Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Urbo Kune Urbo Kune Miloš Urban

No... moje první kniha od tohoto autora. Nechala jsem se zlákat na osobu knihovníka, páč su taky knihovník. Takže části o budování knihovny a shánění knih a dokumentů jsou fajné. Ostatní děj často pro mě těžko pochopitelný. Asi su moc jednoduchá :-)

05.05.2016 3 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Teda musím říct, že jak jsem se tohoto románku bála, docela dost mě pobavil. Věděla bych o pár dámách, kterým by stálo za to knihu předložit ku přečtení :-D I když si sama myslím, že jsem dost emancipovaná, tak naprosto chlapy, nebo v tomto případě Mojmíra, chápu :-)

25.04.2016 4 z 5

Prázdne miesto Prázdne miesto J. K. Rowling (p)

Teda! Ta Rowlingová ale dokáže být morbidní! Ne, že bych nevěřila, že se přesně tyhle věci mohou dít. Až mi mráz běhá po zádech, jak krásně vykresluje mezilidské vztahy a to, co prožívají závisláci a sociální pracovníci. I přes poněkud "hustý" slovník doporučuji.

12.04.2016

Mapy končí nad Nordkappem Mapy končí nad Nordkappem Jan Šťovíček

Skvělé :-) Pro ty, kdo se chtějí zasmát, hlavně strana 155 :-)))

29.03.2016 5 z 5

Anna Kareninová I Anna Kareninová I Lev Nikolajevič Tolstoj

Krásná klasika. Obdivuji také Tolstého, že dokáže na 7-8 stranách popisovat sečení louky :-) Druhý díl zvládnu určitě také.

19.03.2016

Pohotovost 2 / První roky Pohotovost 2 / První roky Laura Waring

Kdo má rád povídky, romány atp. z lékařského prostředí, tak je to přesně to, po čem v rámci oddechové četby může sáhnout.

04.03.2016 4 z 5

Četla jsem ji na základní škole a prvních 100 stran mi šlo jak psovi pastva. A najednou fíííííí... a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Vážně skvělá kniha!

04.03.2016

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Zapisovatele mám asi nejradši z Viewgových knih. Pořád se směju jeho popisu pražského krysaříka :-D

Povídky o lásce Povídky o lásce Michal Viewegh

Kostka!!! Myslím, že se tak jmenuje... Smála jsem se tak, že se na mě chodili dívat lidi, co vyvádím. Smála jsem se nahlas jak houpací kůň. Některé povídky jsou smutnější.

Báječný rok (deník 2005) Báječný rok (deník 2005) Michal Viewegh

Hodně, hodně, hodně otevřené, i když věřím, že některé události jsou tam zamlčené, páč i takhle je to místy silné kafe :-)

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Katolická "agitace", aby lidi přišli do kostela - mlácení do bronzu. Mám za to, že jsem po přečtení dokonce Michalovi Viewghovi napsala, že mě fakt pobavil... Jeho zas pobavil můj mail. Můj vztah ke zvonům je totiž velmi srdečný (srdeční?)

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

To já nechcu skončit jako sebevrah :-D

04.03.2016 4 z 5

Pražské tajemství Pražské tajemství Géza Včelička (p)

Toto byla KULTOVNÍ kniha našeho klubu Mladého hlasatele :-D v 90. letech. Kdo nečetl Gézu Včeličku, jako kdyby nebyl! A krásné bylo pak chodit po těch místech, o kterých Včelička píše, i když jich zbylo tak málo a vypadají hodně, hodně jinak... Krásná kniha o staré (dobré) Praze.

Vražda v Národní katedrále Vražda v Národní katedrále Margaret Truman

Pokud si dobře pamatuji, slušná detektivka s možná nečekaným pachatelem. Rozhodně jsem se nenudila, i když podle hodnocení, jak koukám, je to spíš průměr.

04.03.2016 3 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Nejradši mám asi pasáž, kde je Bert Baxter a Šavle.. jak Šavle "spokojeně cosi žvýkal v boudě" :-D

Prevít na studiích Prevít na studiích Jan Jícha

Četla jsem ji, když jsem začala studovat vysokou a u mnohých pasáží jsem, jak se říká, "řvala smíchy". Zvláště při líčení studia v Německu - "Mluví tady vůbec někdo německy?" Mágst du net Boarn Munchen? - Chceš do držky ? Člověče, proč tu jsi, když neumíš německy? Abych se to naučil... :-)))

Malý muž ve velkém vápně Malý muž ve velkém vápně Jiří Barhoň

Knížku jsem věnovala kamarádovi, knězi, příležitostnému fotbalovému brankáři. Smál se, až se za břicho popadal :-D

20.02.2016 4 z 5

Zlý farář přejel hodného psa Zlý farář přejel hodného psa Jiří Barhoň

Zřejmě je to "vykrádání" vtipných glos, ale myslím, že ze Zlého faráře občas používám, když někdo zaklepe: "Tady nikdo není, co chcete?" :-D

Proč už Pythie nevěští ve verších Proč už Pythie nevěští ve verších Plútarchos

Četla jsem ju jako "povinnou četbu" (naštěstí samostatně vybranou) při studiu filozofie a mám za to, že je to jedna z těch "lehčích" (i co do počtu stran - haha).

20.02.2016 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Mám za to, že se mi líbila víc, než ta první! Po delší době kniha, kterou jsem dokázala číst do noci opravdu se zájmem. Sice i zde jsou sem tam pasáže, které člověka uspávají, ale celkově je to výborné. Smekám! A těším se na třetí, která vyjde v březnu.