se mi kniha nebude líbit podle jejího hodnocení, ale měla jsem přečteno za jeden den a nešlo se odtrhnout. Moc se mi líbil příběh, celkově určitě super!

18.06.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha mě velmi bavila, četla se rychle, líbí se mi příběh jako takový, jak to hezky do sebe zapadá a propojenost děje a postav :) asi jedna z nejlepších, co jsem četla, hodnocení odpovídá

18.05.2018 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Velmi dojemná kniha

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ze začátku mě to nebavilo, ale od poloviny jsem byla napnutá a nedokázala jsem přestat se čtením

27.12.2017 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

No, nadšená z knihy nejsem, že bych se smála, tak to také ne, je to oddechová kniha, nad kterou nemusíte přemýšlet, ale já teď přemýšlím, zda jít na další díl..

17.06.2018 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Asi má nejoblíbenější od Hartla, vtipná a velmi čtivá

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nejlepší kniha od Johna Greena, dojemná, příběh podle mě není tolik okoukaný a je bohužel stále aktuální

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Celá série knih bylo mé dospívání, bylo to něco jiného než Harry Potter (nelze tyto dva světy porovnávat), ale také mě to bavilo, ráda jsem čekala na další díly. Mnohem lepší jak filmy, ráda se ke knihám vracím.

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Velmi dojemná kniha, pro milovníky psů jako dělaná, vzala mě za srdce.

27.12.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Jedna z mých prvních detektivek, líbí se mi příběh, zajímavé postavy a jejich příběhy

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Také se přidávám k názoru, že se mi první polovina knihy až tolik nelíbila, ale druhá polovina je správně děsivá a děj má rychlý dějový spád.

29.12.2017 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Moliere mě velmi baví a Lakomce mám nesmírně ráda, vtipné drama, které mě bavilo číst.

Jméno hvězdy Jméno hvězdy Maureen Johnson

Knihu jsem našla ve výprodeji a docela mě mrzí, že nejsou k sehnání další díly, co jsem se dívala, tak se překlad nekoná a v angličtině se u nás neprodávají. Miluji Londýn, tak jsem byla ráda, že se tam příběh odehrává, hlavní hrdinka je sympatická a děj se mi líbil.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky se mi líbily moc, nejdříve jsem si musela zvyknout na to, jak je kniha napsaná a dělená, ale příběhy byly hezky propletené a napsané.

Osm Osm Radka Třeštíková

Detektivka byla docela čtivá, ale nějak jsem od poloviny tušila konec příběhu, a nebyla jsem vedle, ale myslím si, že to měla autorka docela promyšlené, co se týče postav a příběhu.

27.12.2017 4 z 5

Kniha byla velmi chválená, líbila se mi, ale nebylo to nic z čeho bych si sedla na zadek úžasem, ale velmi mě bavily historky z minulých let staříka.