Nicole_picole Nicole_picole komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

ÚŽASNÁ kniha! Nemám co dodat, moc se mi libila. Geniální spisovatel. Konec dost překvapil.

21.01.2023 5 z 5

Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Svatava Antošová

ODPAD! HNUS! Pokud autorka nebyla pacientem psychiatrické léčebny, vřele jí to doporučuji. Fakt hnus tohleto. Nechápu, že to někdo vydal.

21.12.2022 odpad!

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Popravdě jsem od knihy čekala víc, například, že se dozvím, jak vychovát své dítě s respektem, jak se sebou pracovat, jak nahlížet na své dětství...kniha byla pro mě vlastně nezajímavá, neotevřelo se mi nic z dětství, což může být samozřejmě i tím, že bylo super a jen hledám chyby, kde nejsou:))
Nicméně mě šokovalo, kolik dětí - lidí zažilo opravdu hnusné dětství a jak dokážou být rodiče zlí na své děti, což je pro mě prostě nepochopitelné.
Knihu k přečtení nedoporučuji, raději si přečtěte něco od odborníků... například Trauma očima dítěte, na tuto knihu se autorka mnohokrát odkazovala.

08.12.2022 2 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Přečtena už dříve a protože si k ní nic nepamatuji, tak mě prostě nezaujala a nic mi nedala.

30.10.2022 3 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Takové divné a zlé...

30.10.2022 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Skvělá kniha, příběhy na sebe navazují, skvělé prostě.

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Snad ještě lepší než 1 díl, o to víc smutnější.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasné dílo! Doporučuji.

30.10.2022 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Hezké, smutné, ale v podstatě nespoutavé. Nic mi to nedalo.

30.10.2022 2 z 5

Lesk a bída kurtizán Lesk a bída kurtizán Honoré de Balzac

Hodně komplikované, až předplacené, ale rozhodně ne prvoplánové. Posledních 100 stran trochu nuda a utrpení, ale překvapivý závěr... osobně mě naštval.

30.10.2022 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Detailní popis rybaření, ale skrytý příběh za který kniha obdržela Pulitzerovou cenu, jsem teda nenašla. Nelíbilo se mi to a už bych nic podobného číst nikdy nechtěla.

30.10.2022 1 z 5

Aby dětem chutnalo Aby dětem chutnalo Petr Fořt

Nedoporučuji. Kromě mateřského mléka by dítě do jednoho roku ideálně do 18 měsíců nemělo jíst nic jiného...aha...

06.01.2022 odpad!

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Pro mě bohužel zklamání. Další díl je předpokládám plánován, protože děj je naprosto neuzavřený..ale popravdě se mi už další díl číst nechce. Zmatené, zamotané a... nelíbilo se mi jak to vlastně zatím dopadlo.

12.11.2021 2 z 5

Jak se stát Pařížankou Jak se stát Pařížankou Sophie Mas

Vážně ne. Velká ztráta času. Nedalo mi to nic ani mě to nepobavilo.

23.05.2021 1 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Pěkná kniha pro ty, co mají tyhle prima holky rádi (rády).

23.05.2021 3 z 5

Mámě - Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho Mámě - Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho Denisa Písaříková

Doporučuji! Jinak psaná než ostatní, prakticky, zajímavě a vysvětlující fakta ne je jen konstatující.

23.05.2021 5 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Četla jsem 2x a potřetí už bych to číst nechtěla. Zas taková pecka to není. Neřekla bych, že mi to něco dalo.

23.05.2021 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Skvělý 2.díl z trilogie. Napínavé a zajímavé. Doporučuji!

23.05.2021 5 z 5

Břicho Paříže Břicho Paříže Émile Zola

Půlka knihy jen popisy - trhu, lidí, vybavení.. Příběh dost předvídatelný a nudný. S hlavním hrdinou nesoucítíte, protože je to chudák, hlupák a naprosto nezajímavý charakter, který vlastně myslí jen na pomstu (což je pochopitelné). Kniha se zabývá hlavně klevetami hloupých ženských. To mě naprosto znechucovalo. Kniha se mi vůbec nelíbila.

23.05.2021 2 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Prostě ne. Vím, že je to slavná klasika, ale nuda nuda nuda. Dobrý byl konec, ale smutný.

17.05.2021 3 z 5