Nibiru Nibiru komentáře u knih

Zkrocený netvor Zkrocený netvor Amanda Quick (p)

Humor, romantika i napětí, svěží knížka, u které se zasmějete, zasníte a držíte palce hlavním hrdinům, aby to vše zvládli ve zdraví.

25.04.2012 5 z 5

Tato kniha mi byla doporučena, jak jinak, než "finančním poradcem". Tak jsem si ji zakoupila a přečetla, ale asi jsem vadná, na mě žádný velký dojem tedy neučinila. Komentáře níže popsané se zde rozplývají nad tím, jak je kniha čtivá a inspirativní - ano, to tedy je, ale to je asi tak všechno. Za to jsem jí dala ty dvě hvězdy. Je psaná pro nějakého imaginárního, nereálného čtenáře, který teď může všeho nechat a zgruntu převrátit svůj život. Ale aby člověk mohl začít dělat to, co je v knize popisováno, musí být především nezávislý, a to časově a jak jinak, i finančně. Takže žádný návod pro chudé, jak zbohatnout, ale pro bohaté, jak být ještě bohatší.
A rovněž nesouhlasím s tím, že vzdělání není pro život důležité. Určité vědomosti a informace nijak jinak než vzděláním člověk nezíská, ale myslím opravdickým studiem, ne tím "koupeným", jak tomu je u nás např. na Plzeňské univerzitě. To je právě rozdíl mezi naším "českým" kapitalismem a tím "západním". Tam by pan starosta na své narozeniny takového "kontroverzního" (rozuměj mafiánského podnikatele - jako je např. Pitr, Bakala nebo byl Mrázek,) nepozval. U nás se zvou na tyto "společenské" akce právě takové týpky. A společnost se tváří, že je vše v pořádku. Protože je u nás vše naruby, nedá se žádná rada z této knížky v našem českém prostředí aplikovat.

12.04.2012 2 z 5

Přijdu si pro tebe Přijdu si pro tebe Lisa Kleypas

Opravdu nádherná knížka, čte se jedním dechem vůbec jsem se nemohla odtrhnout a je v ní tolik humorných dialogů, vtipných invektiv a vůbec, smála jsem se opravdu hodně, ta kniha má jiskru jako málokterá, a přitom tam nechybí vášeň, romantika, napětí a výborné vystižení charakterů hlavních hrdinů.
PS. Knihu jsem po pár letech znovu přečetla a bez nadsázky musím říct, že je to jedna z nejlepších knih vyhlášené autorky. Postava emancipované a svéhlavé Lily Lawsonové, která svým nekonvenčním jednáním zvedá ze židlí všechny mravokárce oné doby , je prototypem ženy, jež představuje boj za pokrok a rovnoprávnost ve světě, kterému vládnou muži, a který trvá od dob zániku matriarchátu. A nic na tom nemění ani fakt, že za jejím chováním se skrývá bolestná citová osobní zkušenost v minulosti.
Postava šlechtice Alexe Rainforda je ztvárněná tak, že o něm prostě nelze nesnít:-). Takového muže by si přála každá žena. Bohužel, obálka knihy ho opět líčí zcela proti popisu v knize, kde má blond vlasy!

10.04.2012 5 z 5

Sním o tobě Sním o tobě Lisa Kleypas

Velmi sympatičtí oba hrdinové, velmi se mi líbilo, jak se navzájem doplňují. Krásná romantika
i vášeň. Ačkoliv romance z viktoriánské Anglie moc nemusím, od Lisy Kleypas si je vždy ráda přečtu, protože ona prostřednictvím svých hrdinů dokáže tuto suchopárnou a konzervativní dobu velmi zpříjemnit. Jestliže je Markus Westcliff (jak už poznamenala jedna čtenářka) nejsympatičtější šlechtic této doby (Kouzlo podzimu), pak z "neurozených" mužů je to zcela jistě Derek Craven, hrdina knížky Sním o tobě.

05.04.2012 5 z 5

Nevěsta z Růžového útesu Nevěsta z Růžového útesu Rexanne Becnel

Krásná romantika zcela podle mého gusta.

05.04.2012 5 z 5

Královská pomsta aneb Divoký hon krále Stacha Královská pomsta aneb Divoký hon krále Stacha Uladzimir Karatkěvič

U této knížky jsem se bála a napětím jsem sotva dýchala. Pravá strašidelná atmosféra a děj napínavý od začátku do konce.
Dostala se mi do ruky jako brak, ale na dobu, kdy vznikla, směle může konkurovat nejdramatičtějším klasickým i novodobým hororům. Doporučuji!!

Ďábel v andělském rouchu Ďábel v andělském rouchu Tomáš Bednařík

Zajímavá studie o Čachtické paní, obsahující fakta z archivních záznamů o procesech a skutečná čísla o umučených dívkách.
Ať už byla ona šlechtična psychicky nemocná nebo tak zvrhlá, rozhodně byla sadistická a byla to zrůda. Ovšem, tak jako bývá pravidlem, trest na některé mocné nedosáhl ani tehdy, ani dnes.

Hrůza zvaná Kurupira Hrůza zvaná Kurupira Jaroslav Mareš

Autora mám ráda, píše poutavě o záhadách ze světa biologie, o záhadných tvorech a zvířatech, která ještě možná v nějakém zapadlém koutě naší Země přežívají z dávných dob.....

Podvržené poselství bohů Podvržené poselství bohů Ronald Story

S názory uvedenými v této knize se ani při nejlepší vůli nemohu ztotožnit. Nehledě na to, že od doby jejího vzniku přibyly nové objevy, nové důkazy a nová fakta, která knize hází onu pověstnou "rukavici".

04.04.2012 1 z 5

Soumrak kouzelníků Soumrak kouzelníků Jaroslav Malina

S názory uvedeným v této knize se ani při nejlepší vůli nemohu ztotožnit.

04.04.2012 2 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Krásný, ale velmi smutný příběh.

Barí, syn Kazanův Barí, syn Kazanův James Oliver Curwood

I tuto knížku jsem coby dítě louskala, ale opět, připadala mi moc smutná. Nemám ráda, když se zvířatům jakkoliv ubližuje.

04.04.2012 4 z 5

Vlčák Kazan Vlčák Kazan James Oliver Curwood

Četla jsem v pubertě, ale vím, že to bylo místy moc smutné. I jsem u toho brečela.

04.04.2012 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Kniha mého dětství.

Utíkám před láskou Utíkám před láskou Aleksander Minkowski

Pěkná knížka pro mladé dívky, četla jsem ji v dospívání a tehdy se mi moc líbila.

04.04.2012 3 z 5

Darebný vévoda Darebný vévoda Arnette Lamb

Pěkná romantika, sympatičtí hrdinové, milostný vztah krásně barvitě vylíčen. Tato knížka se autorce povedla.

Nevěsta Bílého lva Nevěsta Bílého lva Tina St. John

Toto byla opravdu romantika podle mého gusta.

Vyvraždění rodiny Greenů Vyvraždění rodiny Greenů S. S. Van Dine

Jedna z nejlepších detektivek, jaké jsem kdy četla. Doslova hororová, mrazivá atmosféra rodového sídla, protkaná mysteriem záhadných zločinů udržuje v napětí od první do poslední stránky, a rozuzlení je zdrcující. Naprosto nečekané.

Když si bohové hrají na Boha Když si bohové hrají na Boha Hartwig Hausdorf

Nástupce a současník E.von Dänikena. Kniha je nabitá novými objevy, záhadami, které jsou rozesety na celém světě a jenom čekají na hodnověrné vysvětlení, protože ne vše zapadá do zkostnatělého vědeckého klišé.
Výborně se čte.

03.04.2012 5 z 5

Mayská proroctví Mayská proroctví Maurice Cotterell

Kniha není špatná, už proto, že pojednává o záhadné civilizaci, která na jedné straně byla velmi krutá (lidské oběti, krvavé sporty), na straně druhé pozoruhodně vyspělá, až rozum zůstává stát (a neví se dodneška,odkud své znalosti čerpali, když pomineme tvrzení,že je učili božští předkové). Nesporné je, že sluneční cykly jsou faktem a mají na člověka vliv.
Ale místy je kniha pro laického čtenáře nepřehledná, složitá už tím, že jsou zde používány složité vztahy a výpočty, určené spíše odborníkům. Takže kdo hledá jednoduché čtení, toho kniha asi zklame, nicméně meritum se z ní vyčíst dá.

03.04.2012 4 z 5