Podivuhodná encyklopedie zvířat

Vtipný obrázkový atlas zvířat: přes 600 druhů z celého světa rozdělených do 40 bláznivých tříd. Sprinteři a skokani, lovci a mazlíčci, obři a trpaslíci, peciválové, křiklouni, svůdníci, mistři v maskování… Fantastický atlas zvířat od švýcarské výtvarnice Adrienne Barmanové čítá přes šest set druhů, které uspořádala do vlastních tříd, vtipných a překvapivých. Tak trochu jiná zoologie. Za úchvatným výsledkem hrajícím všemi odstíny a sytostí barev stojí hodiny rešerší i obrovská dřina. Autorka svérázně a s humorem vykreslila nejrůznější živočichy: od levharta hovícího si na větvi přes neklidnou sovu za hluboké noci nebo párek slepě zamilovaných labutí až po usměvavého hrocha rochnícího se ve vodě. Knížka nabízí pohled na zvířecí říši mimo obvyklé škatulky zoologie. Nově. Zábavně. Inspirativně. Pro čtenáře od šesti let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368064/podivuhodna-encyklopedie-zvirat-lns-368064.jpg 4.85
Pro děti a mládež, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, Host

lushi
předevčírem

Krásné jednoduché ilustrace hýřící barvami a kniha podaná zajímavým způsobem. Až na břečící druhy na pokraji vyhynutí, je kniha vtipná a veselá.
Skvělé taky je, že kniha zahrnuje nejenom exotická zvířata, ale i ta naše :)

NightShade

Moc fajn knížka. Vtipně zpracovaná.

Autor knihy

Adrienne Barman