Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Ostrovy čarodějů Ostrovy čarodějů David Drake

Toto je "tradiční" fantasy a četla se celkem dobře, pokud se pamatuji, akorát pak dlouho (dva roky) nevyšlo pokračování.

25.01.2016 4 z 5

Kůň Pána Boha Kůň Pána Boha Wilhelm Dichter

Již si přesně nepamatuji, ale mám za to, že je to jedna z těch "lepších a čtivějších" knih na téma holocaustu a utrpení Židů za II. světové války. Asi tak 1x za cca 2-3 roky přečtu hned po sobě 3-4 knihy na toto téma... pak musím odpočívat, protože je to síla...

25.01.2016 4 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Moje nejoblíbenější kniha na téma koncentračních táborů a života Židů v Protektorátu a vůbec v období 2. světové války.

Křižák Křižák Michael Alexander Eisner

Když jsem to četla, bylo to úchvatné prožívání příběhu z historie. Obdivuji autora, že to takhle dokázal napsat. Přirozeně včetně líčení drsných středověkých scén.

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Tuhle knihu jsem asi před 15 lety MILOVALA. Zas si ji budu muset oživit.

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Minimálně jsem šokovala všechny své známé, když jsem TOHLE nedávno četla. Místy to bylo příliš popisné, ale celkově zajímavý vhled do mysli tzv. pedofila. Některé dívenky dozrávají brzy, co?

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Na "klasiku" mě velmi mile překvapila. Žvanila jsem o tom, že to čtu a že je to VÁŽNĚ DOBRÉ snad na každém kroku :-)

Jak vycvičit draka Jak vycvičit draka Cressida Cowell

Na to, že jsem to četla až TED, vážně dobrá oddechovka pro děcka. Rozšířila jsem si slovník. Např. vím, co je hibernace haha

Moje pravidla hry Moje pravidla hry Pierluigi Collina

Když si člověk knihu přečte, tak už ani kvůli EURO 2000 tolik neskáče :-)

Sešívané legendy Sešívané legendy Otakar Brůna

Slávie, dej dej gól, Slávie.. ty na to máš :---)

Vraždy hollywoodských hvězd Vraždy hollywoodských hvězd Václav Pavel Borovička

Zajímavé, čtivě psané, de facto oddechová literatura :)

22.01.2016 3 z 5

Nikdo není daleko Nikdo není daleko Richard David Bach

Tuhle knížku miluju, i když ji člověk přečte ani ne za 5 minut. Rozdala jsem jich již několik mým drahým nejbližším :-)

22.01.2016

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Tuhle knihu doslova miluju. I když jsem ji četla snad 7x, vždycky mi běhá mráz po zádech v určitých pasážích. Je to velmi silná kniha o "rozličnosti" a přitom podobnosti kultur, kniha, která mluví o tom, jak lze najít cestu k druhým. Doporučuji!

21.07.2015