ElikaBendova ElikaBendova komentáře u knih

Dinosaurium Dinosaurium Lily Murray

Další skvělá knížka z této série. Ty ilustrace jsou prostě úžasné.

21.09.2018 5 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Typická sladko/trapná knížka podle přesného scénáře, kdy se dva milenci neznají, dlouho sobě odolávají, pak pořád jenom sexují, pak se pohádají a nakonec......
Popis sexy farmáře mi nepřišel vůbec sexy, spíš odporný jelikož plnovous lechtající mezi nohama a hipsterský styl mi absolutně nesedí. Dál mi vadilo, že i když je Roxy šéfkuchařka, tak jsem se v těch jídle tak ztrácela, že jsem neměla ponětí co je co a nakonec co to bylo za jídlo.

11.09.2018 2 z 5

Páté kolo u vozu Páté kolo u vozu Jeff Kinney (p)

Greg nám dospívá! Po těch dovu slabších dílech tu máme konečně něco lepšího. Tohle se mu povedlo.

10.09.2018 4 z 5

Ošklivá pravda Ošklivá pravda Jeff Kinney (p)

tenhle díl byl nekonečný a myslím, že zatím nejslabší z celé řady.

08.09.2018 2 z 5

Ponorková nemoc Ponorková nemoc Jeff Kinney (p)

tohle bylo o něco slabší. Můžu říct jedno. Menyho začínám nenávidět.

06.09.2018 3 z 5

Co je to hovínko? Co je to hovínko? Katie Daynes

Když dítě nechce na záchod, ale dělá stále do plínky, tak asi bych použila tuto knihu jako vysvětlení a návod. Jinak nevím jestli bych svému dítěti dávala tuhle knihu, aby se učil o hovínkách.

01.09.2018 2 z 5

Bunny Bunny Lydia Strong

Zařazuji mezi moje naprosté favority v knihovně. Sebastiana naprosto chápu a rozumím mu. Někomu může jeho chování přijít trapné a dětinské, ale vzhledem k tomu, že je vyloženě nechtěné dítě a matka mu vtlouká nejrůznější katastrofální scénáře, tak je to na místě. Emoce se mnou mávaly. Jednou tak a jednou tak. Upustila jsem i pár slziček. Těžko uvěřit, že tak kvalitní příběh, který má všechno stojí jen pár korun a velcí spisovatelé stojí stokoruny, které ve většině jsou k ničemu. Otáčíte stránku a nevíte co bude dál. Není to rozhodně podle nějakého typického scénáře. Jedním dechem a navždy v srdci. Miluju tě Bunny! V recenzích si stěžovali na špatně odvedenou práci korektorky, ale já mám na to jiný názor. Čtu to, co ve skutečnosti napsala Lydia a ne korektorka!

29.08.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Moc ráda bych napsala nějaký smysluplný komentář, ale tohle nejde. Naprosto se mě to dotklo a nemůžu...Tohle musíte přečíst.

27.08.2018 5 z 5

Tohle není jen kniha o sexu Tohle není jen kniha o sexu Chusita Fashion Fever (p)

Výborná kniha. Naprosto otevřeně říká úplně všechno, co potřebují mladí lidé a možná i někteří dospělí.

24.08.2018 5 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

nedočetla jsem. ubohý scénář k budoucímu filmu se jmény, které absolutně nejde přečíst. naprosté zklamání.

23.08.2018 odpad!

Cestou fak* it (malá kniha, velká moudrost) Cestou fak* it (malá kniha, velká moudrost) John C. Parkin

No jako dobrý no, ale jinak škoda papíru. Přečteno za 5 minut.

20.08.2018 2 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Kdybych první četla knihu, určitě by to bylo fajn. Jako dětská kniha je to naprsoto svkělé, kdy se zobrazuje, jak dobro vítězí nad zlem. Marušce pomáhají zvířátka, jako by byli lidé. Bylo zde o mnoho víc zápletek, než ve filmu. Určitě ji později budu předčítat maličkým. Moc se mi líbí, že kapitoly jsou rozdělené ještě na podkapitoly. Maličké ilustrace jsou také povedené. Přišlo mi, že čím víc se kniha blížila ke konci, tím rychleji děj ubíhal. Postavy byly naprosto dokonale promyšlené a každá z nich měla skvělý charakter. Oči mi jen klouzaly po řádkách samy. Svoje kouzlo má. Určitě potěší hodně malých holčiček.

19.08.2018 3 z 5

Kočky v burkách Kočky v burkách Peter De Wit

Šílená prča. Tohle musí vidět každej! Boží vtípky černého humoru, xenofobie a daších.

15.08.2018 5 z 5

Poslední kapka Poslední kapka Jeff Kinney (p)

Jo tak tenhle díl byl sakra dobrej!!

11.08.2018 4 z 5

Poslední neandertálská žena Poslední neandertálská žena Claire Cameron

Řádky ubíhaly rychle. Těžko popsat, jaká kniha vlastně je. To si musíte přečíst a udělat názor sami. Někomu se to líbit bude a někomu zase ne. Mě se to ovšem líbilo a rozhodně nelituji, že jsem ji přečetla. Každou stránkou jsem prahla zvědavostí, co bude dál. Jak se bude příběh neandrtálky dál odvíjet. Mnohokrát mě kniha překvapila. Celou knihu jsem se těšila, až nám neandrtálka popíše, jak zemřela. No to se nedozvíme. Autorka totiž zapomněla dát do tisku posledních pár kousků papíru. Za to ubírám jednu hvězdu.

11.08.2018 4 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Tak tenhle díl byl lepší, jak ten první. Ta jeho máma je fakt idiot :-D Nemá to jednoduchý a všechno se stále obrací proti němu. Párkrát se mi stalo, že jsem se zasmála nahlas do úplného ticha.

11.08.2018 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Dlouho jsem odkládala přečíst si celou knihu. Vždycky jsme si namátkou otevřela nějaký díl na náhodné stránce a přečetla. Teď jsem se k tomu konečně dostala a je to naprostá bomba. Nejsem rozhodně cílová věková kategorie, ale stejně mě to dostalo. Greg je naprosto skvělý. Rozhodně to doporučuji každému. No a ilustrace? Tak to je taková bomba na konec.

10.08.2018 5 z 5

Havran / The Raven (dvojjazyčná kniha) Havran / The Raven (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Prostě srdcovka. Jinak to nazvat ani nejde.

366 pohádek na dobrou noc 366 pohádek na dobrou noc kolektiv autorů

Kniha mého dětství.

28.07.2018 5 z 5

Jak překonat strach, úzkost, paniku a fobie Jak překonat strach, úzkost, paniku a fobie Doris Wolf

Konečně kniha, která mi pomohla vysvětlit moje panické záchvaty.