Nika151 Nika151 komentáře u knih

Grey Grey E. L. James (p)

Tak tohle je už taková klasika vyprávěná z mužského pohledu. Vrátila jsem se k 50 odstínům po letech a napravila nedostatek - chyběl mi 4.dil Grey. Trochu mě iritovaly občasné sprosté výrazy ( jo, patří to k mužskému světu, ale..). Nicméně ve výsledku bylo fajn si to do celkového příběhu doplnit. Příběh konci ve chvíli, kdy jsou rozhadani.. to se mi nelíbí. Možná by neuskodilo dopsat i další díly?
Souhlas s tím, ze je to moc hezky a zajímavě psané. Hodne knih z tohoto žánru teto úrovně nedosahuje.

Edit: tak další dil je, tudíž chybí jen jeden..opravuji hodnocení, úplně mi utekl:)

07.10.2020 5 z 5

Miluj mě vším Miluj mě vším Jennifer Probst

Mě celá série těchto knížek moc bavila. Ze začátku mi trvalo si zvyknout, ze je to psané z pohledu vypravěče a ne hlavní postavy. Není to tak jednoduché čtení jako u jiných knížek, věty jsou barvitější, má to díky třem dílům zajímavé odbočky, dějové linky se mi líbily. Každá knížka je o jednom bratrovi a jeho cestě za šťastným životem s vysněnou partnerkou. Už tu padlo, ze se jedná ve všech případech o silné ženy, všichni jsou sympatičtí. Doporučuji!

08.09.2020 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Pro mě krásné tři dny s archeology a Vikingy. Doporučuji

24.10.2023 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Já si seriál nechávám, až dočtu knihy. A budu stručná - je to bomba se vším všudy!

15.11.2022 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Bože, děkuji Ti za tak úžasné knihy..Nejdříve jsem byla smutná z toho, jak příběh začal, jenže pak se rozjel a měl strhující závěr. Takový, který Vás nutí sáhnout po další knize.

21.09.2022 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Já nemám slov, tohle jsme nečekala a je to úžasný romantický historický román z mého oblíbeného Skotska, kde jsem strávila pár měsíců. Seriál jsem neznala a ani neplánuji se na nej dívat. Protože nemůže být lepší :)

10.03.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Každá kniha této autorky je pohlazením po duši a opravdovým romantickým útěkem z reálného života. Tentokrát navazuje na Kavárnu v Kodani, kde vedlejší postavou byla Sophie, která je zde hrdinkou hlavní a s ni krasavec Todd. Do toho spousta dortíčků, rozmanitost New Yorku a opět hraje nezanedbatelnou roli přátelství. Těším se na další knížku..

03.03.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

To je taaaaak krásné..mé romantické srdce zaplesalo. Už sama Paříž a do toho pečení. Hlavní hrdinka Nina jede do Paříže dokázat si, že se o sebe postará i bez pomoci rodiny a zároveň ukázat, ze již není zamilovaná do nejlepšího kamaráda svého bráchy. Ovšem Sebastian- její nový šéf - ji pořád “bere”, i když se k ní nechová dvakrát nejlépe..a zbytek musíte dočíst:)

18.11.2021 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Hlavní hrdinka Penelope mi přišla podobně šílená jako Bridget Jones. Dost jsem se nasmála. Je potřeba to brát s nadhledem, humoru je v knížce opravdu dostatek, sedlo mi to. Čekejte také dost romantiky a sexu. Také bych rada podotkla, že se tento román vymyká ostatním a čte se dost rychle.. doporučuji.

30.10.2021 5 z 5

Hodně hluboké myšlenky v podání Jaroslava Duška. Moc se mi jeho vnitřní svět líbí. Kniha mi přinesla interní prožitek, par myšlenek jsem si z ní vzala a rada se k ni vrátím.

09.10.2021 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Přečteno během dvou, tří dnů, jak to bývá u mě zvykem při otevření knížky od těchto autorek. Kdo chce romantiku a čistou lásku, nemůže s nimi šlápnout vedle. Ano, nečekám extrémní zápletku s významných filosofickým přesahem, ani jí nechci..nechávám se unášet světem, kde vím, že to dopadne dobře a láska nakonec zvítězí. Griffin je sympaťák s velkou dávkou pochopení a Luka je trhlá, milá slečna žijící s prasetem.

07.04.2021 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Příběh začínající spisovatelky a zbohatlíka Rushe provázejí vtipné dialogy, ochranitelský pud muže k ženě, vzájemné jiskření a otevřený napínavý konec. Líbí se mi, jak autorky píší, je to čtivé, má to zápletku, romantiku..Určitě si přečtu i další díl.

06.11.2020 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Musela jsem si k tomu otevřít láhev vína a dokonce mě zajímalo, co piju a že muj červený mok má čokoládový dozvuk :D tato autorka pro mě patří ke špičkám romantické literatury.

Hlavní hrdinka Hattie uteče do Francie za prací, minulost sice úplně vyřešenou nemá, ale rozhodne se tu skutečnost hodit za hlavu a užít si chvíle trávené v přítomnosti krasavce Luca.

Luc hledá domov a doufá, že ten pocit a smysl života najde na Chateua.

14.03.2024 5 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Já považuji celou sérii za krásnou pohádku pro nás dospělé (tedy spíše nás dospělačky), opravdu hodně romantické, zvláště tento dil posledních sto stran láskou přímo přetékal. Penelope si člověk musí zamilovat, Colin je sympaťak jak vyšitý. Těším se na další díl a také na seriál.

06.06.2023 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

(SPOILER) Myslím, ze si kniha zaslouží vyšší procento než má nyní, 77%. Možná se od ní čeká větší romantika, ale ta tam je, Colin je sexy a dokonce je schopen za svou lásku položit život. Kniha se totiž překlopí v thriller/detektivku. Čtivé, Sparks je zárukou kvality.

02.04.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Jsem milovnicí Skotska a Julie Caplin. Takže jsem dost čekala a má očekávání byla naplněna. Ideální pro vánoční čas a pro romantické duše.

27.12.2022 5 z 5

Růžový víkend Růžový víkend Sandra Brown

Je to velmi romantická jednohubka na dva večery. Slovo růžový v názvu na obsah velmi sedí..

12.12.2022 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Kniha vypráví příběh “přerodu” na první pohled rozmazlené a zhýčkané Piper, která se zahazuje s bohatými floutky z LA, do uvědomělé ženy milující rybáře ze zapadlého městečka. Potěší všechny romantické duše a milovnice drsných pracovitých mužů. Vtipné a svěží letní počtení.

24.08.2022 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Příběh o velkém kamarádství, nejedná se o román o milencích, o lásce to ovšem ano. Nicméně jiné než jsem čekala. Hlavní hrdinka mi byla něčím protivná. Navíc jsem měla pocit, že čtu a něco mi uniká, čtu a nevím význam, vlastně spousty řádků byly pro mě nudný. Ale dočetla jsem do konce a je to dojemné.

05.05.2022 4 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Autorka patří k mým oblíbeným, když hledám odreagování s jasným koncem a příjemně ostrým humorem.. “z nenávisti k lásce” je ústředním tématem, do toho tajemná minulost..a vždyť dál už ani nemusím povídat. Je to pořád stejné, a proto to čteme :)

29.04.2022 5 z 5