nikiss76 nikiss76 komentáře u knih

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

(SPOILER) Bavila mě více ta část, kde Arin byl otrokem avšak ne tolik ta druhá polovina knihy, kde se role v podstatě otočily. Myslím si, že je škoda, že zvrat nastal v knize až příliš rychle, autorka mohla příběh ještě více rozvinout. Příběh byl čtivý, zápletka zajímavá, i přesto jsem postrádala nějaké vedlejší postavy, které by do knihy vnesly nějaký šmrnc. Ostatní postavy zde byly vcelku odsunuty na vedlejší kolej a celá kniha se točila v podstatě kolem hlavních hrdinů což je škoda. Každopádně nebylo to vůbec špatné čtení, stránky mi pod rukama ubíhaly velmi rychle a určitě se pustím do pokračování.

07.04.2022 4 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

(SPOILER) Pokračování knižní série se mi líbilo avšak už ne tolik jako díl předchozí. Vztah Lou a Reida byl jako na houpačce a i přesto, že jsem si Lou ještě více oblíbila, romantická linie mě až tolik nebavila. Beau, Ansel a Coco celý děj oživovali a moc mě bavily. Celá banda na své cestě zažívá spoustu překážek a nástrah. Navazují nová přátelství a spojenectví, poznávají se navzájem a navzájem se i zraňují, objevují své limity a schopnosti, ale především milují a ochraňují jeden druhého. Reid konečně začne skládat skládanku svého rozsypaného života dohromady a otázkou zůstává, zda ho to posílí nebo srazí na kolena.
Nepochopila jsem jak Reid v pokoji s Lou začal z ničeho nic čarovat, jakoby to dělal věčnost přitom v knize bylo několikrát zmíněno, že vyčarovat vzorec je velmi náročné a vyžaduje cvik jej ovládat. Takových zmatených momentů bylo v knize hned několik.
Smrt jedné z postav byla zdrcující, avšak předvídatelná a rozhodně mi bude chybět v závěrečném díle. Kniha skončila velmi zajímavě a těším se na pokračování.

19.03.2022 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

(SPOILER) Po přečtení několika úvodních stran jsem byla trochu skeptická, ale nakonec jsem byla příjemně překvapena, jakým směrem se děj ubírat. Lou a Reid tvořili dvojici plnou protikladů a jak už to bývá ty se nejvíce přitahují. Svéhlavá čarodějnice Lou mě díky své nespoutané povaze a prořízlé puse nepřestávala udivovat a bavit. Naopak Reid byl takovým tím zásadovým, oddaným mužem, který se drží svého slova a víry. Avšak pouze do té doby, než mu jeho pevně zakořeněné zásady zboří jedna malá čarodějnice, co si nebere servítky.
Líbilo se mi, jak se Reid postupně měnil a uvolňoval a s posledními stránkami se mu rozváže jazyk a začne i nadávat.
Jestli láska mezi princeznou klanu čarodějnic a chassaurem, zasvěcenému boji proti čarodějnictví, překoná všechny překážky nám asi zodpoví druhý díl. Zatím dobrý start.

08.12.2021 5 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

(SPOILER) Za ty závěrečné stránky, které byly už trochu moc za hranou bych strhla půl hvězdičky. Jinak musím říct, že jsem si třetí díl moc užila. Kenjiho smysl pro humor byl odzbrojující a dodával celému příběhu ten správný šmrnc. Vztah Julliett a Arona se více rozvinul a prohloubil a vážně se těším, jak tohle celé dopadne.

28.11.2021 5 z 5

Zrádná říše Zrádná říše Julie Johnson

(SPOILER) Takový trošku mix Padesáti odstínů šedi a Deníku princezny, ale vlastně proč ne. Kniha se mi četla velmi dobře avšak s každým dalším dílem jsem měla pocit, že se autorka až příliš snažila přidávat více zápletek a nečekaných zvratů. Někdy méně je více.

20.11.2021 3 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

(SPOILER) Za obyčejnou obálkou se skrývá neobyčejný příběh. Věřím, že mnoho čtenářů bude po přečtení prvních stránek chtít knihu odložit, stejně jako já, ale doporučuji překlenout se přes ně a pokračovat ve čtení, stojí to za to.
Kniha byla velmi zajímavá, čtivá, originální, napínavá, zkrátka nemohla jsem se od ní odtrhnout a chtěla jsem vědět, jak se příběh Juliette dál vyvine. Zatím vše vypadá velmi slibně a já se rovnou pouštím do čtení druhého dílu.

20.11.2021 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

(SPOILER) Závěrečný díl fantasy trilogie se mi velmi dobře četl a bavil mě stejně tak jako díly předešlé. Všechny knihy od autorky jsou vždy pastvou pro mou čtenářskou duši a vždy se těším na nějakou novinku. Tomuto dílů musím strhnout hvězdičku za tu romantickou přeměnu Cardana, která mi moc neseděla a za hlavní hrdinku Jude, která mi nepřirostla k srdci. Závěrečné stránky byly zajímavě vymýšlené a líbily se mi. Celkově jsem si knihu užila.

11.11.2021 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

(SPOILER) Čteno v originále a i přestože se mi první tři díly líbily o mnoho více, tak to bylo příjemné pohádkové čtení.

11.11.2021 3 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Závěr byl předvídatelný, ale i tak mě celá série bavila a určitě si od autorky zase něco přečtu.

24.10.2021 4 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Moc se mi nelíbila Emina volba vybrat si Marka (Julianova bratra) jako svůj štít a držet si tím Juliána od těla. Výprava do vilího království zamíchala kartami a otevřela možnosti k dalšímu vyjednávání po získání Černého spisu. Julián doufá, že by mohl nalézt odpovědi na zlomení kletby patrabathai a být konečně s Emou. Vše však nejde podle plánu a celý svět se Blackthronovým roztříští s posledním úderem srdcem jejich sestry Livy.
Závěrečné stránky mi vehnaly slzy do očí.
Opět skvěle zpracováno.

01.10.2021 5 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

(SPOILER) Druhý díl byl přece jen více obohacen o napínavé momenty. Árie a Perry se ve svém putování musí rozdělit, jelikož ji Perryho lidé nepřijímou, vidí v ní pouze Osadníci, tedy nepřítele. Po pokusu k její smrt se Arie spolu s Roarem vydává hledat jeho ztracenou lásku Liv (Perryho sestru, která byla prodána Sobolovi) a vyjednat podmínky pro záchranu jejich lidi před Éterem. Velmi mě baví postava Roara, především jeho charisma, vtip, oddanost a hluboké přátelství.
Kniha je plná zvratů a děj plyne velmi rychle. A teď hurá na třetí díl.

01.10.2021 4 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

(SPOILER) Překvapivě se mi kniha velmi líbila a hlavně mě neustále nutila otáček stránky a číst dál a dál. Žádné velká omáčka na začátek, v podstatě byl čtenář hozen přímo do děje, což mi vyhovovalo. Líbil se mi nápad a celkové uchopení příběhu. Kniha byla velmi čtivá a já rovnou začínám druhý díl.

01.10.2021 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

(SPOILER) Závěrečný díl celé série byl takovou třešničkou na dortu. Byl plný akce a co víc konečně se zase shledaly všechny oblíbené postavy, odhodlané bojovat za lepší svět. Naprosto jsem si zamilovala kapitána Thorna a jeho humor, stejně tak se mi líbila Iko a její hluboké a upřímné přátelstvi. Cinder byla neskutečná bojovnice a společně se svými přáteli si prošla trnitou cestou, aby získala svůj královský titul, který jí náleží. Trochu mě v závěrečném dílů zklamala postava Kaie, který mohl být trochu průbojnější. Princezna Winter tam pro mě byla postavou navíc. Zřejmě bych ubrala 200 stran, aby celý děj měl rychlejší spád.

24.09.2021 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Děj byl situován do dob plných plesů, širokých sukní a dvoření. Přestože tato éra není můj styl, tak jsem byla příjemně překvapená nápaditostí a čtivostí knihy. Knížka byla velmi milá a plná vtipných slovních přestřelek mezi Animant a panem Reedem. Mrzutého knihovníka jsem si oblíbila, stejně tak i prostořekou a svéhlavou hlavní hrdinku. Krásné prostředí knihovny v Londýně dodávalo celému příběhu kouzlo.

24.09.2021 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

(SPOILER) Pokračující série s Kim a jejím týmem si stále drží vysoce nasazenou laťku. Do týmu přibyl nový člen v podobě kolegyně, která si vysloužila od šéfky přezdívku Fifi a společně řeší další zapeklitý případ vražd. Vrah svými vraždami vypráví svůj příběh a nechává za sebou střípky skládačky, kterou musí Kim a její kolegové dát dohromady.
Co se mi na autorčiných knihách líbí, je to, že vždy najde nějaké nový námět, který je zároveň velmi k zamyšlení pro čtenáře. V tomto případě to byly geniální děti a jejich rodiče, kteří se je snaží slepě nasměrovat na cestu úspěchu a slávy a nevidí, jakou nenávratnou škodu mohou na jejich dětských duších napáchat.
Kniha se mi líbila a odhalení vraha bylo trochu překvapivé.

19.09.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

(SPOILER) Jako vždy, to co vyjde z pera PANÍ autorky je jednoduše skvost. Nová a úplně jiná série než všechny předchozí a stejně dokonalá. Miluju všechny knihy S. J. Maas a to stejné musím říct o knize Rod země a krve. Zprvu jsem si říkala, že Bryce bude nafoukaná pařmenka, která žije ve své malé bublině, ovšem s ubývajícími stránkami jsem uviděla její skutečnou osobnost. Bryce se mi dostala pod kůži svou oddaností k přátelům, ochotou riskovat vše pro ty, které miluje, ostrovtipem a odstřelovačskými schopnostmi. Bavila mě slovními přestřelkami s Huntem celých 800 stran. Další postavy jako Rhun, Synrix a Lele byly také výborné.
S. J. Maas mě opět několikrát velmi šokovala tím, jak měla vše dokonale promyšlené jako například úkrytí Lunina rohu, naprosto skvělý boj Bryce s Micahem, strhující Bryceno Podroužení a v neposlední řadě odhalení, kdo skutečně Bryce je.
Během čtení jsem několikrát brečela, pousmívala se a zadržovala dech.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu, doufám, že to bude co nejdříve.

08.09.2021 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

(SPOILER) Pět postav, pět rozdílných životních příběhu, pět osudů, které nakonec byly svedeny dohromady. Každá postava měla něco do sebe a hrozně se těším, jak autorka zamíchá kartami a co jim postaví za překážky. Mám spousty otázek (koho si Catherine nakonec vybere, co se stane s malou lovkyní démonů, odpustí Edyon nakonec Marchovi až se dozví pravdu) a spekuluji, jak vše nakonec dopadne.

12.08.2021 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

(SPOILER) Kniha nenadchne, ale ani neurazí. Kdybych tuhle knihu nečetla, tak bych řekla, že jsem se o nic neochudila. Pozitivně hodnotím originalitu, dějovou linku mezi Tiernye a Rykerem, netradiční tragické završení příběhu. Bohužel to vše kolem hodnotím velmi průměrně. V knize byla však i nesrovnalostí. Popisy postav byly velmi chabé, magická pomatenost dívek poukazovala spíše na hloupost než cokoliv jiného, přehnaná surovost v ději knihu na vyšší level také nezvedla.
Co se týká Tiernye a jejího těhotenství, tak dopočítat se v kolikátem měsíci je, aby vše dávalo smysl, byl oříšek. K dívkám se vracela těhotná, po tom co poslední noc otěhotněla, poté proběhne zmíňka, že už tomu jsou 3 měsíce co se viděli naposledy a blíží se návrat. Následuje návrat do vesnice, kde už má viditelné břicho a velmi vzápětí je tu porod.

06.08.2021 3 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

(SPOILER) Kniha byla velmi příjemným překvapením, jedinou ovšem velkou výtku mám k hlavní hrdince, která mi prostě nesedla. Elloren byla na můj vkus až moc naivní, trochu zbabělá, svatouškovská a zakřiknutá a to neustálé ach Prastarý jen posilovaly moje nesympatie k ní. Její úlety s Lukasem jí u mě bodové plusy taky nepřidaly. Naopak ostatní postavy jsem si velmi oblíbila.
Některé dějové momenty byly pro mne dosti předvídatelné (smrt Ellorinina strýce, Yvan a jeho odhalení, Elloren alias Černá čarodějka) , ovšem v závěru se našly i takové, které pro mě byly překvapením (závěrečné stránky s Ariel, vyvraždění Dianiny smečky, závěr).
Kniha byla čtivá, originální a celkově se autorce velmi vydařila a já se moc těším na pokračování.

03.08.2021 3 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

(SPOILER) Třetí díl mám úspěšně za sebou. Celá série byla originální, čtivá, vtipná, dobrodružná, skvělé postavy, barvité popisy, ale bylo tam toho trochu moc. Přišlo mi, že autorka se snaží vytřískat maximum a zbytečně příběh překombinovala. Část se Steliány byla podle mě úplně zbytečná.
Celkově nemám ráda když se ve fantasy knihách kombinuje reálný svět (prostředí Prahy) a svět "za zrcadlem" (svět chimér, andělů, netvorů atd). Mnohem raději mám pokud autor vytvoří svou vlastní mapu světa.
Na druhou stranu, zde by mi chyběla postava Zuzky a Mike, které vnesly do příběhu vzrušení a humor.
Líbilo se mi jaký spletitý osud autorka vymyslela pro Ziriho. Co se mi ovšem nelíbilo bylo 450 stran jiskření a vzdychání a výbojů mezi Karou a Akivou. Přišlo mi, že čtu stále ty stejné řádky dokola a velké finále se stejně po dočtení tří knih vlastně nekonalo. Jejich polibek v letu, kdy oba byli neviditelní a pluli oblohou byl už trochu za hranice nějaké romantiky. Spíše šlo o další pokus z daného momentu vyždímat maximum, což se úplně nepovedlo. Závěr mě také příliš nezaujal.
Celkově série nebyla špatná, ale rozhodně bych děj zvolila méně komplikovaný a ubrala trochu toho jiskření, abych neměla věčně pocit, že vše kolem exploduje včetně mě samotné.

20.07.2021 3 z 5