ElikaBendova ElikaBendova komentáře u knih

Hřích Hřích Sharon Page

Jsem za knihu nesmírně ráda, protože pornografickou literaturu mám ráda. Ale ten překlad! Bože mýho. Paní Malá má velmi slabou slovní zásobu, která knize úplně sráží na kráse. Číst dokola o kundičce, pičce a poštěváčku byl pro mě literární mor. Rozhodně se těším na další díly.

21.01.2022 4 z 5

Od Husáka k Havlovi, aneb, Čech ve Varšavě Od Husáka k Havlovi, aneb, Čech ve Varšavě Václav Svatek

Nejsem milovníkem této historické doby a politiky celkově, ale zavzpomínat si na to jak to bylo DOOPRAVDY, tak to je teda síla! Nejsou uvnitř žádné upravené informace, ale holá fakta. Hodně mě překvapilo, že poláci na tom byli o hodně hůř než my v čechách. Autor napsal knihu zábavnější formou, že řádky jenom ubíhaly a hlavně jste všemu rozuměli.

14.01.2022 5 z 5

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Naprosto zbytečná knížečka. Od poloviny je to reklama na její knihu Solitaire.

23.11.2021 odpad!

Čeština pro všechny Čeština pro všechny Erika Hanáčková

naprosto skvělá kniha, kteoru bych doporučila všem češtinářům na základní škole. Tohle nás mají učit a ne nějaké nudné větné rozbory přes celou tabuli. je to skvělá kniha pro malé i velké. Spoustu věcí jsem se i přiučila.

15.11.2021 5 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Docela mě kniha překvapila. Měla asi nejvíc složitý rodokmen, jaký jsem kdy četla. Zprvu dalo zabrat si zvyknout na to časově vyprávění dějových linek. Ale je to rychlé čtivé a neurazí.

10.11.2021 3 z 5

Malý münsterlandský ohař Malý münsterlandský ohař Petr Buba

Malá nepostradatelná příručka pro chovatele, kterou musíte mít, pokud o tomto plemeni uvažujete nebo jste si ho pořídili

02.10.2021 5 z 5

Vystrašený zajíček Vystrašený zajíček Zuzana Pospíšilová

já mít takovou maminu jako oni, tak bych si začala hledat náhradní. ale příběh o zajíčkovi je to nádherný.

01.10.2021 5 z 5

Tajemství kvetou modře Tajemství kvetou modře Nelly Möhle

Četla jsem knihu s názvem voňavá lékárna a ta byla mnohem lepší, než tohle. Princip je úplně stejný

30.09.2021 3 z 5

Odsuď mě Odsuď mě J. L. Beck

ten kdo dává špatné hodnocení absolutně nepochopil podstatu téhle knihy a určitě nečetl varování na obálce. nežil se do charakterů postav a všichni co píšou, že to je strašný mají načtené romantické vylejvárny mozků, kterých je teď všude plno. tohle je zase něco úplně jiného a jsem ráda, že Hrdina je opravdový padouch a ne jen nastíněný vymakaný sportovec nebo pracháč, který je ve finálně úlpně normální "alfa samec" a pro ty rýpali, kteří tvrdí, že není možný, aby se milovali hned...říká vám něco láska na prnví pohled?..ta romantická linka (bez toho násilí) se stala mému bratranci a funguje jim manželství dodnes. jediné co mě vytáčelo bylo neustálé opakování tvrdý klacek a poštěváček, ale jinak jsem to slupla hned a těším se na další díl.

22.09.2021 2 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Moje první kniha od autora. Nejprve nás nechává příběhem plynout s lehkou gradací, která postupně vrcholí. Zamotává se a čtenář si říká..jako co to je??... Vůbec jsem netušila co se to klube z pod sluchátka Julese ke Klare. Kalendářní vrah si s postavami v knize hraje od začátku do konce. Líbí se mi poselství knihy, kdy autor ukazuje na muže, kteří týrají své ženy, jak psychicky tak i fyzicky..ukazuje jak je těžké se z domácího násilí dostat díky manipulacím a kam až je všechno možné zajít.

09.09.2021 5 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Přeskočila jsem cca 200 stránek a vůbec jsem o nic nepřišla. Těšila jsem se, že si přečtu něco krásného a českého. Po 103 stranách jsem se už nudila a přetočila na posledních cca 30 a bohatě stačilo. Je to příjemná odpoledni oddechová, která neurazí, nenadchne a má alespoň v závěru konec, který nikdo nečekal a ukápla slza. Každopádně za přečtení stojí asi jednou a dost. Není to nic k čemu byste se rádi vraceli.

31.08.2021 3 z 5

Jací jsou? – Kanaďané Jací jsou? – Kanaďané Vaughn Roste

velmi vtipná, pravdivá a naučná knížečka o kanaďanech. každý fanoušek této země si přijde na své.

25.08.2021 5 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Spolubydlící byla naprostá pecka. Tuhle jsem se nutila dočítat. Absolutně předvídatelné a nudné.

18.08.2021 3 z 5

Všechna sláva... Všechna sláva... Jeff Kinney (p)

Tenhle je opravdu slabší

09.08.2021 2 z 5

Naše zvířata Naše zvířata Jana Navrátilová

Tohle je naprosto skvělé leporelo! Děti z toho skládacího budou absolutně nadšené

20.07.2021 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Nechápu, proč je kniha spojována s malým princem. Nemá s ním vůbec nic společného. Toto je absolutně jiná kniha. Je naprosto báječné ilustrovaná a její něžná a miloučká poslání nám ukazují nevšední přátelé na nezpecifikované cestě za poznáním, moudrostí, přátelstvím a láskou k sobě a svým blízkým.

20.07.2021 4 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

slabší průměr...umí to i líp.

03.07.2021 2 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

kniha mi silně připomíná ženu 99 a bál šílených žen. je až neskutečně děsivé co lidé dopustili, aby se provádělo na nevinných ženách, které měly smůlu, že byly na obtíž :-( škoda, že se to už od půlky trochu vleklo. Nestačím zírat že už v tak pokročilé medicínské době se vážně prováděly pokusy ve formě elektrošoků mozku. Už i ve starověku se prováděly pokročilé operace. Bohužel mi přijde že v těch sanatoriích pracovali hlavně lidé, kterým dělalo dobře ubližovat ostatním a dělat z nich pokusné králíky.

30.06.2021 4 z 5

Vrať se pro mě Vrať se pro mě Heidi Perks

Zajímavé tajemství obyvatel. Dávám čtyři, ale jinak je to tak na 3 hvezdy. Jak psal danielosbourne je to typický scénář vraždy na odlehlém místě.

26.06.2021 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Obyčejné 5* nedávám, protože na každé knize se dá něco najít, ale tady? Tohle je naprostá bomba. Ukázka toho jak malé dítě dokáže zruinovat lidi kolem sebe. Vic psycho mi hlavně přišel ten Christopher, když nedokázal sundat růžové brýle i když věděl, že je ta holka monstrum.

28.05.2021 5 z 5