Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Babička Babička Božena Němcová

Kdo nečetl Babičku... kromě mistra Jana Husi? (Nemravnou spisovatelku já nečtu :-D ) Jako školou povinné dítko jsem ji teda FAKT nečetla. Poprvé jsem ji četla v 19ti letech a ohromila mě - na 19. století je to skvělé prozaické dílko. Takže jsem se k ní již několikrát vrátila.

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Tohle je jedna z knih, kterým se říká "kultovní", ne? Mně se to moc líbilo, hlavně popisy vztahů mezi hlavními hrdiny. To bylo opravdu "přesné"... jako ze života. Díky bohu, že jsem to nezažila :-))

Zvon Zvon Iris Murdoch

Kniha se mi líbila i přes to, že tento žánr moc nemusím -
hodně podoby s milostnými románky, což není má srdeční záležitost. Nicméně příběh se mi líbil, hlavně pasáž, kde najdou zvon :-) Jako "víkendovou oddechovku" doporučuji.

26.01.2016 4 z 5

Městská klinika - Láska, smrt a kariéra Městská klinika - Láska, smrt a kariéra Stefanie Morgenstern

Jedna z knih z lékařského prostředí. Bylo období, kdy jsem přečetla během pár měsíců snad 10 podobných knih z lékařského prostředí a tahle patřila, myslím, k těm lepším.

26.01.2016 3 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Medvídek Pú - zvířátek je bůh :-D Četla jsem to až v dospělosti, dobrá oddechovka. Prasátko je takové malé zviřátko. Čtená verze od Marka Ebena je KOUZELNÁ!!!

Netopýři – 7 povídek Netopýři – 7 povídek Gustav Meyer

Že by Netopýr nečetl Netopýry je nemyslitelné :-D Meyrink byl pro mě autor č. 1, zvláště v době mezi 15.-18. rokem a v době potulek po Starém Městě pražském.

Carmen Carmen Prosper Mérimée

Díky Carmen jsem četla ještě knihu Mateo Falcone.. a nebo díky Mateovi jsem četla Carmen? Už nevím... ale dobrý překlad a hezky se čtou obě.

Chiméra Chiméra Valerio Massimo Manfredi

Přesně - vřele souhlasím! Konec je na kočku :-D

26.01.2016 3 z 5

Evangelium podle Syna Evangelium podle Syna Norman Mailer

Mně se naopak kniha na první čtení VELMI líbila. Měla jsem pocit, že jsem z ní pochopila víc, než z evangelia a že je to takové lidské vyprávění, které může přiblížit "tehdejší události". Akorát mě za to pak zrubal můj dobrý přítel, kněz, kterému se nelíbily určité pasáže :-)))

Vnitřní světlo Vnitřní světlo Arthur Machen

Na tuto knihu jsem narazila, ani nevím jak, někdy v době "puberty", tedy cirka v 16, jako pavelvon :-) Tenkrát mě doslova uchvátila. Tajemno, mystika, hrůza a děs. Zřejmě jsem se k ní dostala tak nějak díky Meyrinkovi.

Hodina smrti Hodina smrti Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Nutno přihlédnout k tomu, KDY byla kniha napsána. Myslím, že na svou dobu ÚCHVATNÁ :-)

Černá v bílé Černá v bílé Blanka Kubešová

Obávám se, že jsem u toho "jemně psychicky" trpěla :-)

25.01.2016 3 z 5

Eddieho bastard Eddieho bastard William Kowalski

Moc se mi líbila, kolegyni NE :-)) Je jisté, že jsme měly rozdílný smysl pro humor. Z mého pohledu famozní dílko.

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

NO... já jsem ji naopak odložila.

25.01.2016 3 z 5

Zřejmě slabý odvar všech těch hrůz, ale mně se to líbilo právě proto, že je to příběh, který může skutečně člověk prožít, to napětí, tu hrůzu. Je to OPRAVDOVÉ!

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Páni.. to teda bylo... silný kafe :-D

Zrádné moře Zrádné moře Deborah Scaling-Kiley

Četla jsem to dvakrát - vyšlo to totiž pod jinými názvy :-) Ale nelitovala jsem. Člověku běhá mráz po zádech z toho, co lidi prožijí na "výletech", jak silný je pud sebezáchovy a jak snadné je propadnout šílenství. Vřele doporučuji!

Malé stádce Malé stádce Vladimír Kopřiva

Kdo se chce dozvědět alespoň něco o salesiánech-koadjutorech, kým jsou a co je jejich činností, nemůže tuto knihu minout, jelikož se zde doví (skoro) vše. Krásně zpracované medailonky již zemřelých osobností (svědčící doslova o mravenčí práci) i osobní výpovědi žijích koadjutorů.

25.01.2016 5 z 5

Římanka: život barbarské ženy za císaře Hadriána Římanka: život barbarské ženy za císaře Hadriána Lindsay Allason Jones

Dobrý historický román, příjemně se četl.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Strašidlo pije koňak :-D :-D :-D