ElikaBendova ElikaBendova komentáře u knih

Věř mi Věř mi Kylie Scott

On byl naprosto svkělý...Ona..na ní se mohlo zapracovat. Srážím jednu hvězdu.

10.01.2020 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

asi už nejsem cílová skupina, kdy bych tady věřila autorce každý slovo. Rozhodla jsem se dát 3* za plynulost čtení

04.01.2020 3 z 5

Kiki a Jax - Příběh o zázračné síle přátelství Kiki a Jax - Příběh o zázračné síle přátelství Marie Kondo

tohle nebylo špatné. jak motivovat, aby děcka po sobě uklízela :-)

23.12.2019 3 z 5

Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Jasmina Trifoni

Chvilkami jste omráčeni krásou, kterou dokázali kdysi lidé vytvořit a zároveň vám vhání slzy do očí, že mizí. Nic netrvá věčně a tady je to znát.

23.12.2019 5 z 5

Stela a 16 huskyů Stela a 16 huskyů Tereza Pařízková

Velmi milá knížka. Moc se mi líbila

17.12.2019 3 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

dlouho jsem přemýšlela, zda dát tři nebo dvě hvězdičky. nakonec srážím tři hvězdičky. Jednu za to, že byla kniha zbytečně dlouhá a nic moc se tam vesměs nedělo. Druhou srážím za ten moderní teenagerský jazyk, který mi lezl krkem + Obama´s b-day. Třetí hvězdičku srážím za ten nápad s nejlepšími kamarády a chození navzájem. Ti co četli, tak vědí o čem mluvím. Jak už bylo zmíněno několikrát, bylo vidět kdo psal jakou postavu.

06.12.2019 2 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Na téhle knize se mi líbí to, že ten děj se NEMÁ vůbec nikomu líbit. Sucho má upozornit na zbytečné plácání vody a je jedno, že se autor zaměřil pouze na jednu oblast, protože se to týká všech a všude. Příběh je velmi jednoduchý a není nijak komplikovaný a o to víc je krásnější. Autoři zbytečně nepřehánějí a ani neubírají. Ve zkratce nám v knize shrnuli všechny typy lidí, kteří se v realitě při takovém neštětí objeví. Souhlasím, že tohle je trochu odlehčená verze pro YA, ale jinak to co se tam odehrává je bohužel smutná realita toho, co skutečně nastane, když člověku sebereš elektřinu, jídlo a vodu. Stane se z něj nemyslící nejprimitivnější zvíře, který bezohledně myslí jen na svoje přežití.

26.10.2019 5 z 5

Zvířátková abeceda Zvířátková abeceda Roman Šmejkal

tu jsem milovala jako malá a pořád má svoje kouzlo

22.10.2019 5 z 5

Nevěsta, která měla smůlu Nevěsta, která měla smůlu Janna MacGregor

Autorka mohla to věčné opakování kletby ubrat, alespoň na polovinu. Jinak jsem ráda, že vyšlo konečně něco i z pohledu mužského. Celou knihu to pořádně okořenilo a dodalo správné tempo.

17.10.2019 3 z 5

Děsivé historky 2 Děsivé historky 2 Michael Dahl

Až na ty první 3 nic moc. Ty první historky byly lepší.

15.10.2019 2 z 5

Malá máma Malá máma Lenka Sadvarová

to je tak krutě pravdivý :-D

12.10.2019 5 z 5

Zabloudila jsem ke knize, protože mi to přišlo, jako skvělý nápad, ale po třiceti stránkách jsem to musela uzavřít následujícím: Přeskakovat a chvilku něco číst a pak zase přeskočit o něco víc. Tohle mě zklamalo.

09.10.2019 odpad!

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Jenom doufám, že bude i třetí díl, kdy si konečně užijeme Kita a Dana pohromadě.

07.10.2019 3 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Danielle Steel

Jediná kniha od Steelové, kterou jsem kdy přečetla. Líbil se mi nápad, se kterým přišla, protože to je něco jiného. Kdo nemá rád styl Steelové jako já, ale líbí se mu historické romány, tak se mu tohle bude líbit a můžu ji jenom doporučit.

04.10.2019 4 z 5

Maso Maso Nichola Fletcher

konečně pořádná masová kuchařka. vhodná i pro začátečnice v kuchyni. konečně i já získala přehled z jaké části těla maso je a jak se k němu chovat s úctou a ne ho mučit v hrnci nebo pánvi.

01.10.2019 5 z 5

Atlas literárních míst Atlas literárních míst Cris F. Oliver

pardon, ale tohle fakt ne. ilustrace jsou fakt odporný. bolí z toho oči. čekala jsem mnohem víc od téhle knihy a ne jen přehled 33 nejznámějších děl s absolutně ohavnou mapou, která mapu skoro ani nepřipomíná. spíš je to matlanina. Informace o tom místu, jsou zbytečné. Jediná mapa, která za něco stojí je mapa Panemu, protože to jsou rozdělené americké státy. za ty peníze co se prodává jsem čekala, že to bude více krásných knih a jen harry potter, narnie, hunger gamer, alenka v říši divů, petr pan a další.

01.10.2019 odpad!

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

je vážně tak špatné, že jsem kombinací knihomolky a introvertky? :-D skvelý komix

30.09.2019 5 z 5

Avlež Kífla Avlež Kífla Roald Dahl

já nevim. mě tohle udělat někdo s milovaným domácím mazlíčkem, tak bych ho asi zabila. Nevím jestli tohle je zrovna dobrý příklad pro děti.

26.09.2019 2 z 5

Atlas monster a nadpřirozených bytostí z celého světa Atlas monster a nadpřirozených bytostí z celého světa Sandra Lawrence

škoda, že neexistovala v době mých dětských let. určiě bych ji milovala a nedala z ruky.

26.09.2019 5 z 5

Zdravý životní styl Zdravý životní styl kolektiv autorů

I když se o takové věci příliš nezajímám, tak mě tato publikace natolik uchvátila, že jsem si ji hned pořídila. Je velice krásně po grafické stránce zpracovaná. Je velmi přehledná a najdete uvnitř i mnoho nového. Kniha obsahuje i různé návody.

26.09.2019 5 z 5