ElikaBendova ElikaBendova komentáře u knih

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Nejprve jsem byla mírně dotčená, že se příběh podobá Willu Graysonovi., jelikož jsem ho četla pár dní předtím. Později jsem však zjistila, že je to má jen malé prvky z něj a že Simon je tisíckrát lepší. Začetla jsem se do něj hned a přečetla ho asi za 4 hodiny. Autorka si skvěle s námi pohrála a do poslední chvíle jsem netušila, kdo Blue vlastně je. Jsem za to moc ráda. Miluji, když mě kniha ke konci vždycky něčím překvapí. Je to miloučká knížečka a určitě si ji časem přečtu znovu a jsem ráda, že mi leží v knihovně.

08.11.2017 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

velmi pravdivé až je to děsivé. Dokud jsem nepřečetla tuhle knihu, netušila jsem proč se vztahy rozpadají a v mužích jsem se absolutně nevyznala. Tahle kniha mi pomohla pochopit jejich chápání a vnímání světa...určitě mi v budoucno hodně pomůže.

22.10.2017 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

stejně krásně napsané, jako celá Selekce. Moc se mi to líbilo a hrozně mě to natěšilo na Dceru a další díly i když se mi původně do toho nechtělo. Přečetla jsem ji jedním hltem. Určitě kdo četl selekci si tohle musí přečíst.

15.10.2017 5 z 5

Srdce netvora Srdce netvora Andrew Davidson

řadím mezi moje nejmilovanější knihy. Úplně mě pohltila. Kdo chce vtáhnout do neobvyklého příběhu, tak toto je jasná volba. Krásně propojené vyprávění hlavní hrdinky o své minulosti do přítomnosti je až neuvěřitelné. Autor použil velmi silnou fantazii při psaní vedlejších příběhů.

28.09.2017 5 z 5

Masky osudu Masky osudu Florbela Espanca

určitě si to přečtu ještě několikrát. odpočinkové čtení. kniha rozhodně neurazí, při které se dobře přemýšlí o smrti.

22.08.2017 4 z 5

Velká rodinná kuchařka Velká rodinná kuchařka Jaroslav Vašák

už dlouho jsem si chtěla pořídit nějakou kuchařku. když mě bouchla do oka v obchodě musela jsem si ji za tu rozumnou cenu koupit. uvnitř jsou zajímavé recepty, které se hodí jak pro začátečnice tak i pro zkušené kuchtičky.

20.06.2017 5 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Prvních 240 stran jsem se vyloženě jenom nudila a prokousávala jsem se tím 10 měsíců. Ano skutečně 10 měsíců. Pak se to už začalo rozjíždět a rozjíždět a nemohla jsem se dočkat konce. Bohužel jsem věděla až na zápletku Luciana a Serafiny, jak celá kniha dopadne, jelikož si někdo dal práci s tím, že dozadu k seznamu postav a názvů vypsal celou hlavní zápletku včetně toho, komu se co stane. Četla jsem seznam postav a najednou ejhle. Jestli se někdo chystá na druhý díl tak rozhodně nekoukat dozadu. Oproti prvnímu dílu, byl tenhle zřetelně slabší, ale třeba až mě omrzí zloba na tenhle spoiler tak si to přečtu znovu a nebude to tak zlé.

09.05.2017 2 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Musím říct, že na rockový polibek jsem se těšila ze všeho nejvíc. A ze všech knih mě nejvíc zklamal. Začátek mě na naštval, že jsem měla chuť knihu sníst. To, že se k Lizzy chovali, jako k malému dítěti, jsem pochopila a dokázala jsem se s tím smířit. Je to hodná holka. Co mě ovšem naštvalo bylo to, že z dobře vyvinutého příběhu mezi nimi, který mohl mít navlas stejný příběh, jako ostatní se z Bena nakonec vyklubal totální kretén, který si moje místo v srdci nezískal. Půlku knihy byl příběh pořád dokola, jedno a to samé. Takže..Prolog -Dobrý a pak zlý...První kapitola a druhá byly naprosto super...zbytek kapitol mě to docela nudilo a konec? Tady bych snad raději měla badend. Celý děj k tomu velmi přispěl. Epilog - velmi dobré....
Mám pocit, že tuhle knihu autorka trochu odflákla a nepromyslela děj úplně. Je to škoda. Celou dobu jsem čekala, že se stane něco jako WOW efekt, když je Lizzi těhotná a je to jiné než předchozí tři díly. Abych nedávala jenom špatnou kritiku tak napíši i pár pozitiv. Velmi dobře a snadno se mi četla. Líbil se mi Lizziin charakter. Upřímně obdivuji autorku za to, jak dokázala pohrát s linií času, že si čtenář velmi dobře vybaví pasáže z předešlých dílů. Návaznost je naprosto úžasná. I když byla kniha nejslabší, tak jsem ráda, že ji mám a těším se až si celou sérii zase někdy přečtu.

10.01.2017 2 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Abych pravdu přiznala, tak do této knihy v sérii se mi absolutně nechtělo. Jsem trochu vysazená na příběhy o frotmanech skupin. Rockový risk si mě velmi získal svým příběhem! Z knihy, na kterou jsem se netěšila se vyklubala naprostá bomba. Netušila jsem co mě čeká a příjemně jsem byla překvapená. Asi to bylo tím, že Jimmy, jako osobnost se v prvních dvou dílech téměř vůbec neobjevil. Proto je kniha nejdelší a jsem ráda, že vše krásně dohnala. Přečetla jsem si za jeden celý den. Opravdu bomba. Díky za to, že tě mám v poličce.

10.01.2017 4 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Když jsem brouzdala internetem narazila jsem na tuto knihu, jako na první v sérii a hned mě zaujal příběh, který se zabývá bubeníkem. Přišlo mi to, jako originální a velmi dobrý nápad. Hned jsem zjistila, že je to série a musela jsem si ji koupit. Po prvním díle už jsem v tom chodila a čtení jsem si užívala. Přečetla jsem ji rychle, s úsměvem na rtech a i s trochou vzrušení. Bohužel po přečtení této knihy jsem věděla, jak dopadne třetí i čtvrtý díl. To mě trochu zklamalo. Autorka si mohla trochu dát pozor na tuto věc. Nebudu spoilerovat. Každopádně i tak se mi moc líbila a jsem ráda, že tato série zaujímá čestné místo u mě na poličce.

10.01.2017 3 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Nejsem milovník romantických slaďáren, ale tato série mě zaujala svými příběhy. To, že na obálkách jsou sexy chlápci je jenom takový malý bonus. Líbí se mi jednoduchost stylu v jakém je to napsané. Je tam téměř všechno, co tam má být. Pobavila jsem se. Přečetla jsem ji za tři dny a těšila jsem se hned na dalším. Tahle kniha rozhodně neurazí. David je skvělý chlap! Prostředí, ve kterém se to odehrává je velmi dobré. Jsem ráda, že jsem si tuto sérii pořídila a hrdě ji přenechávám čestné místo na poličce.

10.01.2017 3 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Nečekala jsem, že mě kniha od české autorky tolik dostane. Opravdu se mi moc líbil originální děj a postavy. Alex je skvělá holka a její hlášky a chování pobaví. Líbí se mi i vzrušení, které ve mě místy vyvolává. Četla jsem ji už dvakrát a přemýšlím o tom, že si ji přečtu znovu. Za mě určitě 5*

08.09.2016 5 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Na to, že mám Deavera ráda, tak tohle mě zklamalo. Nedočetla jsem ji a ani nedočtu.

06.09.2016 3 z 5

Prokletí Prokletí Claudia Palumbo

Toto pro mě není kniha, která by zasloužila můj obdiv. Čekala jsem od knihy mnohem víc...nějaké nové příšery, nový děj, neobvyklou zápletku....místo mého očekávání se z toho vyklupala dobře napsaná fan fikce na kapelu Tokio Hotel v jejich největší slávě roku 2008 se zaměřením na dvojčata Toma a Billa Kaulitzovi, kteří studovali v Magdeburku. Nejvíce mě dostalo, že autorka nezměnila nejenom jejich charaktery, ale i datum narození. Dále mě zklamalo obyčejné inspirování "pachu" Cathy od dříve napsané knihy Stmívání. To vše bych snad ještě zkousla, ale pro přidání tzv. medvedů....můžu říct jenom...CO TO DO PRDELE JE?
Abych nebyla jenom negativní musím zmínit, že stylově je příběh hezky napsaný, "dobře" se čte, kniha má krásnou obálku a pro fanoušky této kapely za starých časů to bude výborná volba.

03.09.2016 odpad!

Devět Mečů slávy Devět Mečů slávy Miroslava Kvášová

V polovine knizky jsem vedela kak to dopadne

13.04.2016 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Celá série je zkopírovaná z knihy Hrana vášně, která v originále vyšla v roce 2010 a u nás v roce 2012 a následně okopírovaná filmem Absolventka z roku 2009. Takže naprostá sračka okopírovaná a neumělecká. Pokud chcete zažít perfektní sexuální požitek z knihy tak doporučuji Hrana vášně. Nebudu spoilerovat, ale samotná anotace už o sobě hodně prozrazuje.

10.09.2015 odpad!