Pokora

kniha od:

Pokora https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294833/bmid_pokora-44z-294833.jpg 4.8 11

Pokora je hlavním pilířem křesťanství. Když se ptali jednoho svatého, jaké tři základní ctnosti je třeba získat, odpověděl: První je pokora, druhá je pokora a třetí je pokora. Tato důležitá křesťanská ctnost je protikladem k pýše a domýšlivosti. Měl by ji projevovat ve všech součástech každodenního života – v práci, životě v rodině, partnerském soužití, přátelství, společenství – v každém věku od dětství až do stáří. Je třeba umět posloužit druhým, naslouchat jim, naučit se odpouštět, být diskrétní, neodmítat chudobu, dobrotu…, zkrátka snažit se o ty ctnosti, které se nekladou do popředí v současné společnosti, jež zdůrazňuje soutěživost a úspěch. Podmínkou je, aby se člověk přijímal takový, jaký je, v mírnosti a zranitelnosti. Guy Gilbert je známý francouzský kněz a vychovatel delikventní mládeže. Z knih vydaných nakladatelstvím Portál jmenujme např. Bratr vyvržených, Evangelium svatého lotra, Srdce v ohni, Ať se ti život povede!, Partnerství, Štěstí aj.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál
Originální název:

L'humilité , 2014


více info...

Komentáře (2)

Komentáře 2 Recenze 0

Kory98
Kory98
15.07.2021 5 z 5

Knihu mi přinesla kamarádka, abych si ji přečetla, že ji má půjčenou z knihovny a myslí si, že by se mi mohla líbit. Řekla mi, že se dá přečíst za hodinu, ale i za mnohem déle pokud o jejím obsahu budu chtít přemýšlet. Mě to nakonec trvalo několik dnů, protože jsem v ní objevila spoustu nádherných myšlenek a citátů, které myslím, že mohou oslovit i člověka nevěřícího i když se jedná spíše o duchovní literaturu. Spoustu z nich jsem si ještě na rozloučenou s touto útlou knížečkou opsala do svého "citátového deníčku", abych se k nim mohla vracet.

Netopyr07
Netopyr07
30.09.2016 5 z 5

Malá knížka o velkých věcech :-) Po přečtení jedné z kapitol si sypete popel na hlavu, že v sobě žádnou pokoru nemáte, po další kapitole zjistíte, že přece jen pokorní jste. Malá a milá knížka pro zamyšlení.