Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

O Božím vedení s Karlem Herbstem O Božím vedení s Karlem Herbstem Karel Herbst

Krásná malá knížka plná životních příběhů a teologicko-filosofických myšlenek našeho salesiánského biskupa :-)

17.10.2016 5 z 5

Příšera z Drbákova Příšera z Drbákova Guy Bass

Tož toto se četlo opravdu samo :-) Vtipná kniha. Sice je to čtvrtý díl, ale i tak sa to dalo jako první. Beru trochu jako urážku ty upíří netopýry jako součást ingrediencí v blebě !!! Ta drzost !!! Nicméně vtipný strašidelný příběh.

15.10.2016 5 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Tedy... musím říct, že mi kniha dala dosti zabrat. Carrie mi pěkně lezla na nervy, i když její chování je dosti pochopitelné. Člověk musel příběh dočíst, protože mě osobně fascinovalo, co je autorka ještě schopná vymyslet. Mrtvol, že není kam plivnout :-/ Další díl si jistě přečtu, ale ne hned (pokud mi ho nepodstčí náš knihovník stejně jako tento druhý...)

14.10.2016 3 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Plavbu Jitřního poutníka jsem četla kvůli kamarádce, která podle ní vymýšlela hru pro děcka na letní tábor. Je tam přesně tolik děje a možností, že se hra, myslím, velmi podařila :-) A příběh samotný se čte lehce a báječně.

03.10.2016 5 z 5

Čtyři lásky Čtyři lásky C. S. Lewis (p)

Pro mě opravdu velice obohacující kniha, která mi mimo jiné ukázala, že su UPLNĚ normální :-) A dá se číst s odstupem znova a znova.

30.09.2016 5 z 5

Životopisné paměti P. Ignáce Stuchlého, českého Dona Boska. Díl 3. Životopisné paměti P. Ignáce Stuchlého, českého Dona Boska. Díl 3. Oldřich Med

Historie nejen salesiánského díla v Československu, ale i vhled do celých československých dějin od 30. do 50. let. Mě to velmi obohatilo!

Pokora Pokora Guy Gilbert

Malá knížka o velkých věcech :-) Po přečtení jedné z kapitol si sypete popel na hlavu, že v sobě žádnou pokoru nemáte, po další kapitole zjistíte, že přece jen pokorní jste. Malá a milá knížka pro zamyšlení.

Garfield v nadživotní velikosti Garfield v nadživotní velikosti Jim Davis

Nad stripem "Haló, cvokárna, berete domácí zvířata?" se pořád válím smíchy.

17.09.2016 5 z 5

Garfield váží slova Garfield váží slova Jim Davis

Garfield mě nikdy nezklame, když si potřebuji oddechnout a zasmát se. I když jak pořád tluče Odieho je fakt šílené :-)))

17.09.2016 5 z 5

Svätci saleziánskej rodiny Svätci saleziánskej rodiny Teresio Bosco

Dobrá knížka pro každého, kdo se chce seznámit s důležitými osobnostmi salesiánské rodiny. Ačkoli vo slovenčině, čte se výborně :-) A troufám si tvrdit, že knížka neobsahuje zdaleka všechny osobnosti, které by si pozornost zasloužily!

11.09.2016 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Doháním opět četbu, kterou jsem měla znát v dětství. Broučci jsou vydařené "poučné" (až katechetické) příběhy. Věřím, že místy dokáží skoro až lézt na nervy :-) A ten konec... P. Karafiát jistě chtěl jen prokázat, že k životu patří všechny "etapy". Nicméně.. na dětskou literaturu mi to tedy přijde DRSNÉ. Osobně bych dětem poslední stránku nečetla :b

04.09.2016 4 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Dobrá detektivka (nejen) ze školního prostředí. Pachatel mi unikal až do samotného závěru, měla jsem podezření na zcela jinou osobu. Co mi docvaklo poměrně brzy bylo, kam asi zmizel "předmět doličný" :-) Agátka je skvělá.

02.09.2016 4 z 5

Opravdová láska Opravdová láska Robert Fulghum

Řekla bych, že sedí "anotace", že některé z těch příběhů jsou neuvěřitelné! Co člověk nezažije, to považuje za nepravděpodobné. Osobně věřím na lásku mezi mužem a ženou, která je na duchovní rovině, prostá fyzického kontaktu, i když spousta lidí tvrdí, že mezi mužem a ženou nemůže být "jenom" přátelství. Když si přečtete tuto knihu, budete mít pocit, že možné je úplně všechno... a každý prožívá své. K smíchu a vysmívání není NIC.

29.08.2016

Kořeny spirituality Dona Boska Kořeny spirituality Dona Boska Giuseppe Buccellato

Vynikající knížka pro všechny, kdo se o dané téma zajímají :-)

29.08.2016 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Přiznám se, že mě Werther dost točil, jak se nedokázal "přeladit" do rodinného přítele a pořád jen, vlastně sobecky, chtěl vše pro sebe. Předpokládám ovšem, že byl složitá povaha, takže nenaplněná láska byla jen poslední kapkou. Literární styl mi přišel výborný, čtivý, i když místy musel člověk hodně zapojit mozek :-)

29.08.2016 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Kam na to pan Svěrák chodí. Cimrmana ale MILUJU. Při čtení této knihy jsem se zasmála ovšem až u povídky Fotograf, a to u pasáže, jak Mario luštil křížovku. Povídky jsou na mě moc "živočišné" :-)

20.08.2016 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Páni! Zpočátku se mi zdálo, že to nebude nic moc, zvláště proto, že kamarádka říkala, že je kniha plná "telefonních seznamů" a žádný děj, ale přísahám, že děj tato kniha má :-) a zvláště se mi líbil ten vskutku dramatický závěr.

17.08.2016

Dobrá kniha :-) Výborný černý humor, který mně osobně sedí. Místy kapku rozvleklé, ale celkově čtivý příběh. Některé dialogy famozní (také díky dobrému překladu). Nombeko mi byla sympatická od samého začátku. "Zápletka" s dvojčaty mi přišla vážně vtipná. Až se dostanu konečně ke Staříkovi, budu vědět, o čem nadšení čtenáři mluví, víc :-)

10.08.2016 5 z 5

Malý upírek 2 Malý upírek 2 Joann Sfar

Malý Upírek a spolek ochránců psů je vtipný, zvláště pak dialog s dědečkem "Opravdu, je úplně šedý. Jak se jmenuejš?" "Malý Upírek, strejdo!" "Podivuhodné jméno. Je české?" Haha... Výtvarná stránka je kouzelná :-) Malý Upírek a dům, který vypadl normálně, je pro mě (jako v mém věku) šílená fantasmagorie. Asi se zeptám nějakého dětského čtenáře, co tomu říkal :-D

10.08.2016 5 z 5

Malý upírek Malý upírek Joann Sfar

To byla tedy opravdu oddechovka :-) Docela hezky nakreslené, dialogy jednoduché :-) U Malý Upírek jde do školy jsem se dost nasmála. Přimhouříme-li zrak nad naznačeným násilím, relativně i výchovná publikace haha...

08.08.2016 5 z 5