Nevěsta Bílého lva

Zlatovlasý cizinec s očima dravého lva zachrání život mladičké Isabele de Lamere a získá si navždy její srdce. Král však rozhodne, že se dívka provdá za jeho nejoblíbenějšího poddaného hraběte z Montborne. Isabela se vydává za budoucím manželem, cestou však její průvod přepadnou "bandité" a unesou ji na hrad Droghallow. Tam zjistí, že velitel únosců Griffin je mladík se zelenýma očima, na něhož nikdy nepřestala vzpomínat. Mladí lidé se do sebe zamilují a Isabela se rozhodne, že nevstoupí do manželství, v něž nevěří. Proto s Griffinem uprchne a stanou se z nich psanci. Splní nakonec Isabela královo přání, anebo zvítězí horoucí cit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/1614/nevesta-bileho-lva-bqy-1614.jpg 4.357

Rytířská série

Vydáno:, Ikar (ČR)

White Lion's Lady (2001)

Kniha Nevěsta Bílého lva

valsima

moc hezké :-)

Ála1968

Kniha pro mne byla takovým průměrem mezi historickými romancemi.Má tu sice nejvyšší hodnocení,ale pro mne to byl takový střed.

viki77

Krásný příběh

natan22
08.07.2018

Četla jsem už po několikáté . A právě teď na Amazonu zjistila,že jsou další dva díly.Jaká škoda,mám ráda knihy v celku,pokud mají další díly.Takhle je v knihovně jen jeden díl ze série.Anglicky neumím,tak si to nepřečtu,škoda.

Poeta.kno
18.11.2017

Krásný milostný romantický příběh plný citů i napětí. Vše moc procítěně popsané z pohledu hlavní hrdinky i hlavního hrdiny.

Amitiel76
05.09.2017

Moc hezký příběh. Nemohla jsem se od něho odtrhnout. Jsem ráda že se mi knížka dostala do ruky. Určitě se k ní ještě v budoucnu vrátím :-)

kackajh
27.07.2017

Další nádherná středověká romantika :o) řadím do oblíbených.

Edice
10.01.2017

Kniha si své kladné hodnocení opravdu zaslouží. Konečně kniha v tomto žánru, kde mi problémy našich hrdinů přišli opravdové. I prostředí, události, chování postav a vše kolem toho bylo opravdové. Ocenila jsem, že je příběh psán rovnoměrně (někdy mi přišlo, že i malinko více) z pohledu Isabely i Griffina. Ráda si čtu o pocitech mužských postav při čemž se mi u jiných knih, ale zdá, že se dává větší důraz spíše na pocity ženské hrdinky - to ovšem neplatí zde, v této knize. Což byl taky jeden z bodů proč jsem v ní našla zalíbení. :) Autorka do knihy zahrnula pár pěkných zvratů, které tajila a pak k jejich předvídání dala malou nápovědu schovanou v textu - pak už bylo na Vás jestli si jí povšimnete nebo nikoliv. A mně se tohle náramně líbilo. :) Kniha je psána příjemným, uvolněným a čtivým stylem. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a spojitost jejich minulosti a následné sbližování je úžasným počtením. Hodně k tomu dopomohl právě skvělý styl autorčina psaní a dobré vyrovnání mezi myšlenkami hrdinů, jejich rozhovory a popisem situací. Knihu jednoznačně jen tak nezapomenu a ráda se k ní v budoucnu vrátím. Jen velká škoda, že u nás nevyšly i další dva díly. Celkově od této autorky toho mnoho nebylo přeloženo do češtiny. To považuji jedině za velkou škodu, protože by si to zasloužila mnohem více než mnohé jiné slátaniny, které se do češtiny překládají.

DOPORUČUJI! :)

12. století