Soumrak kouzelníků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Populární formou vyvracejí autoři fantastické teorie o vzniku života na Zemi, o dřívějších vyspělých civilizacích, o mimozemšťanech i návštěvách z kosmu.
Kerles Jaroslav ilustrace barevné celostránkové foto barevné celostránkové a černobílé i barevné v textu, reprodukce černobílé celostránkové.

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54537/soumrak-kouzelniku-E9h-54537.jpg 315
Žánr
Literatura naučná
Vydáno, Horizont
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Soumrak kouzelníků

Přidat komentář
draka
30.09.2020

V diskuzi při pracovních poradách jsem vždy uplatňoval zásadu, aby se diskutující mohli a nebáli vystoupit a říct svůj názor a náhled na způsob řešení, ať se mně nebo ostatním může zdát, že je to, s prominutím, hloupost. Vždyť i ta, v té chvíli zdánlivě hloupá, ale vyslovená myšlenka, může každého z nás přivést na tu správnou myšlenku a dovést k nejlepšímu řešení. Tak je to i v případě pseudovědy a jejich autorů, vyznavačů a příznivců, ať je k tomu vede cokoliv. Já k nim nepatřím, ale to neznamená, že je odsuzuju, zesměšňuju a jinak znevažuju. Nechávám blízkou nebo i hodně vzdálenou budoucnost objasnit a uvést na pravou míru dosud nevysvětlené jevy, záhady a oblasti, které jsou dosud „vědecky“ neobjasněny

Vidlička
22.01.2020

Mají samozřejmě v ledasčem pravdu, hlavně co se týká způsobu "nevědecké práce pavědců", jak bych tak řekla. Ale celá knížka se nese ve stylu uraženejch prvňáčků, co musí jít žalovat soudružce veřejnosti, čemuž se musím nehorázně smát. Kdyby byli víc nad věcí, chytili by na svůj med víc vos. Vše samozřejmě v duchu marxistické vědecké teorie, nebo jak se to jmenuje... Navíc dělají totéž, co vyčítají pseudovědcům, že nevěří v lidi, lidskou vynalézavost atd. Proč tedy do čtenáře hučí, že nesmí věřit tomu či onomu, a sami nevěří v lidskou inteligenci, že kdo má jen trochu mozku v hlavě, si to sám přebere, co je nesmysl a na čem je přece jen špetka pravdy nebo alespoň zajímavosti? Jistě jste už pochopili, že i já jsem příznivkyně teorie archeoastronatů, ale proč ne, když jsem v tak inteligentní společnosti se členy, jako jsou A. C. Clarke, Michio Kaku nebo týpek s nejlepším účesem na světe Giorgio Tsoukalos! Lidi věřej i daleko větším "blbostem" a na rozdíl od autorů si já nemyslím, že tohle někdy někomu uškodilo.


micha-ella
05.10.2017

Do Jitra kouzelníků se soumrak strefuje s velkou chutí, ale myslím, že mnohokrát vedle.

JosefHorák
16.06.2017

Je mi líto ji vyhodit, ale pokud bych měl kamna tak to tam s chutí hodím. Už jen předmluva je snůškou newspeaku vládců své doby.

gonga
28.04.2015

S názory a FAKTY uvedenými v této knize se i při nejhorší vůli musím ztotožnit. A nejen já.

Nibiru
04.04.2012

S názory uvedeným v této knize se ani při nejlepší vůli nemohu ztotožnit.