ElikaBendova ElikaBendova komentáře u knih

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Nejdříve jsem se nalákala na hřbitovní tématiku, ale později jsem objevila, že kniha má opravdu hloubku. promyšlené charaktery i příběh, který violette nám povídá už defakto "na stará kolena" a postupně druhou dějovou linku prolíná od jejích náctiletých let postupně až do přítomnosti. osudy všech jsou zasáhnuté neštastnými láskami, nedorozumění, nevěrami, nefungujícími rodinami a to překvapení v podobě toho temného tajemství je třešnička na dortu. rozuzlení vám autorka prozradí až na úplném konci, kdo ten žal způsobil a defakto rozvrátil úplně manželství filipa dušičky a violett. Kniha sice vypadá, že bude hodně depresivní, ale tak to není. dokonce se i zasmějete. dlouho mě takhle žádná neuchvátila.

20.05.2021 5 z 5

Laura Deanová mě už zase nechala Laura Deanová mě už zase nechala Mariko Tamaki

Slabé...

15.05.2021 2 z 5

Hati: Prastaré vlčí legendy Hati: Prastaré vlčí legendy Blanche

Na to že to je ceske a ještě od pouty tak je to krásná kniha. Velmi starý Vlk chodí holčiček povídat příběhy o různých způsobech stvoření světa, jak byli vlci oslavování než člověk je začal vraždit. Vidíme tu báje eskymatu, indiánů atd. Moc se mi to líbí. Jen to zpracování mohlo být lepší.

05.05.2021 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

přečetla jsem ji během poloviny odpoledne, protože jsem ji viděla všude. dost mě nalákala anotace. Nebudu fanynka této knihy. Kdyby nevyšla, tak se vůbec nic nestane. Z toho námětu se dalo vytřískat mnohem víc. Nehorázně mě štvou ty názvy jídel, značek, bufetů a všeho co nedokážu pomalu přečíst natož vyslovit. Byla jsem jednou z těch, kteří naletěli na masovou vyhypovanou mediální propagaci.

15.04.2021 2 z 5

Asfaltový hoch Asfaltový hoch Ivan Jackanin

Uz dliuho jsem nemla tu cest cist tak umelecky napsanou knihu. V modernich knihach mi chybi to kouzlo. Asfaltovy hoch je velmi smutne cteni toho co dokazou lide a jejich pomluvy. Kazda povidka je jina, ale kmen maji stejne.

25.03.2021 4 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Škoda, že to není delší. Královksy jsem se u toho bavial. Už dlouho mě takhle nic nenadchlo.

24.03.2021 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

tak tohle néééé....

16.03.2021 odpad!

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

ani netuším, kam bych knihu zařadila. rozhodně ne mezi thrillery. na doporučení kamarádky jsem si to přečetla a souhlasím, že na českého autora, je to velmi dobře povedená práce. nečekejte žádnou krvavou napínačku, ale spíš oddechovou knihu. je pravda, že jsem prvních 90 stránek louskala, než se děj konečně rozeběhnul, ale pak už to bylo fajn. některým z níže uvedených komentářů vadí, že autorka "odkryla karty" moc rychle, ale mě se to zdálo optimální odhalení. jen jsem trochu očekávala, že když se zezačátku střídal viktor a julie, že když se nám viktor z příběhu ztratil, že na konci se třeba vmísí do skupiny. Však už stačila napsat stránka nebo dvě k těm posledním a hned by to bylo lepší. každopádně chudák Sandra. Bez právníka bych neřekla jim ani slovo, kdyby se ke mě policajti tak chovali.

10.03.2021 4 z 5

Piknik na Hanging Rock Piknik na Hanging Rock Joan Lindsay

Neurazi a ani nenadchne. Znovu jiz cist nebudu, ale jsem rada ze jsem ji precetla.

09.03.2021 3 z 5

Tři ženy Tři ženy Lisa Taddeo

Nejdrive me nadchla, ale pozdeji prisla ledova sprcha

03.03.2021 2 z 5

Ve vzduchu se vznáší tajemství Ve vzduchu se vznáší tajemství Anna Ruhe

Nadherna detska fantasy. Neco takoveho jsem jeste necetla. Skoda jen, ze me ten Benno tak neuveritelne s**l...

25.02.2021 4 z 5

Moje nejmilejší příběhy o zvířátkách Moje nejmilejší příběhy o zvířátkách Ingrid Pabst

Krasnejsi pohadky s ilustracemi jsem v poslednich letech nevidela. Nadherne.

25.02.2021 5 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Jestli tohle napsal strizlivy a cisty...co by dokazal napsat napriklad pod lds :-D to je takova kravina az z toho boli me cteraske srdce. Ale je to bizzare fiction takze super. Znovu to uz ale cist nebudu.

22.02.2021 odpad!

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Nejlepsi dil ze serie

18.02.2021 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

proč chce mi chce plakat, když dočítám poslední řádek? Protože je konec! :-(

14.02.2021 5 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Docela se to tahne a vse vyvrcholi v poslednich 20 stranlach. Jinak ale super pribeh.

05.02.2021 4 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

konečně kniha, která není podle osnovy ve všech podobných knížkách. konečně někde není příběh, kde se dva dají dohromady...pak se rozjedou (většinou kvůli jiný holce a nedorozumění, který vytvoří jeden z nich) a po neskutečný hádce nebo době, kterou jsou od sebe se zase dají dohromady.

20.01.2021 5 z 5

Dopisy umělců Dopisy umělců Michael Bird

Zajimave nakouknuti do soukromi umelcu z jineho uhlu pohledu v intimni (osobni) korespondenci.

02.12.2020 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Tak oproti kronikám prachu je tohle docela zklamání. Tohle mě už nebavilo. Kdyby autorka vzala tu ten příběh Reeda, kdy se trápí, že Animant miluje a strčila to na konec knihy kronik prachu místo toho nesmyslného skoku, tak udělala lépe. Jediné co mě zaujalo byly tabulky, kdy nám autorka vypsala, že tam je skutečně popsaný každý den v měsíci listopad a zkusit si ji tak i přečíst.

30.11.2020 3 z 5

Páteční cesta za Kočkoládou Páteční cesta za Kočkoládou Iva Gecková

Nezlobte se na me, ale ja bych tohle svym detem nikdy cist nedala. Je to totalni prujem.

23.11.2020 odpad!