Nicol González Nicol González komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Když jsem knihu dočetla, tak jsem měla slzy v očích a úsměv na tváři. Nevěříte? Tak si přečtěte The Fault in Our Stars a pochopíte. Nikdy by mě nenapadlo že v knížce dokáže být tolik pocitů, že pak nevíš zda patří do knihy nebo tobě.
Všem doporučuju. Neuvěřitelná kniha na kterou jen tak nezapomenete. Ale předem upozorňuju, aby jste si vybrali ke knížce čas (a ne že se budete číst mezi učením jako já), měli po ruce kapesníky a pro slabší vůle (jako třeba můj příklad) čokoládu.

14.05.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Musím uznat že jsem čekala víc, ale stejně to bylo výborný. Je to čtivá kniha a velice se mi líbila historka Trish a Tobiase, kterou samozřejmě chci přečíst až do konce :3

14.05.2014 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Myslím že to mělo končit jako trilogie, tam pro mě příběh končil. Tohle beru jako volný pokračování, které doplňuje historku, ale nedá se to srovnat s předchozíma díly. Dobře se to čte, ale pro mě už to jsou jenom 3 hvězdičky...

14.05.2014 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Jak tu čtu, tak vidím že tu jsou komentáře všech typů (možná je tu více urážek než cokoli jiného, ale přece jen se najdou i nadšenci této ságy). Podle mě to není nejlepší knížka kterou jsem kdy četla, ale určitě bych to nenazvala ''odpadem''. Je to spíše oddechové čtení pro ty co mají rádi fantasy. Konec je celkem jasný a předvídatelní, ale určitě stojí za přečtení.

01.04.2014 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Já upřímě jsem si moc z knížky iluze nedělala, ale kniha mě zaujala natolik, (ano, asi hlavní důvod byl Dimitrij) že jsem musela přečíst všechny ostatní díly. Kniha je napsaná velmi čtivě a příběh je taky užasně vymyšlen (a domyšlen, což u některých případu je výborný začatek, ale konec je trochu zklamání).
Jo, ještě něco: Prý se začal točit film, možná už je dokončený. Byla jsem nadšená, ale už jen herci mě sklamaly. Dimitrij se nepodobá vůbec tak, jakýho jsem si ho představovala a Lissa už vůbec ne. Já už tu chybu neudělám, a knihu nechávám knihou a nenechám se nalákat na film. Jinak všem knihu doporučuju :)

01.04.2014 4 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Jedna z prvních knížek co jsem přečetla, a možná kniha, která mě vedla ke čtení. Krásné popisky a napínavý příběh se nesl ze začátku až do konce. Jedna z hodně mála knih, která mě překvapila, a kterou už se chystám přečíst po několikate. Všem doporučuju. El príncipe de la niebla vážně stojí za to si ho přečíst.

29.03.2014 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Ze začátku mi to trvalo než jsem si na knížku zvykla, ale pak se ukázalo že je užasně propracovaná a zajimavá. Konec je celkem předvídatelný, ale styl psaní autorky mě nedokázal odtrhnout od čtení. Velice doporučuju, určitě takovou popelku ještě neznáte...

29.03.2014 4 z 5

Soužení Soužení Maggie Stiefvater

Kniha mě celkem zklamala. Asi to bude tím, že autorka píše nádherně a první díl vypadal celkem nadějně. Nebylo to ani napínavé a děj tam moc taky nebyl. První díl byl určitě lepší a ten všem doporučuju, a druhý...možná vám se zrovna bude líbit, mě se nelbil, ale kdo ví, třeba vám ano. Každý má svůj názor.

19.03.2014 1 z 5

Oheň Oheň Mats Strandberg

Užasná kniha, očekávalajsem že když první knížka byla tak dobrá, tak že jí druhá nepřekoná. Byl to však omyl. Vyprávění je užasné, ne moc zdlouhavé a pohledy různých dívek jsou popsány tak, že ten příběh snad sami žijete. Všem doporučuju.

15.03.2014 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Nečekala jsem že pokračování bude lepší než první knížka, byla jsem velice mile překvapená. Už jsem začala hned i třetí, a musim uznat že to pořád je zajímavější a zajímavější. doufám že to tak bude až ke konci :)

08.03.2014 5 z 5

Nejlepší knihy co jsem kdy četla!! První mě dostala od první stránky a děj jsem prožívala s Katniss a s Peetou. U druhý jsem musela potlačit slzy a třetí... no, třetí kniha se mi až tak nelíbila, ale aspoň konec byl dobrý :) Všem doporučuju tuto užasnou trilogii. Hunger games forever ♥

Nářek Nářek Maggie Stiefvater

Pěkná a velmi čtivá kniha. Moje první kniha o vílach, a musim uznat, že jsem ráda že jsem ji přečetla. Těšim se na pokračování!!

26.02.2014 4 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Nevim kde jsem se dočetla, že knížka je velice dobrá, takže jsem naváhala a půjčila jsem si ji. Musim uznat že to moc napínavé nebylo a že ani originalita tu moc není. Autorku jsem si oblíbila u jiných knížek a musim uznat že píše dobře, ale prostě tahle kniha se mi nelíbila. Čte se to dobře, to ano, ale nějak mi tam chyběl děj.

26.02.2014 2 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Když jsem viděla knížku, tak jsem uvažovala jestli se ji přečtu nebo ne. Nakonec jsem si ji vzala a jsem za to vděčná. Krásný čtení a zajimavý příběh. Konec je fantastický a velice dojemný. Doporučuju!!

Počátek Počátek Jessica Khoury

Celkem zajimavá knížka a něco uplně jiného, než na co jsem zvyklá. Začátek mě moc nechytil, ale musim uznat, že jsem ráda že jsem ji přečetla. Všem doporučuju, je to velice zajimavé čtení.

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Když jsem začala číst, tak moje první myšlenka byla: další upíří kniha. Je pravda, že každý autor je popisuje jinak a musim uznat že tahle verze je jedna z těch které se mi nejvíc zamlouvá. Hrdinka byla celkem dost ufňukaná, ale aby jsme byly reálný: kdyby tahle situace někoho z nás nastala, byly by jsme taky tak ufňukaný? Určitě ano, ne-li víc. Jinak příběh...no, přesně nevim. Je to jedna z knížek že nevim jestli bych si ji znovu přečetla. Nebyla z nejlepších co jsem četla, ale určitě si přečtu pokračování :)

26.02.2014 4 z 5

Sto tisíc království Sto tisíc království N. K. Jemisin (p)

Kniha byla velice nepřehledná a příběh mě moc nezaujal. Četla jsem až do konce a pořád jsem čekala, jestli bude něco zajimavého, ale nic. Jedna z nejhorších knížek co jsem v poslední době četla, ale je to můj názor, třeba někomu jinýmu se může líbit ;)

26.02.2014 1 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Ke knížce jsem přišla náhodou a jsem za to vděčná. Ze začátku mě moc nezaujala, ale po pár hodinach jsem se přistihla, že čtu a stratila jsem pojem času. Velmi mě potěšil konec. Konečně něco jinýho než št'astné a předvídatelné konce. Určitě doporučuju :)

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Jedna z mála knih co jsem přečetla doslova jedním dechem. Určitě doporučuju přečíst, ale malé upozornění: Když začnete číst, tak nepřestanete ;)