Nibiru Nibiru komentáře u knih

Zločin na polární stanici Zebra Zločin na polární stanici Zebra Alistair MacLean

Výborná napínavá detektivka, i když tento žánr moc nemusím, tak tuto knížku jsem si do své knihovny po právu zařadila,protože si to zaslouží. Vynikající ,místy i humorné dialogy, které ale napětí nikterak nesnižují.

29.03.2012 5 z 5

Utajené dějiny Čech: od pravěku do roku 1945 Utajené dějiny Čech: od pravěku do roku 1945 Otomar Dvořák

Vynikající trilogie, čte se jedním dechem, zkoumá českou minulost zpod "povrchu", všímá si skrytých, mystických proudů a energií, které nás obklopují, ale o kterých vždy věděli pouze zasvěcenci, kteří jejich tajemství a působení bedlivě střežili a hlavně - dovedli je využívat ve svůj prospěch. Jsou to pradávné staré pravdy, které byly odhaleny, potom skryty tak důkladně, až byly zapomenuty, aby byly znovu pomalu a bolestně objevovány.

29.03.2012 5 z 5

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Výborná, napínavá kniha s dobrou zápletkou a vůbec mi nevadí vykreslené charaktery hlavních postav - že se nechovají jako stroje, ale jsou lidmi?! To se jim dává za vinu?! Hlavní hrdinka je především krásná citlivá žena, která se zamiluje a že kniha nekončí tragicky, na tom nevidím nic negativního - realita života je sama o sobě tragická a smutná, tak proč by každá knížka nutně musela končit negativisticky?! Ostatně, od toho knížky jsou, i když příběh je sebedramatičtější, dobrý konec dává naději duši člověka i v drsné realitě všedního života, a od toho knížky jsou, aby obohacovaly a posilovaly, ne aby člověka naplňovaly smutkem.
Na horory moc nejsem, ale tato knížka je opravdu výborná, i když mystika ji prolíná od začátku do konce.

28.03.2012 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Knihu jsem četla jako mladá dívka a do dneška, kdy jsem v produktivním věku, má čestné místo v mojí knihovně.
Je to jedna z nejlepších knih, které jsem za svůj život přečetla, a že jich byly stovky!!!
Hlavní hrdina je tak sympaticky vylíčená postava, že v klasické literatuře těžko hledám konkurenta. Děj si pamatuji do dneška, což se o mnoha knihách říci nedá, a že jsem ji četla už hóóódně dávno!!!! :-))
Navíc, její děj není reálnému světu příliš vzdálen a proto mě oslovuje o to víc.
A ještě jedna důležitá poznámka: Postava Emanuela byla pro mě opravdová první velká knižní platonická láska!

27.03.2012 5 z 5

Dvanáctá planeta Dvanáctá planeta Zecharia Sitchin

Souhlasím. To platí pro všechny knihy tohoto nevšedního muže s obrovskými vědomostmi a nadhledem.

27.03.2012

Žádej, o co chceš Žádej, o co chceš Sylvia Day

Úžasné erotické milostné scény, kniha se čte jedním dechem! Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout.
Samotná zápletka sice trochu ustupuje do pozadí, ale milostné pouto mezi hlavními hrdiny je vylíčeno strhujícím způsobem!!

26.03.2012 5 z 5