Srdce netvora

Román vypráví příběh muže, který byl po autonehodě převezen do nemocnice s rozsáhlými popáleninami. Z bohatého pornoherce, jenž svůj úspěch postavil na dokonalém vzhledu, se najednou stává netvor. Uvědomuje si, že život, který před nehodou vedl, je nenávratně pryč a veškeré léčebné procedury podstupuje s jediným úmyslem: až se uzdraví, spáchá sebevraždu. Jeho plán však zpochybní pacientka pro duševně choré, Marianne Engelová, která ho začne navštěvovat. Vypráví mu příběh jejich lásky, který se měl odehrát ve 14 stol. a postupně přidává i milostné příběhy svých přátel z různých koutů světa. Hrdina postupně zjistí, že se do bláznivé umělkyně zamiloval......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24346/srdce-netvora-A3L-24346.jpg 4.2110
Vydáno, Knižní klub

Gargoyle, 2008

Kniha Srdce netvora

cinapo
07.06.2020

Nádherná, tajuplná kniha, kterou jsem si nesmírně užila. Vyprávění o osudu hlavního hrdiny znetvořeném požárem po autonehodě a jeho tajemné přítelkyně mě úplně pohltilo. Příběhy Marianne mně dovolily přenést se do dalekých časů a s jejich hrdiny milovat, smát se i trpět. Žádnou další knihu zatím nebudu rozečítat, ještě chvíli si chci užívat ten pocit z dočtené krásy.

Doubravka1975
31.07.2019

Ze začátku příběh hodně zajímavý a čtivý, ale jak do příběhu vstoupila Marianne Engelová a pak začala vyprávět ty svoje příběhy, tak mě trošku bavit přestala, ale jak zase nastoupila přítomnost, tak dobrý. A po propuštění Netvora z nemocnice jsem Marianne přišla na chuť i když ženská to je teda hodně zvláštní nebo možná blázen....těžko říct a soudit. Nicméně knihu jsem dočetla a musím říct, že o ní pořád přemýšlím, že možná láska fakt nekončí smrtí....

Anna 13
10.08.2018

Vypadá to, jako bych četla úplně jiný příběh, než ostatní...
Souhlasím jen s komentářem od sheepy.

Prvních pár kapitol? Skvost, naprostá bomba. Hned mě to vtáhlo a já si říkala, jakého jsem objevila ne příliš známého spisovatelského génia. Každou stránku jsem obracela s takovou vášní a touhou vypsat si spousty těch geniálních myšlenek. Fascinovala mě ta syrovost a odvážnost, kterou používal při popisech hrdinovy spálené kůže. Čtenář si představuje nepředstavitelné, nutí ho to k šíleně depresivním myšlenkám. Ale právě tento fakt ve mně vyvolal dojem, že se jedná o naprosto bombastický román. Bavily mě pasáže z nemocnice a vše o hrdinově dětství a životě před nehodou. Samotná nehoda je také NĚCO a pak je to opravdu brilantní.
Za to také dvě hvězdy...
Spoiler: To s tou dokonalou sebevraždou by nevymyslel a takhle to nepodal ani King. - konec spoilerů

Jakmile se na scéně objeví Marianne, je po atmosféře. Snažila jsem se ji respektovat a proniknout do ní, ale ta postava mě začala tak strašně iritovat, že jsem dál nemohla. Ztratilo to to napětí, tempo a strhlo se to celé v něco naprosto šíleného, nábožensky přeplácaný příběh, který flirtoval s fantasy žánrem... A já v duchu úpěla nad tím, kam se poděla ta božskost začátku...

Dvě hvězdy jsou opravdu za počátek všeho, který mě ohromil a naplnil. Ale to, co se z příběhu stává je něco, co nejde vydržet. Jako kdyby autor psal pod drogama nebo se dostal do náboženské sekty... Nesnáším knihy, kde se slova Bible, Bůh, Spasitel a další skloňují v každém odstavci.

Je mi líto. Mohlo z toho vziknout něco excelentního. Tohle je však, no... raději nebudu pokračovat. Mohla bych urazit zaryté fanoušky knihy.

Já ji však nemohla dočíst. To prostě nešlo. A zájem o postavy zcela opadl.

adelka7079
12.11.2017

Skvělá kniha! Líbí se mi ta sirovost se kterou je vykreslená...žádný romantický přeslazený flirtování. Tahle kniha mě prostě baví tou formou textu. Emoce hrajou pro...hlavní postava je vážně neskutečnej sympaťák, těším se, až si jí přečtu znovu.

NightShade
28.09.2017

řadím mezi moje nejmilovanější knihy. Úplně mě pohltila. Kdo chce vtáhnout do neobvyklého příběhu, tak toto je jasná volba. Krásně propojené vyprávění hlavní hrdinky o své minulosti do přítomnosti je až neuvěřitelné. Autor použil velmi silnou fantazii při psaní vedlejších příběhů.

Astonius
23.09.2017

Kniha obsahovala velmi nahuštěný příběh s velkým množstvím děje a informací, věcí k zamyšlení a zajímavého vyprávění, že se to nedá srovnat ve větší míře s populárními knihami, které se vydávají nyní a které oproti tomu jsou jen rychlokvašky, které čtenáře nijak nezasáhnou. Od první kapitoly už člověk knihu nedokáže opustit na dlouho - nejen kvůli touze dozvědět se, co bude dál, ale hlavně kvůli tomu, aby mohl být ve společnosti hlavního hrdiny, který celý příběh vypráví - pro lehkost, se kterou popisuje hrůzy, které se mu staly, pro jeho černý humor a pro formu, jakou je příběh líčen - tak opravdově, jako by to vyprávěl váš nejlepší přítel - tedy jakýmsi intimním způsobem, jako se baví dobří přátelé, kteří se znají. Kvalitativně byla první polovina knihy lepší, než druhá - ke konci už se mi zdálo vyprávění táhlé a některé věci už na mne byly příliš fantaskní. Celkově ale z knihy velmi dobrý dojem, netradiční příběh a velmi čtivé.

Barbara182
29.03.2017

Nádherná kniha, četla jsem ji už nejméně třikrát a vůbec nechápu, že jsem na ni při vytváření svých seznamů předtím zapomněla, protože se k ní v budoucnu určitě znovu vrátím, přestože mě pokaždé dojme, až roním slzy :-)
Moc hezký příběh o lásce a nejspíš i minulých životech (pokud tedy Marianne nebyla skutečně blázen, ale tomu prostě věřit odmítám :-), díky hlavnímu hrdinovi, který si to zažívá na vlastní kůži, se navíc dozvíte i něco o léčbě těžkých popálenin a rozhodně budete o knize přemýšlet ještě dlouho po tom, co ji dočtete.

vterinka
05.06.2016

Tuto knihu jsem začala číst před cca rokem a půl, ale ani ne po 30 stranách jsem ji musela odložit. Nedokázala jsem ji číst dál. Teď jsem se k ní vrátila a konečně dočetla. Začátek pro mě byl napsaný naprosto příšerně, proto ta dlouhá pauza, ale když jsem se do ní opět pustila, tak už se mi četla dobře a byla zajímavá. Nevím sice, co si o ní mám myslet, ale nakonec na ní nepohlížím tak negativně. Jsem z ní zmatená. Nijak mě nenaplnila, nemám z ní takový pocit, jako když dočtu nějaký zajímavý příběh, který jsem opravdu prožívala. Jednu hvězdičku jsem ubrala za ten začátek. Nevěřila jsem, že tu knihu budu schopná někdy dočíst. 4 hvězdičky za zbytek příběhu a za ty mikropříběhy.

Autor knihy

Andrew Davidson