niknikita niknikita komentáře u knih

Co se o ní říká Co se o ní říká Kristyn Kusek Lewis

Zlákala mne pěkná obálka a přirovnání ke knize Sedmilhářky. Když jsem se prokousala nudou a klepy, zjistila jsem, že by stačilo přečíst si poslední kapitolu.
Takže shrnuto: trochu zbytečná kniha.

Ale ty dveře na obálce jsou vážně super :)

21.02.2022 2 z 5

Bretaňský odkaz Bretaňský odkaz Jean-Luc Bannalec (p)

Za mne opět spokojenost, i když mám pocit, že tentokrát nebyl případ komisaře Dupina tak vymazlený, jak jsem u svého oblíbeného autora zvyklá. Od samého začátku jsem tušila, že si půjdou po krku místní zbohatlíci a taky jsem se těšila, jakou souvislost bude mít místní legenda s příběhem.
Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala a do Bretaně se vždycky ráda vrátím, obzvlášť když mne bude provázet Jean-Luc Bannalec.

19.02.2022 4 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Trochu váhám s hodnocením příběhu, který sám o sobě je lidsky hodně silný.
V podstatě jsou nejzajímavější zápisky, které si píše Eva ve formě zpovědi nebo chcete-li deníku a na ně pak naváže také Angelo.
Ale já osobně jsem měla největší problém právě s odvěkým dilematem těch mužů, kteří se neumí rozhodnout mezi láskou a celibátem. Celou dobu jsem tak trochu trpěla s hlavní hrdinkou a najednou přišel nečekaný konec...

14.02.2022 3 z 5

Valdštejn a Eleonora Valdštejn a Eleonora Vladimír Přibský (p)

Jsou to jenom útržky z posledních let života Albrechta Valdštejna, zahrnující trochu chaoticky jeho románek s císařovnou Eleonorou. Většina dialogů mi připadá na tehdejší dobu psaná příliš současným jazykem a není v nich nouze o vtip, a tak jsem jim v historickém kontextu nějak nevěřila.
Třeba je to autorův záměr, kdo ví.

Kdo ale může vědět, jak by se například věci vyvíjely, kdyby si páter Quiroga nepustil pusu na špacír? Třeba by Valdštejn uskutečnil své plány a z Jičína by vyrostlo slavné a krásné město. Protože, jak podotkla v komentáři DraculasLady: Valdštejn byl sympaťák.

10.02.2022 3 z 5

Paní Degasová Paní Degasová Arthur Japin

Nečekané a překvapivé setkání s mým oblíbeným impresionistou, s malířem něžných linií baletek, které mne dokázaly nejednou okouzlit.
Arthur Japin vylíčil jedinečnou osobnost a složitou povahu Edgara Degase dokonale a protože jsem trochu postrádala reprodukce jeho obrazů, dohledávala jsem si je postupně na internetu.
Nádherně jsem si tuto skvělou knihu užívala.

Musím tentokrát pochválit taky krásnou obálku, vazbu a bezchybné korektury.

08.02.2022 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Přísahám, že jsem se snažila, ale nedokázala jsem se protrpět dál, než přes prvních třicet stránek. Samá vata a nekonečný zmatek v ději i postavách. Opět jsem tady za rebelku.
Takže nehodnotím, jenom si neodpustím podotknout, že tohle není kniha, které bych obětovala svůj čas...

06.02.2022 odpad!

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Zpočátku jsem zápasila s nezvyklým literárním slohem spisovatele, ale nakonec se mi podařilo přepnout svůj mozek do minulého století a s tímto vnímáním jsem si užívala celý příběh Lady Chatterleyové.
Na svoji dobu hodně odvážná a otevřená kniha určitě stojí za pozornost.

24.01.2022 4 z 5

Chlapec z lesů Chlapec z lesů Harlan Coben

Přiznávám, že tentokrát to bylo trošku zdlouhavé, ale poslední část knihy všechno vynahradila a opět překvapila. Typický Harlan Coben...hraje si s námi a zkouší naši čtenářskou trpělivost, aby nás na konci příběhu patřičně odměnil .
Přiznávám, že mám pro autora slabost...
Přiznávám, že HC má u mne protekci :)

21.01.2022 5 z 5

Ferda v mraveništi Ferda v mraveništi Ondřej Sekora

Mám doma vydání z roku 1947. Je to moje nejohmatanější kniha, která už v naší rodině prošla rukama tří generací /zatím/. Všichni u nás s nadšením poslouchají příběhy z mraveniště a očima hltají kouzelné ilustrace...věřím, že neexistuje nikdo, kdo se s touto nádhernou klasikou nesetkal.

20.01.2022 5 z 5

Má bohéma Má bohéma Arthur Rimbaud

Něco ve mě souzní s tímto bouřlivákem...nejde ho nemilovat.

"Chodil jsem po světě a měl jsem ruce v kapse.
Také můj svrchníček už byl jen vidinou.
Múzo, tys spolčila se s pěkným hrdinou.
A přitom snil jsem jen o samé velké lásce."

18.01.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Další nádherný, cituplný příběh od mojí oblíbené autorky a já stále nechápu, jak to Colleen Hoover dělá, že každá její kniha je nezapomenutelná...

15.01.2022 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Začínalo to docela slibně, ale kdesi v půlce knihy jsem zjistila, že se začínám nudit. Sice jsem věděla, že jde o knihu z kategorie odpočinková, ale až tak moc odpočívat neumím...

12.01.2022 2 z 5

Dívka z Brooklynu Dívka z Brooklynu Guillaume Musso

Dívka z Brooklynu patří do kategorie knih, které se čtou samy i přesto, že je v ní velké množství postav a dějových zvratů. Myslím, že se k autorovi v blízké době ještě vrátím...

Cituji:
"Život je vážně svině. Někdo dostane takové karty, že se s nimi skoro nedá hrát."

"Všichni mocní potřebují někoho, kdo by si místo nich špinil ruce."

10.01.2022 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Tentokrát se mi hodnotí velice nesnadno a nepamatuji se kdy naposled jsem četla tak nekonečně dlouho jeden román. A to jsem si dala na Skříň plnou Diora rezervaci v knihovně.
Komplikované, únavné a přitom zajímavé - tak bych se vyjádřila ve zkratce. Celý příběh se táhl místy až rozvláčně a přitom závěr byl na můj vkus dost uspěchaný. Jedno však autorce nelze upřít, a to je její pečlivá příprava a studium dostupných zdrojů o tématu.Proto dávám nakonec lepší průměr.

Podle mne to bylo celé překombinované a plné vyčerpávajících informací, ve kterých jsem se ztrácela...přesně to vyjádřila čtenářka Martooni.

Další zbytečně tlustá kniha.Myslím, že méně by bylo více.

05.01.2022 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Zábavné, přitom v mnohém poučné a kultivované čtení je tenhle Deník farářky.
Shodnu se s předchozími komentáři v názoru, že kniha není nutně určená jen věřícím. Martina Viktorie se dívá na svět velmi moderně a nezaujatě a to je na ní hodně sympatické.

28.12.2021 4 z 5

Nahoru na horu Nahoru na horu Radek Jaroš

Velmi osobní zpověď jednoho z nejvšestranějších sportovců mne příjemně překvapila svojí otevřeností a pravdivostí. Radek Jaroš se nebránil odpovídat na žádnou otázku a odhalil o sobě víc, než by se dalo čekat.
Má odvahy na rozdávání a zážitků a zkušeností na sto životů.

18.12.2021 5 z 5

Ještě to nebalím, vzkazuje babička Ještě to nebalím, vzkazuje babička Judy Leigh

Taková oddechovka není občas špatná a když jsem zkusila tolerovat jednotlivé postavy, tak se to dalo číst. Ale možná bych nejvíc ocenila, že velká část příběhu se odehrávala ve Francii a v mé oblíbené Bretani.
Ovšem Evie měla fakt štěstí, že neměla jazykovou výbavu z totalitního školství mojí generace. To by mohla na svých cestách narazit tak akorát na potomka Oněgina...

15.12.2021 3 z 5

Psáno s lítostí Psáno s lítostí Aly Martinez

Přiznám se, že mám z této knihy rozporuplné pocity a to se mi nestává příliš často. Líbil se mi samotný námět a čtivost, ale postava Hadley mi nebyla sympatická ani trochu a nakonec jsem pochopila proč asi...
Kdybych se občas nemusela prolistovat spoustou zbytečného textu, dala bych 5/5, ale stejně jsem zvědavá na pokračování.

10.12.2021 4 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Sice nebudu zrovna cílová skupina, ale atmosféru Prahy a Žižkova jsem cítila na každé stránce.
Postava Vladimíra je dokonale pesimistická a možná není tak úplně vytržená z reality.
A tramvajový grupáč na ípáku...to je naprosto přesné. Bavila jsem se.

05.12.2021 4 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Není to kniha pro každého a styl psaní je neobvyklý. Usoudila jsem, že nechci ztrácet čas a tak jsem nedočetla nehodnotila.

04.12.2021