ElikaBendova ElikaBendova komentáře u knih

Savci Savci kolektiv autorů

Krasna knizecka s kvizy i stolni hrou pro male spunty.

23.11.2020 5 z 5

S Komenským do komiksu – Únikovka s Amosem S Komenským do komiksu – Únikovka s Amosem Klára Smolíková

je až děsivé, že to co Komenský psal tenkrát je až nadčasové na tu dobu dnešní. Vůbec nic se nezměnilo. Jen místo šlechticů máme parlament a místo moru máme rakovinu a covida. Rozhodně doporučuji každému, aby se zamyslel nad tím, jaký žije život a že stačí maličko a všelicos se změní. Mě a kamarádce tekly slzy smutkem, jak je kniha pravdivá i po staletí.

21.11.2020 5 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

je mi líto, ale já se k fanouškům této knihy nepřidám, přestože jsem se u jejich rozhovorů smála. pořád je to podprůměrný příběh, který byl napsaný tisíckrát předtím a ještě tisíckrát napsán bude i po této knize. nulová originalita příběhu. Snad jen bonusové body, že hlavní hrdina není perfektní a konečně ukazuje reálného muže, který může existovat.

20.11.2020 2 z 5

Tulák Tulák Rosanne Parry

Nadherne. Poucne. Nemohla jsem se odtrhnout. Clovek se zase necemu priuci. Deti by si to meli rozhodne precist, aby porozumeli vlkum, kdyz se tu hemzi famy. Kniha je doplnena informacemi o obojkovani vlku, aby je lide mohli sledovat a ucit se. Kniha obsahuje naprosto fantasticke ilustrace.

18.11.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Christina Lauren

nebudu lhát. příběh mě velice překvapil a chvíli jsem si myslela, že si ji koupím do knihovny, ale pak to holka zabila posledníma 30 stránkami, kdy jsem si trhala vlasy. takže jenom 4 hvězdy.

12.11.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Už jsem myslela, že dám Colleen vale, protože se mi kromě Odvrácené tváře lásky žádná jiná kniha nelíbila. Jsem nesmírně šťastná, že jsem ji ještě dala šanci. Nestává se mi, že by ve mě zanechávala kniha nějaké pocity a většinou si ani za dva dny nepamatuju o čem to bylo. Jenže tohle si budu pamatovat hodně dlouho. Zahrává si s námi opravdu až do posledních řádků knihy. Miluji, když mě kniha o něčem překvapí. Přečteno jedním hltem za odpoledne. Rozhodně se k ní ještě vrátím. Pro milovníka knih je zajímavé nahlédnutí do zákoutí knížek. Jak se připravují tituly, jak je to se smlouvami, pseudonymy a další zajímavosti. Tolika práce s tím je, to by člověk ani nevěřil. Není to slabé povahy, musíte být trochu otrkanější. Můžete se těšit na erotiku, zvraty, napětí jednoduchý děj a přesto kvalitní příběh o Low, která se kvůli nedostatku peněz bude snažit dopsat sérii knížek po Verity.

03.11.2020 5 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Konecne eroticka romance, ktera ma normalni dej. Mile me prekvapila.

26.10.2020 3 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Pribeh naprosto super. Jen mi prislo, ze tam proste chybelo to neco. Mozna vic akce. Nevim.

26.10.2020 3 z 5

Plavec ve tmě Plavec ve tmě Tomasz Jedrowski

bohužel další taková knížka, která ukazuje komunisty a jim podobné jak to dřív bylo v pravých tvářích. o to víc nechápu, jak někdo může tvrdit "zlatí komunisti" , když to byl jeden velký omyl. Je mi těch kluků dost líto, že se milují, ale nemůžou být spolu, protože by je jinak zavřeli. Říkám si, že kdyby ho miloval Janusz...nebo kdyby spíš nebyl takový srab....Konec jsem samozřejmě obrečela. Autor tuhle knihu napsal opravdu velmi dobře. Sice si ji už nikdy nepřečtu právě kvůli tomu režimu, ale jinak bych dala celou pětku. Takhle bohužel jen čtyři.

22.10.2020 4 z 5

On On Clare Empson

Kniha me hodne natahla, abych si ji precetla, ale nemohla jsem nrjak zkousnout to stridani 3 dejovych linek a jeste z pohledu jejiho a jeho. Ale zvladla jsem to. Precteno a musim si ze by sla vymyslet zajimavejsi zapletka nez toto. I po tom jsem se stale tesila az zjistim co se ji stalo, ze musela na psychyatrii a ztratila rec. Konec me prekvapil i zarmoutil zaroven. Myslim, ze kdyby misto stitku thriler dali psychologicky roman tak udelali lepe.

22.10.2020 3 z 5

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

Ten kdo to překládal by zasloužil facku a vrátit diplom. Na každý třetí straně štípat bradavky? Čeština je málo bohatý jazyk? Vážně budeme ochutnávat džusík z vagíny? To je nechutný popsání vaginální vlhkosti. Hnětl prso? Hněte se snad těsto a ne prso. To samé to oslovování mužského pohlaví. Slovo pinďour opravdu není zrovna nejerotičtější název a všechnu atmosféru kompletně ničí. Všechny ty erotické scény jsou tak na pytel přeložené, že místo kvalitní erotiky, tady máme zase jenom vtipnou romantickou komedii. Kniha měla opravdu velký potenciál s originálním nápadem, kdy má holčina plnit úkoly dané na kartičkách, kde se začíná od masturbace až po samotné druhy sexu. Postupně z vrcholu sklouzl děj až na dno. Prvních 100 stran se tam nic neděje a pořád se to tak nějak táhne. Alysson je ve svých 35 letech hrozná naivka mokrý patnáctky. Samozřejmě je to romantický příběh a dopadne to tak, jak všechny takové knihy končí. Miluji erotické knihy a přes ten hrozný překlad, musím říct, že to tak špatné není. Je to taková jednohubka na večer.

20.10.2020 2 z 5

Vyznání Frannie Langtonové Vyznání Frannie Langtonové Sara Collins

Mohlo to byt asi o 70 stran kratsi. Dej se zbytecne tahnul, ale tema je to neotrele a rozhodne otevre lidem oci. Je skoda ze ta "negerska" nenavist se v te americe tahne od doby kolonializace zacatku 19 stoleti az doposud. Rozhodne doporucuju si precist, protoze poznate historii (vznik) ameriky z trochu jine stranky. Obchod s cernoskymi otroky byl jako kdyz si jdete koupit chleba. nemeli narok vůbec na nic. vlastne skoro ani na zivot. Frannie me prekvapovala a az do sameho konce jsem netusila jak to s ni skonci. Prekvapila me jak tou laskou tak i svou rodinnou situací

17.10.2020 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Podle to kolik je kolem tehle knihy propagace, jsem cekala fakt bombu. Nakonec se z toho vyklubal igor neverny herec, Tereza matinka protiva a vypecena dceruska Vanda, ktera ten pribeh uplne dodedala. Dej je na dve linky pred zivotni katastrofou a po ni. Tou obrovskou katastrofou je pad Vandy na stavenisti, kdyz byla mala a pak o mnoho let pozdeji se k tomu na krete vraci po smrti jeji babicky. Nic moc. Autorka se asi minula datumem vydani. Tohle je spis jednoducha oddechovka k vode. Stranky ubihaji rychle, ale to pribeh nezachrani. Neurazi, ale ani nenadchne.

16.10.2020 2 z 5

Když se introvertka vdá Když se introvertka vdá Debbie Tung (p)

I toto pokracovani stoji za to!!!

14.10.2020 5 z 5

Smečka Smečka Tomáš Polenský

i když je to předloha na film a je tak smutně krátká, přesto si mě získala. charaktery postav jsou tak skvěle popsaný. vykreslit to lépe už nemohli. David bojující s cukrovou terčem šikany, který miluje hokej celým srdcem. Ještě jsem českého nic takového nečetla takže se mi to líbí. Překvapila mě Karol tím co udělala a jak se úplně změnila. Bohužel je to smutná realita dnešní mládeže.

09.10.2020 4 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

je mi líto, ale já se mezi příznivce nepřidám

27.09.2020 1 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

nechápu co se každému na tom líbí. za mě nejzajímavější a jediné stránky, které stály za to byly 64-65 a 144-148

22.09.2020 1 z 5

Slepičí polévka pro duši: Co ten pes zase provedl? Slepičí polévka pro duši: Co ten pes zase provedl? Amy Newmark

Příběhy jsou krátké maximálně na 4 stránky, takže to krásně ubíhá. Všechny příběhy jsou naprosto kouzelné. U některých Vám ukápne slza. Opravdu mě hladila po duši a stoprocentně si ji ještě přečtu. Když budete mít blbou stačí zabodnout prst do knihy, přečíst příhodu a hned máte veselejší den.

05.09.2020 5 z 5

Příběh magie Příběh magie Chris Colfer

To jako vážně v tak krásném příběhu tak kurev++y zprzní překladatelé příjmení hlavní hrdinky? Co je tak špatného na Evergreenové, když už se jmenuje Brystal? Vždyzelená to jako vážně? :-( achjooo

01.09.2020

Drobeček Drobeček Nathalie Jomard