ElikaBendova ElikaBendova komentáře u knih

Leo a Julie - Příběh jedné lásky Leo a Julie - Příběh jedné lásky Slávek Boura

Leo věčně nakupuje v řeznictví prsíčka, stehýnka a líže víno. Jůlie zase žere. Mňamíčkuju tě. Mňamíčka chci polykat. Nahoru dolu nahoru dolu zas a znova. Grrrr to její psaní mě rozčilovalo. Ani dnešní nadržená vlhká naivní třináctka by to tak hrozně nenapsala, jako ona. Veškerá snaha o vzrušení nebo erotiku je tabu. Raději ty peníze investujte do něčeho užitečnějšího a ti odvážnější ať si to přečtou z knihovny. Za tohle to určitě nestojí vlastnit. Zklamání. Velké zklamání. Jinak nápad to byl určitě dobrý.

15.07.2018 odpad!

Ani druhý díl mě nezklamal. Moje místo v srdci už má. Doufám, že třetí díl nebude tak slabý, jak se píše.

06.07.2018 5 z 5

Utrpení za pokladnou Utrpení za pokladnou Anna Sam

Koukám, že to je všude stejný. Jak trefné. Název kompletně vystihuje celou knihu. Tohle pochopí opravdu jen ten, který někdy prodával, ať už se jedná o potraviny, knihy, oblečení, prostě cokoliv. Je to vtipné, ale k smíchu to asi moc není, že se lidi dokážou chovat, jako hovada. Bez pardonu.

28.06.2018 5 z 5

Moje srdeční záležitost. Nečekala jsem, že mě ta kniha tak vezme, ale stalo se. Můj pohled po stránkách jenom klouzal a stránky se přetáčely úplně samy. Je to prostě holčičí zamilovaný román, ale to od toho taky čekáme ne? Je to přece Shakespeare! Honem jdu na pokračování!

14.06.2018 5 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Název hodně zavádí, že je určena jen pro ženy, ale rozhodně to tak ve skutečnosti není. V dnešní době plné knih rozvojů osobnosti tato není vůbec špatná. Krásně nám ukazuje dnešní realitu a že se člověk zapomíná zastavit a udělat něco sám pro sebe. Říká nám, že je důležité milovat sám sebe a činit se šťastným, protože nikdo jiný to za nás neudělá. Uvnitř najdeme moudrá motta vtipné poznámky, motivací a krásné porovnání života lidského a kočičího. Kniha určitě rozhodně neurazí, ale v knihovně ji mít nemusím. Každopádně jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

05.06.2018 3 z 5

Kostík hledá přátele Kostík hledá přátele Pawel Pawlak

Nápad super ukázat dětem, že dva rozdílní se mohou kamarádit, ale je to až nechutně krátký a za ty peníze se to rozhodně nevyplatí kupovat. Dohromady to má dvě stránky plného textu. Dávám hvězdu za snahu.

05.06.2018 1 z 5

Tantra pro každého Tantra pro každého Shashi Solluna

Myslela jsem, že se počůrám smíchy, když jsem četla o tom, jak mám před zrcadlem ležet na zádech s nohama do polohy motýla a s úsměvem se dívat na svoje přirození nebo s nohama dokořán se vystavovat slunci a představovat si, že dýchám tak, jak by dýchalo mé přirození :-D Co jsem si z knihy odnesla je to, že pokud nemilujete své tělo a nedokážete se uvolnit, tak si sex neužijete.

29.05.2018 2 z 5

Rok ve školce Rok ve školce Przemyslaw Liput

Výborná pro rodiče, kteří mají představivost a nebojí se vymýšlet různé příběhy pro děti. A že jich kniha nabízí.

20.05.2018 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Přijde mi, že dnes už může "napsat" knihu úplně každý. Vydavatelům v dnešní době je úplně jedno jestli to je totální hovno nebo ne. ÁLE hlavně že to vydělá. Přečetla jsem to během 30 minut a spíš jsem z toho chytila depku, než aby mě to pobavilo. Smutné zobrazení dnešní reality a myšlení lidské rasy. Dávám jednu hvězdičku za snahu.

30.04.2018 1 z 5

Začarovaná třída Začarovaná třída Ivona Březinová

Tuhle knihu bych nikdy číst dětem nedávala. Vyvolala ve mě jenom odpor. Nápad, že budou kluci čarovat hezký, ale ty jména a xenofobní předsudky? Ne děkuji. Spálit a rozprášit na louce.

25.04.2018 odpad!

Zvíře jako zrcadlo lidské duše Zvíře jako zrcadlo lidské duše Ruediger Dahlke

Odpusťte mi to, ale je to blbost. Obsah knihy absolutně neodpovídá tomu, co se nabízí obálka nebo anotace. Čekala jsem nějaké psychologické zaměření proč si vybíráme domácí zvíře, proč, podle čeho a jaký to má vliv na naše životy atd, ale je to ve skutečnosti spíš jen jakýsi přehled nemocní u domácích mazlíčků...Takový z toho mám dojem.

21.04.2018 1 z 5

Jak sbalit ženu 2.0 Jak sbalit ženu 2.0 Tomáš Baránek

Věděla jsem, že potřebuji zapracovat na svých osobních kvalitách a tak jsem neváhala a koupila si tuhle knihu. No řeknu to asi takhle, jsem docela nesmělá holka, ale po přečtení teprve 56 stránkách jsem dostala odvahu jít do baru, kam chodí jeden kluk, který se mi líbí. Elegantně jsem vešla hodila na něj můj natrénovaný jemně roštácký pohled a ejhle! Jen co dosedám ke stolu už seděl vedle mě a s podáním ruky se mi představoval a dali jsme se do řeči. Tahle kniha funguje i obráceně.

21.04.2018 5 z 5

Island - 111 nej.... Island - 111 nej.... Jan Sucharda

Když padl dotaz, kam se vydat na dovolenou...Po přečtené téhle knížky bylo okamžitě rozhodnuto, že Island je naše další zastávka. Vše je stručné jasné, mapy a doplněné o nádherné fotografie.

28.03.2018 5 z 5

Tajný život krav Tajný život krav Rosamund Young

Kniha vypráví o životě krav ve skutečném životě než odejdou na maso. Samotné pak příběhy krav jsou opravdu k počteníčku. Doporučuji

28.03.2018 3 z 5

Deset malých slanečků... Deset malých slanečků... Wolf Erlbruch

Klasická říkanka v novém kabátku s velkou dávkou vtipu. Ilustrace jsou dokonalé a vystihují přesný rýmek.

28.03.2018 5 z 5

Podivuhodná encyklopedie zvířat Podivuhodná encyklopedie zvířat Adrienne Barman

Moc fajn knížka. Vtipně zpracovaná.

28.03.2018 4 z 5

Hvězda v horské vánici Hvězda v horské vánici Gill Lewis

I když už jsem mezi dospělými, neodolala jsem. Přečteno za necelou hodinku. Pro děti je jako dělaná. Moc hezký příběh.

05.03.2018 5 z 5

Velká kniha rad první pomoci pro psy Velká kniha rad první pomoci pro psy Harvey Carruthers

Uvnitř je obsažené snad úplně všechno. Už si nemusíte pořizovat nic jiného. Je doplněná velkým množstvím fotek a obrázků, které jsou reálné. Každý článek ke konkrétnímu problému je stručný, jasný a výstižný. Za mě určitě by neměla tahle kniha chybět v domácnosti, kde je pes. Obsahuje všechno přes běžné zlomeniny, popálenin, střelné rány, vnitřní krvácení, uštknutí hadem až po otravu atd.

20.01.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

až na pár sexuálních slovních obratů...nic moc..podle mě velmi přeceňované dílo, které je jenom trendem za své nezvyklé zpracování. Spíš je to dobré na procvičení češtiny do angličtiny a naopak, pokud máte obě dvě verze.

03.01.2018 1 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

když kniha vyšla odradila mě velká vlna špatné kritiky. Tak jsem si ji nepořizovala a ani nečetla. Moje kamarádka si ji přečetla nedávno i korunu a říkala, že neprohloupím. Dala jsem na její radu a pořídila si zbylé dva díly. Přesvědčila jsem se, že nemám soudit knihu dle lidí. Je to matoucí stejně tak, jako většina nálepek Bestselerů, které ve finále stojej za prd a končí v antikvariátech nebo bazarech. Je to veliký rozdíl mezi Americou a Eadlyn, ale není důvod na ni nadávat a říkat, jak je to špatná kniha. Přijde mi to velmi zajímavé a Eadlyn alespoň ví co chce. Není to taková romantická slátanina, kde se nic moc neděje. Dcera je o něco akčnější a autorka si výborně vyhrála s jejím charakterem. V selekci jsou jasně vyznačení kandidáti na prince chotě, ale ani po přečtení posledních pár stran nemám tušení, kdo to nakonec bude. To miluji, když mě kniha dokáže ještě něčím ke konci překvapit. Osobně doufám, že to bude můj vybraný favorit, ale uvidíme. Vrhám se na korunu.

18.11.2017 5 z 5