ElikaBendova ElikaBendova komentáře u knih

Korunovace Korunovace Lena Valenová

Když nebudu hodnotit že to je další pos***á série knížek, tak hodnotím knihu jako velmi dobrou. Alternativní pohled na minulost v moderní době je skvělý nápad a člověk se nenudil.

01.08.2022 3 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

(SPOILER) Ta holka mě tak rozčilovala. Jediné co celou knihu umělá bylo prskat nejrůznější druhy pití, zakopávat o svoje nohy nebo o cokoliv jiného a být nemotorná. Od nakladatelství Red jsem očekávala absolutně něco jiného než jenom hloupou vysokoškolskou slátaninu. Štítek erotika absolutně nechápu, když vlastně kromě pár líbaček v knize není popsaná žádná milostná scéna. Ivy ještě docela ušla, ale Ryan se choval jako pitomec. Neustále mě štvaly moderní věci jako: Netflix!!!! Pojďme relaxovat u Netflixu atd. Jediné co příběh zachránilo byl dnešní moderní trend, že v knize musí být homosexuální či jinak orientovaná osoba z lgbt+ komunity. Alex a Jeff byli absolutně senzační pár, který zaujal mnohem víc než hlavní postavy.

28.07.2022 3 z 5

Já se bohužel k fanouškům této knihy nepřidám. Je mi líto.

27.07.2022 1 z 5

Utajené noci Utajené noci Liv Morris

Tak toto je je hodně slabé.

25.07.2022 2 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

V polovině knihy jsem to vzdala. Ne kvůli příběhu nebo zpracování knihy, ale já prostě nedokážu číst o té svinské socialistické době. Později se k tomu možná vrátím a dočtu. každopádně musím pochválit paní Tučkovou, že knihu opravdu hodně dobře napsala a těch 10 let práce je na ní vidět.

25.07.2022

Malá kniha stoicismu: Stoická filozofie pro moderní spokojený život Malá kniha stoicismu: Stoická filozofie pro moderní spokojený život Jonas Salzgeber

Doporučuji všem kteří chtějí žít lepší život takový jaký mají. Rozhodně se donutí zamyslet nad vnímáním světa kolem sebe i sebe samého. Hodí se i pro ty, kteří filosofii zrovna nemusejí. Kniha má uvnitř i cvičení.

25.07.2022 4 z 5

Sladce, slaně, boubelatě Sladce, slaně, boubelatě Martina Kynstlerová

I já jakožto antitalent na vaření a pečení si myslím, že ty recepty zvládnu. Jsou jednoduché a kniha je krásně zpracovaná

29.06.2022 4 z 5

Uteč, než doroste měsíc Uteč, než doroste měsíc Helena Drdlová

Po 135 stranách odloženo. Asi nejsem cílová skupina.

24.06.2022

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

Nenávidím jméno Poppy a nebýt toho že tu sérii mám ráda, tak bych knihu odložila, protože mě to jméno skoro na každé straně (nejlépe dvakrát) rozčilovalo. Příběh jinak jako takový byl hezký, zajímavý a rozhodně se mi líbí, že se Shenova nebála otevřít téma jak je sexuální obtěžování děti.

24.06.2022 3 z 5

Neskutečně trapný život Lottie Brooksové Neskutečně trapný život Lottie Brooksové Katie Kirby

Kdybych byla číslovka tak asi jo. Takhle ne. Trochu méně vtipný pokus o deník malého poseroutky pro dívky. A upřímně to není moc dobrý návod na stravování. Ta holka by ve skutečnosti musela být tlustá jako prase, protože kromě pizzy, hranolek, různých druhů nadměrné hromady sladkostí vlastně nic jiného nejí.

15.06.2022 3 z 5

Orlické vraždy: Akce Přehrada očima vyšetřovatele Orlické vraždy: Akce Přehrada očima vyšetřovatele Aleš Pivoda

Těšila jsem se na knihu poté co v televizi vyšel seriál. Zajímalo mě knižní zpracování faktů. Těšila jsem se na dokumenty, fotky, svědecké výpovědi a mnohé další. Místo toho zde máme upravenou románovou verzi se změněnými jmény a nic neříkajíc. Opravdu velká škoda. Je to jako když čtete příběhy z Osvětimi. Příběh na reálném základě upravený autorem.

25.05.2022 odpad!

Mája a ohnivý lišáček Mája a ohnivý lišáček Udo Weigelt

očekávala jsem od toho mnohem víc.

16.05.2022 3 z 5

Planeta záhad: Fakta, otazníky, hypotézy Planeta záhad: Fakta, otazníky, hypotézy Arnošt Vašíček

První polovina knihy mě nanejvýš zajimala a přemýšlela jsem o koupi, ale pak to ztrácelo svůj půvab a moc mě kapitoly nebavila.

25.04.2022 3 z 5

Pod křídly albatrosa Pod křídly albatrosa Žanis Gríva

Po dlouhé době jsem sáhla z moderních knížek po něčem starším v mě knihovně a vyplatilo se. Příběh je sám o sobě skvělý a líbí se mi ten poetický styl. Kniha mě všechno, děj, spád, humor, napětí, lásku...všechno. člověk se i poučí jak to na rybářské lodi funguje.

19.04.2022 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Abyste pochopili podstatu této knihy, její děj a charaktery postav, musíte do ní dozrát. Dlouho jsem se bála ji přečíst kvůli nízkému hodnocení, ale jsem ráda, že jsem to udělala. Rozhodně nedoporučuji hodnotit se sérií selekce, která je spíše pohádkou. Tato kniha je úplně o něčem jiném. Zatímco selekce je pro dívky od 12 let, tak tuto knihu pochopí vyzrálejší ženy. Mě osobně dělí mezi čtením sérií od vydání prvního dílu 8 let života a je to znát. Hollis je úžasná dívka, která si uvědomuje svou hodnotu a jde za hlasem svého srdce. Život ji dal krutou překážku a ukápla mi i slza. Rozhodně se vrhnu na druhý díl. Nerozumím všem, kteří dávají nízké hodnocení. Hollis, nikdy v knize netvrdila, že krále miluje. Ano padlo to tam jednou, ale vynuceně když se svou přítelkyní Deliou Grace mluvila, když si nebyla jistá jestli je koruna pro ni to pravé.

08.03.2022 4 z 5

Širé moře, širé nebe Širé moře, širé nebe Victor Hugo

velice krásné lyricko-epické dílo od Huga, které nikdo nezná. Velice dobře si vyhrál se slovními hříčkami a s příběhem o lodi, která brázdí vody moří. Knížečka je doplněná o absolutně fantastické ilustrace, které se k příběhu hodí. Jsem rád, že ji mám ve své knihovně. Jen je škoda, že klasičtí autoři se proslavili jedním či dvěma životními díly, které jsou všeobecně přijaté jako dobré a ostatní knihy mají nízká hodnocení, protože jim je nikdo "nevysvětlil".

19.02.2022 5 z 5

Všechno, na čem záleží Všechno, na čem záleží Lucia Braunová

Všechno, na čem záleží je velice povedený příběh, který bohužel není pro každého. Už z anotace víme, že hlavní hrdina je cikán a automaticky ji to neprávem škatulkuje. Lucia Braunová nám věnovala příběh o dvou mladých dospívajících srdcí, kteří se do sebe i přes své vnitřní démony zamilují a musí čelit nástrahám života. Ne však zlodějům, drogám, vrahům, ale mnohem nebezpečnějším věcem. Lidem z našeho okolí a společnosti, ve které žijeme. Příběh nám ukazuje, jak se lidé rodí s čistou myslí a s čistým štítem. To co z nás dělá špatné lidi jsou sami lidé plné předsudků, xenofobie a neprávem všeobecně přijatými názory, že to či ono je špatné. Samozřejmě další problém je rasismus, ke kterému nás postupně učí. Tady v příběhu i samotný učitel. Adrián je skvělý kluk, který se narodil jako rom a pyká za to. Přestože je to naprosto skvělý člověk, od kterého bychom se mohli učit. Dnes spoustu lidí očerňuje "černé", ale neuvědomují si, že je na světě mnohem víc odporných bytostí bílé rasy. Obě dvě postavy mají krásně napsaný charakter a líbí se mi, že autorka nakousla i téma domácího násilí, kterého bohužel přibívá. Já můžu za knihu jenom poděkovat a určitě si ji přečtu znovu. Sama mám spoustu přátel, kteří jsou "černí" a dala bych za ně život.

19.02.2022 5 z 5

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Terézia Ferjančeková

Tajně jsem doufala, že to nebude až takový propadák a těm mladým možná i pomůže. Bohužel si asi z opakuji rande s porcelánovou bohyní, pokud ještě někdy v rámci sebemrskačství a sebetrýznění knižní převyprávěnou formu blogu otevřu a začtu se. Děcka, podívejte se na videa pro dospělé a bude to poučenější a dá se na to dívat. Ne jako na tuhle odpornou obálku a asexuální rádoby vtipné ilustrace. Nepřišly s ničím novým. Takových knížek je. Doporučuji Budoárová bible například.

15.02.2022 odpad!

Zač je života loket Zač je života loket Marcela Mlynářová

Asi jsem na autorku moc mladá

14.02.2022 1 z 5

Vášeň Vášeň Sharon Page

Mnohem lepší než první díl. Rozhodně chválím i s překladem, který minulé knize nesmírně uškodil. Ta zápletka v románu je skvělá a plná zvratů! Přečteno jedním dechem

02.02.2022 5 z 5