Ďábel v andělském rouchu

Ďábel v andělském rouchu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42998/bmid_dabel-v-andelskem-rouchu-UvF-42998.jpg 4 9 3

V rozbouřené fantazii přerostl příběh čachtické paní Alžběty Báthoryové postupem věků ve středověký horor. Pravda, vyvěrající z hlubin minulosti díky dochovaným archivním pramenům, je však prostá. Obnažuje kořeny zla a ukazuje, kam až může vést beztrestné zneužívání moci. Je nemilosrdnou obžalobou tehdejších poměrů. Čachtické (a na ně navazující sárvárské, kereztúrské, bytčanské ad.) události z let 15175 - 1614 vzbudily nemalou pozornost historiků i beletristů. V různých verzích se objevovaly na stránkách odborných i populárních děl v mnoha evropských zemích. Zpracovány seriózně, střízlivě, ale i s nádechem romantismu a senzačnosti. Cílem následujících řádek je pokus o pravdivé zobrazení osudů Alžběty Báthoryové a dalších aktérů dramatických událostí, které se odehrály v Uhrách na přelomu 16. a 17. století.... celý text

Malinali
04.02.2015 5 z 5

Čtivé, poutavé, jenže ne vše, co autor zmiňuje je pravda. Dle jiných dokumentů a studií byla hraběnka v žaláři Čachtického hradu, kde také zemřela, nikoli polozazděná ve svém pokoji. Některé věci a informace se liší od jiných knih (psaných dle dokumentů např. od pana Štiavnického). Jenže teorií a příběhů je mnoho a pravdu - ví jen sama hraběnka :) Každopádně moc dobře napsáno!

PS: s tou železnou pannou jsem to moc nepochopila.. p.Nižňanský psal, že byla, pan Štiavnický zamítá její existenci...

1v8na
27.08.2014 4 z 5

spoiler - Popis některých mučících praktik je opravdu šokující. Ještě další fascinující věc je smrt hraběnky. Místo, aby zpytovala svědomí, cítila se ukřivděná a raději se podle pramenu nechala nejspíš otrávit jedem, který jí přidávali do jídla. Kniha mě opravdu velmi zaujala.

Nibiru
04.04.2012 5 z 5

Zajímavá studie o Čachtické paní, obsahující fakta z archivních záznamů o procesech a skutečná čísla o umučených dívkách.
Ať už byla ona šlechtična psychicky nemocná nebo tak zvrhlá, rozhodně byla sadistická a byla to zrůda. Ovšem, tak jako bývá pravidlem, trest na některé mocné nedosáhl ani tehdy, ani dnes.

Alžběta Báthory, hraběnka, 1560–1614

Tomáš Bednařík
česká, 1954
2006  78%Čachtická paní
2001  84%Ďábel v andělském rouchu
1996  77%Krvavá hraběnka
2009  90%Prokletí čachtické paní
2008  80%Rakovnicko

Kniha Ďábel v andělském rouchu je v