niki7763 niki7763 komentáře u knih

Do nejtemnějšího kouta Do nejtemnějšího kouta Elizabeth Haynes

(SPOILER) Bohužel víc než 3 hvězdy dát nemůžu. Začátek byl docela slibný, od začátku víte, co se tam prostě bude dít. Kniha je čtivá, sem tam napínavá... Ale to je tak vše. Opravdu hrdinka je velice nesympatická. Její porucha je zbytečně dalo by se říct roztahaná na milion stránek. Věčné kontrolování, strach úplně ze všeho ale přece jen jde do temných uliček či bytu.
Vyloženě mě nebavily krátké časové úseky. Nemáte vůbec šanci ani vstřebat různé chvíle či jak to nazvat. Nemůžete si o ničem udělat obrázek. Preskakovala jsem odstavce, div ne celé stránky. Ale pořád jsem si naivně myslela, že na konci čeká nějaký senzační "boom" kdy to na ní někdo opravdu vše narafičil, nebo je sama Cathy posedlá Leem a vše si vymyslela. Ale ono nic. Dokonce jsem velice obdivovala Stuiarta, který byl tak trpělivý a snášel výlevy neurotické Cathy.
No v dnešní době je takových knih opravdu strašná spousta, ale tím, že knížka je poněkud starší, tak to v té době nejspíš působilo opravdu razantně s napětím.
U mě bohužel nezabodovala, možná je to knihou Za zavřenými dveřmi nebo Poslední paní Parrishovou ale tohle bylo nemastné, neslané. Bohužel, ale dnes a denně jsou miliony žen oběti takových tyranů. Smutné

17.07.2020 3 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Ač trochu s lítosti, ale nakonec přece jen musím dát 3 hvězdy, protože Zimní lidé byli lepší a ohodnotila jsem je 4* :))
Jennifer a její "pohádkový" svět. O děsu tady mluvit nemůžu, ten se nekonal. Ale opět nechyběla čtivost, spád a sem tam i napětí. Dej plynul ale velmi pomalu, chvílemi jsem si říkala, kam se teda poděla pointa, ale nakonec to skončilo docela slibně. Tohle dílo musím označit za napínavou pohádku, která Vás bude jistě bavit, ale strach nejspíš nezažene. To ale nevadí. Takový pěkný příběh pro dospělé. Četla jsem jak ve dne se sluníčkem, tak v noci za tmy, pouze s malou lampičkou, ale ani tak mi strach nepřivodilo nic z toho, co se v knize událo. Za mě takový průměr, ale pokud Jennifer napíše další knížku, určitě si ji s chutí přečtu. Je to takový slibný žánr u kterého trochu vypnete :))

19.04.2020 3 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Větší hodnocení dát bohužel nemůžu. Ať má fantazie pracovala na 100% (a to že ji mám opravdu bujnou) tak v tomhle případě se nemohla rozjet na plné obrátky. Autorka tak zvláštně míchala spoustu popisů dohromady, že z toho vlastně nevznikl nikdy žádný obraz. Děj byl naprosto skvělý, ale zhruba od poloviny jako by ji docházely nápady, takže to se všemi prostě ukončila, nic se pořádně nevysvětlilo... Taková zvláštní, scifi pohádka či jak to nazvat. S hororem to nemá nic společného, stejně jako Duch domu Ashburnů, který je o kapánek lepší než Mýtné. Vlastně takhle zpětně, když o tom přemýšlím... Kniha mi jako taková nedala vůbec nic a zítra už si na ni nevzpomenu.

16.03.2020 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Po přečtení knížky Někdo cizí v domě jsem se na další dílo autorky těšila. Ale moc mě nenadchlo. V předchozí knížce jsem oceňovala přímou cestu k zápletce a to, že se člověk nemusel zaobírat prostředím a zbytečnému popisu přírody. Tady už to takové nebylo. Autorka se určitě snažila zapojit fantazii čtenáře, ale některé popisy mi přišly zbytečné a zdlouhavé. Postrádala jsem nějaké napětí ... takové nemastné, neslané. Vrah mě nepřekvapil, i když jsem chvílemi podezírala snad každého, později už jsem věděla o koho půjde. Řadím mezi díla na které si za týden ani nevzpomenu. Původně jsem chtěla dát jen 2* ale byla bych zbytečně krutá, proto tu třetí přidám z toho důvodu, že jsem na knihu neměla bohužel dostatek času ale i přesto jsem se k ní snad i s lehkou chutí vracela, abych ji dočetla :))

12.01.2020 3 z 5

Naivní manželka Naivní manželka Amy Lloyd

Ať si říká kdo chce co chce , já tohle dílo musím hodnotit 5*. Když zhodnotím rychlý spád, nějaké to lehké napětí a šťourání se v lidské povaze a mysli, je to na 4*. Ovšem poslední strany mi dodaly odvahu doplnit pátou hvězdou a to z toho důvodu, jak zvrácený je vlastně vztah obou hrdinů. Člověk si to ani tak v průběhu děje neuvědomuje, ale když knihu zavřete, máte docela smíšené pocity ohledně zvrhlé povahy obou postav. Vztah založený na nějakém chtíči, vášni, snad i lásce i přesto, jaká zrůda se skrývá v hloubi duše vašeho milovaného. Je to fakt síla ... Když se zaměřím na knihu samotnou, uniká mi, proč některé věci nebyly dotažené do konce, či naopak, proč byly tak přitažené za vlasy. Ale nebyla to žádná slátanina, ze které nemáte šanci uniknout. Také jsem po dlouhé době konečně sáhla po er-formě, což mě také potěšilo. Za mě skvělá kniha, se kterou jsem neztrácela čas. I přesto, že po celou dobu knihy vlastně víte, kdo je vinen, na kouzlu to knize neubere. Já doporučuji :))
POZOR SPOILER!!!
Kniha mi hodně připomínala film Zlo s lidskou tváří a neměla od ní zase tak daleko :))

10.11.2019 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Přiznám se, že jsem předešlá díla autora nečetla z toho důvodu, že krimi mě žádným způsobem neláká, nebaví a do svých oblíbených žánrů ho nezařadím ani po téhle knize :) ... Sáhla jsem po ní náhodou, řekla jsem si, že tenhle způsob krimi mě třeba může i nakopnout ale nestalo se. Vlastně mi to ani nevadí :) ... prostředí obohacené policií, případy, zmizení , vyšetřování a výslechy mě nijak nenadchlo ani v téhle knize. Je pravda, že laxní přístup ze strany vyšetřovatelů ohledně úmrtí manželky mi přišlo opravdu komické. Konec mě vlastně taky nějak nenadchl, ale musím uznat, že si autor pohrává s myslí čtenáře, kdy nevíte, čemu věřit a to oceňuji. Knížka mě nenudila ale ani nenadchla ale Vám, kteří krimi čtěte můžu s klidem v srdci říct že budete určitě mile překvapeni a výběru litovat nebudete :)

07.11.2019 3 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Tímto komentářem nechci rozzlobit žádneho muže :D ... Ale příjde mi to spíš jako "dramatický román s jemným nádechem trilleru" pro ženy ;) ... 3 ženy se spikly proti jednomu muži, tyranovy, který dokáže jen manipulovat, lhát, fyzicky i psychicky napadat. Příběh začíná tragédií, která stejnou tragédií i skončí. Za mě čtení uspokojující, má nápad, spád. Mě tedy nenudila, naopak mě bavila :) Není to sice dílo, které Vás zvedne ze židle, ale pokud se Vám líbila kniha Sedmilhářky, určitě doporučuji si ji přečíst :) Musím se přiznat, že mě uchvátila krásným obalem :)

31.07.2019 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Bohužel ... Lepší hodnocení dát nemohu než dvě hvězdy. Nápad byl originální. Líbil se mi. Ovšem kdybych jen tušila, že víc než polovina knihy se bude točit kolem obchodu, burzy a nějakých firem, nesáhla bych po ní. Dávám dvě hvězdy. První je za začátek knihy, který objasňuje vše co se u hrdinky doma děje. To čtenáře nabudí číst dále. Ta druhá je asi za posledních 30 stran, kdy všechno nabere tak neuvěřitelně rychlý spád, až skoro nelogický, že je přečtete během pár minut. Víc nic ... Víc než polovina děje se strašně táhla. Naprosto nudné slohy o zakládající firmě, o burzách ... Proč? Nudila jsem se. Pomsta díky ekonomické rivalitě či co ... Nic pro mě. 50 stránek o ničem, najednou "wow" na dvě stránky, a pak dalších 30 stránek o burzách a firmách. Druhý díl si nedokážu představit. Mě to prostě nebavilo ... Feministické prvky, sex, alkohol ... Budiž. Pohádka pro dospělé, to jsem brala. Sem tam humor, taky dobrý. Nápad na pomstu ušel, ale že v tomto díle bude hrát hlavní roli Ekonomie. No nevím ... Na tohle nejsem.

06.07.2019 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Jako ... Knížka dobrá :) ale podle mého názoru opravdu není tak děsivá, jak jsem předpokládala :) je pravda, že u jedné scény jsem přestala vnímat okolí a lekla se jen když ji zazvonil telefon, ale nic tak šíleně děsivého tam podle mě nebylo :) ... Duchařina jako taková to bohužel není. Vzhledem k tomu jak knížka skončila jsem byla až překvapená, že to hlavní hrdinka všechno takhle s přehledem zvládla :) ... Spíš taková oddechovka

15.06.2019 3 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Je pravda, že knížka se skvěle čte. Klobouk dolů ... Pořád nějaké napětí ... Co se týká konce, nějak jsem neporozuměla úplně všemu. Dost věcí mi tam přišlo neobjasněných ... Nemůžu víc dodat, jelikož bych prozradila budoucím čtenářům oč tam běží, ale za mě nebyla zase vůbec špatná a určitě doporučuji si ji přečíst :) ...

18.05.2019 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Za mě skvělá kniha , která upoutá hned od začátku ... Žádná omáčka kolem. Děj plynulý, dobře čtivý, napínavý. Plno zvratů, bez jediné nudné stránky. Tak se mi to líbí. Jen mě trochu zklamalo rozuzlení hlavního tématu. Myslím, že je dosti nereálné aby se tělo nikdy nenašlo , když byl příběh takový, jaký byl. Upřímně jsem si myslela, že se dozvíme víc o činech lidí, kteří se na situaci podíleli. Možná trošku nedotažené ale i tak ... Skvělé drama od začátku do konce :)

08.12.2018 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

I přes všechny negativní i kladné recenze jsem se nenechala ovlivnit a sáhla s nadšením pro tuhle knihu. A je to přesně to, co jsem očekávala. V každé knize nepotřebuju napětí od začátku do konce ... Chci děj a hlavně průběh celého děje po celou dobu čtení a tahle kniha to splnila na jedničku! ... Mrzí mě, že jsem byla časově omezena a nemohla jsem knihu hltat denně, ovšem je to přesně ten typ knihy, ke které se prostě vrátíte vždycky, protože se tam neustále něco děje. Nevím, ke komu bych z dvou hlavních hrdinek měla blíž, ovšem ke konci už jsem měla opravdu jasno :) kniha má přes 400 stran a píši narovinu, že ani jedna stránka není zbytečná ... To je to, co chci! Proplouvat dějem s nadšením, očekáváním, sledovat intriky a nástrahy. Smyčky lží, které nemůžete ničím podložit. Není to žádný překvapivý "Boom" ovšem to na knize vůbec neubírá grády protože děj knihy je plný zvratů a proto se k ní s radostí vracíte :) ... Pro příjemné čtení, kdy vypustíte a přemýšlíte co a jak se zase udá, je tahle kniha 100%. K samotnému ději nemám výtky. A že se dílo vyřeší v posledních stránkách?? To sice ano, ale po celou dobu do děje spadá plno jiných zvratů. Doporučuji :) Možná bych tam jen přidala pár peprných sexuálních částí stejně jako do knihy Exmanželka :)

14.08.2018 5 z 5

Exmanželka Exmanželka John Lutz

Pro mě napínavé, přesné, překvapující a rychle čitelné ... Dopuručuji ;) Četla jsem 2x a myslím, že jsi ji přečtu klidně znova. Erotické romány ráda nemám, ovšem v téhle knize by erotika chyběla. Hazardujeme se slovy "chtíč a slabost"

23.08.2017 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

(SPOILER) Asi už jsem všeho tak přemlsaná, že vlastně nevím, jak knihu hodnotit. Asi to není můj šálek kávy. Já nepotřebuji na každé stránce popisovat věc, kterou ve svých hromadách šrotu Jens odložil. Ano, je to svým způsobem zvrhlé dílo, ale že bych knihu musela zavírat, to ne...

Jsem spíš příběhový typ, takže mám ráda napětí, bádání... Tohle kniha nenabízí, protože tam o nic konkrétně nejde. Děj nečekejte.

Ti, kteří si užívají spíše to psycho v hlavě vyšinuté rodiny si přijdou na své.

Za mne tedy bohužel nic moc... Bláznivá rodina, která žije na skládce. Co ale uznávám je fakt, že Livie mi bylo opravdu velice líto a to samé zvířat, kteří tam byli týrané. To nesnesu.

Bláznivý otec, proč se matka takto změnila nevím, babička tam moc velkou roli nezahrála, bratr defakto neznámý. Není to nic napínavého.
Asi mi tam něco rapidně uniká, protože opravdu netuším, co se stalo matce, proč tam byli tak zvláštní vztahy, konec úplně k ničem. Co tam mělo být tak mrazivého? Že to mohlo být skutečné?... Nebo, já nerozumím, oč tady běží.

04.10.2021 1 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

(SPOILER) No já nevím. Mě to prostě nebavilo. Postavy mi přišly všechny poblázněné, všechno bylo tak nějak překombinované, někdy jsem se trochu ztrácela v ději, kdy jednou bylo něco realita, něco minulost... Zbytečně moc popisů okolí, pocitů. Pořád jsem od knihy odcházela. Anotace trochu navodí pocit, že si přečtěte něco o kopce, kde vězní bláznivý chlap svoji ženu, ale není tomu tak. Hannah mi vyloženě lezla na nervy, to samé bláznivá Jasmin, která si povídala se svou imaginární dvojnicí, či jak to nazvat.
No v závěru si myslím, že se do ústavu měli zavřít všichni, včetně dědečka.... Až na Karin, ta snad byla jako jediná normální a škoda, že tam měla jen vedlejší roli :)
Za mě dvě hvězdy

16.06.2020 2 z 5

Kukačka Kukačka Natalie Daniels

Bohužel musím souhlasit s recenzemi níže. To, že se zde bude jednat o duševní a psychické zdraví jedince, mi bylo jasné už od začátku. Špatná medikace, srdce na kusy, jizvy na těle i duši... Smutný příběh zlomené ženy, které ji život naložil tolik ran, že to nebyla schopna ustát (upřímně, kdo by to ustál že?)
V pár momentech jsem cítila až depresivní pocit z toho, kolikrát ji byla vražena kudla do zad, ale i přesto nechybělo odhodlání k nápravě. Ale to je asi tak vše... Opravdu do půlky knihy vyprávění pacienta s psychiatričkou, při čemž vlastně jen obdivujete krásu přírody, či nějakých dalších dlouhých popisů... Od půlky už díky velice dlouhým slohům víte, kam to bude směřovat... V závěru zjistíte, že jste se nespletli... A konec... Vlastně jsem knihu pořád odkládala, moc dlouho jsem u ní nevydržela. Chtělo by to asi víc zajít do hloubky, nebo jak to nazvat... Řešíme duševní poruchu, nebo román o manželství?... Těžko říct...

01.04.2020 2 z 5

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Bohužel knížku nemůžu hodnotit, protože jsem skončila na straně 115 a dál číst nehodlám. Možná někdy, v budoucnu ... Vůbec nic se v knize neděje. Naprosto zbytečné popisování každé prkotiny, jako třeba postele, uloženého prádla či hrnku. Na každé straně se pořád dokola opakují jména dětí. Pořád se uhýbá od hlavní zápletky, až mě vlastně přestalo zajímat, co se stalo. Přeskakovala jsem skoro celé stránky. Tahle kniha je pro mě velký omyl ...

15.11.2019 odpad!

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Ale jo ... Rozhodovala jsem se, jestli neuberu jednu hvězdu za víceméně slabší zápletku, ale nakonec jsem usoudila, že kniha si zaslouží plný počet za nápad. Je až zvláštní, kolik žánrů je schopný člověk přijmout s líbivostí. Očekávala jsem nějaké šílené drama, husí kůži a skřípání zubů. Nekonalo se tak ... Ovšem, když se prakticky na každé stránce děje něco, co netušíte k čemu spěje, musíte číst dál. Nikdy jsem nebyla na typicky "ženské" čtení, ale tuhle knihu jsem zhltla za den a musím říct, že to je skvěle odvedená práce. Tolik různých životních příběhů, tolik překvapení ... Prostřední, ve kterém se děj odehrává se mi opravdu líbilo, protože ve skrytu duše toužím být také taková princezna a dáma. Po přečtení Manželova tajemství se mi do této knihy vůbec nechtělo, ale opak byl pravdou. Supr čtení pro správné holky :) ... Doporučuji

19.03.2019 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Kniha mě zaujala hned od první strany. Když se v půlce napínavého příběhu čtenář vše dočte, řekne si, co víc ještě může kniha tedy nabídnout? Dějem jsem se nemusela prokousávat, prostě mě uchvátil. Ovšem někdy za půlkou už jsem začínala pochybovat o překvapivosti děje a pomalu ale jistě jsem se prokousávat začala ... Vše o hlavní postavě bylo jasně dané, srozumitelné už od začátku. Žádný zmatek ... Po "záseku", který mě nebavil ovšem přišlo další dech beroucí překvapení.
Knihu doporučuji, protože se čte sama. Žádné nudné, obsáhlé popisování krajiny, žádné přesné popisy postav. Je jen na Vás, jak si je představíte. Vše jde hezky po časové linii, žádné babrání :) Tak to má být ;)

23.08.2017 4 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Kniha mě zaujala hned ze začátku. Můj velký obdiv patří hlavně tomu, že děj se nijak neláme s minulostí v různých kapitolách, tudíž si čtenář v klidu vychutnává plynule na sebe navazující děj. Vzpomínky jsou jasně určeny, a člověk se neztrací v časové linii. Ovšem je pravda, že obsáhlé popisování přírody a různých často opakujících se situací v hlavě hlavní hrdinky, čtenáře někdy utlumí v napjetí. Kniha je napsána jednoduchou formou, žádné cizí slova a i to je pro mne velké plus. Je nepředvídatelná a zajímavá. Znovu už bych si ji nečetla, ale určitě do ní patří překvapující zvraty a zápletky.

30.05.2016 4 z 5