Nieroccoon Nieroccoon komentáře u knih

Osvícení Osvícení Stephen King

Můj první horor a asi mi více otevřel dveře do tohoto žánru. Kniha byla napínavá a velmi kladně hodnotím psychologii postav, ocenila jsem, že kniha byla psána pohledem všech hlavních postav. Naštěstí osvícení pro mě nebylo tak hororové, jak jsem se bála, že by to na mě mohlo být ( možná, že to je tím, že je to kniha a ne film, tak to je třeba pro mě stravitelnější, těžko říct). Každopádně doporučuju a možná si zase někdy troufnu na další knihu tohoto typu.

26.12.2022 5 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Děkuju Dostojevskému za jeho tvorbu. Po dočtení mi to vhání až slzy do tváře. Spousta myšlenek a postřehů, které člověka nutí se nad knihou stále zamýšlet i po dočtení a toho si u knihy velmi cením. Pravděpodobně se Dostojevský stal mým oblíbeným autorem. Pokud projíždíte komentáře a váháte, jestli se do knihy pustit, tak myslím, že tím čas nepromarníte.

04.09.2023 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Smutná kniha ale stojí za to. Nějaké ty myšlenky se tam určitě najdou:)).

22.01.2022

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Nové vydání má krásné zpracování a ilustrace, které vhodně dotvářejí tíživý, mystický dojem tehdejší ruské společnosti. Kniha na mě finálně zapůsobila docela depresivně. Nevím, jak bych ji ohodnotila...kouzlem tohoto díla je, že na každého působí odlišně a lidé si z něj mohou vyvodit různé závěry a poselství. Myslím, že tohle je ten typ knihy, kterou když znovu přečtěte, tak ve vás zanechá zcela jiný dojem a pocity, než u předchozího čtení. Pokaždé si v tom člověk najde něco jiného. Velmi jsem sympatizovala s postavou Wollanda alias satana - snad se mnou není něco špatně :))) - na mou obranu: působí tu na mě jako personifikace nutného zla (stínu), bez něhož by nemohlo být dobro (něco jako spravedlivá odplata za špatně jednání) + je to skvělý sofista. Oblíbila jsem si taky kňoura, asi tak jako každý. Díky Mistrovi a Markétce si taky ráda přidám do svého slovníku slovní spojení "Anuška už rozlila olej". Jo a dějová linka s Pilátem za mě excelentní.

03.12.2021

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Začátek pro mě dosti náročný - musela jsem se prokousat asi deseti stránkovým monologem podnapilého rusa, kterého hlavní postava náhodou potkala v hospodě. A dobře, že jsem vytrvala. Je to moje první autorovo dílo, a Dostojevskij se mi jím hned zařadil na přední příčky mého čtenářského žebříčku. Tolik skvostných myšlenek, člověk je celou dobu napnut a popravdě nevím, jestli jsem někdy četla tak dopodrobna a realisticky popsané rozpoložení postav, a myšlenkových úvah - no smekám klobouk. RASKOLNIKOV JE PRO MĚ NOVÁ LITERÁRNÍ LÁSKA. Kniha je vcelku dosti depresivní, ale je tam i místo pro naději. Ke konci knihy došlo i párkrát k slzám a to se mi často nestává.

19.07.2023 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Ze začátku se mi to moc líbilo a dokonce jsem i brečela, ale asi nějak v poslední třetině nebo kdy mě to už totálně nudilo, pořád to samé dokola, jako v kruhu až mi to zprotivilo i zbytek knihy.

06.08.2022 2 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Už jsem ji přečetla tak před rokem, ale musím si přiznat, že na ni stále vzpomínám. Autor mě uchvátil. Ale byl to trochu magor.

22.11.2021

Vtipné, příjemné čtení. Člověk se hned do veterináře vžije a může tak z jeho pohledu začít objevovat krásy, ale i strasti anglického venkova... Při čtení musíte počítat s možnými výbuchy smíchu.

22.11.2021

Proměna Proměna Franz Kafka

Ze začátku jsem chtěla jako komentář napsat jen WTF, ale po zpětném přemýšlení nad Proměnou mi začíná pomalu docházet to neradostné svědectví o lidské povaze.

20.07.2023

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Čteno tři měsíce ( asi nejdelší čas, za který jsem přečetla jeho knihu). Přesto autor prostě umí zajistit, že i po uplynutí dlouhé doby po dočtení, tak v člověku pořád zůstávají takové záblesky příběhů a silné poutavé pocity ke knize (vášeň, láska, smrt, nenávist, boj dobra a zla, poslední soud) a myšlenky, ke kterým se člověk rád vrací a dlouho v něm rezonují. Ten pocit, jak se člověk cítí při čtení, to kouzlo se přenést úplně jinam i do jiné doby a zažívat ty věci spolu s hrdiny knih, to mu nikdo nesebere. Dostojevský je někdo, kdo prostě uměl psát, nahlédnout do lidského nitra a mistrně popsat člověka například jen v rámci života jedné rodiny Karamazů.

23.11.2023

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Čteno v originále.
To bylo tak sladké. Užila jsem si moc to studentské prostředí. Obě hlavní postavy byly skvělé vykreslené a celkově tam mezi nimi bylo jiskření. + Trocha humora
Za mě, co víc chtít pro čtivou knihu. Ale ještě jedna věc - měla jsem výhrady se dvěmi nebo třemi podrobně popsanými kapitolami ke konci knihy, které mi tam vůbec neseděly. Ale pro někoho to byl možná důvod přidat hvězdu navíc.

13.09.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Bohužel se mi to moc nelíbilo.

28.07.2022 odpad!

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Obdivuji autorku, že se odvážila to napsat. Za mě hodnotím kladně.

04.07.2022 2 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Rozhodně si přečtěte.

07.05.2022

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Jednou stačilo.

05.11.2022

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Bylo to trochu divné. Nevím jestli si přečtu druhý díl.

01.08.2022

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Krásné

20.02.2022

Zvon Zvon Neal Shusterman

Stále to ve mně rezonuje a to nejsem tónista. Nevím jak se to autorovi daří, ale každý díl této trilogie je stále lepší a lepší. Konec stojí za to:) .Do knižního světa se přidal nový vymyšlený svět plný lidské přirozenosti (chamtivost, zloba, závist, touha po moci, ale i díky bohu schopnost milovat) toliko podobný našemu, ale ukazující Shustermanovu obdivuhodnou fantazii, schopnost psát krásné příběhy a najít všude něco dobrého.
PS; pardon za to dlouhé souvětí :))

11.02.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Těším, se na film ať můžu porovnávat. Za mě skvělé - má to to, co si člověk od knihy přeje...

19.07.2023

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Dobře, že se takové knihy píšou.

17.03.2023