Ferda v mraveništi

Veselé a vtipné vyprávění o příhodách uličnického mravence Ferdy a jeho přátel. Samostatné vydání třetí části "Knížky Ferdy Mravence". Pro mladší děti. Ferda se v přestrojení za rytíře vrací do mraveniště, kde ho čeká nejen spousta kamarádů, ale také další dobrodružství: stonožce na nohy přiváže kartáče a ta vyčistí celé mraveniště, hraje mravenčím dětem pohádku o zlé ježibabě, zjistí, jak se vlastně rodí mravenčí mimina, loví mravenčí krávy - zelené mšice. Ještě spousta dalších příhod čeká na veselého chlapíka s puntíkovaným šátkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80073/big_ferda-v-mravenisti-eDA-80073.jpg 4.680

Kniha Ferda v mraveništi

niknikita

Mám doma vydání z roku 1947. Je to moje nejohmatanější kniha, která už v naší rodině prošla rukama tří generací /zatím/. Všichni u nás s nadšením poslouchají příběhy z mraveniště a očima hltají kouzelné ilustrace...věřím, že neexistuje nikdo, kdo se s touto nádhernou klasikou nesetkal.

Kontryhelka

Copak Ferda. Na toho se nedá zapomenout ani po létech. Úžasná a krásně čtivá dětská knížka o mimořádně sympatickém mravenečkovi s červeným šátkem kolem krku. Jeho dobrodružství jsem milovala a všechny knihy měly čestné místo v mé dětské knihovničce. A krásné kresby k tomu. Úžasné čtení a přenesení do dětské říše snů, kde je vše dovoleno.

Luigi1
04.09.2021

No prostě Ferda je Ferda stále pěkné čtení.

Greenfingers
09.09.2020

Zdá se, že Ferda stále frčí, když je opětovně vydáván od roku 1938. Ale vůbec se tomu nedivím. Je to přece klasika!

Sarajana
19.07.2018

Krásná dětská kniha.

Hotovson
28.05.2018

Shodou okolností babi řešila mšice na růžích :)

Tak jsem jí poradil slunéčko sedmitečné (tu mrchu nevděčnou) a že mravenci si je pěstujou - ty mšice. Tak snad růže vykvetou, mravence tam nemáme.

Briv
10.01.2016

Musím přiznat, že tuto knížku jsem měla moc ráda a to i přesto, že jsem jako malá neměla ráda hmyz - ale ty ilustrace mě dostaly a dokázaly mě vtáhnout do příběhu. Krásná kniha pro děti.

fantomas 2003
04.02.2014

Líbili se mi všechny díly ferdy mravence, protože tam jsou srandičky.