Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Kroky, co slýcháš Kroky, co slýcháš Jana Jašová

S hlavní hrdinkou jsem opravdu soucítila. Ne, že bych zažila něco podobného, ale mám kamarádku, která to zažila a dostávala se z toho pěkně dlouho.

Po všech těch letech Po všech těch letech Susan Isaacs

Už nevím, kdo mi ji doporučil, ale rozhodně mě kniha nezklamala, ba naopak. Jsou v ní aji prvky humoru, který je mi blízký.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Prostě super, fakt super :-) Mám aji CD verzi a mohu to poslouchat dokola.

Takový Žalman Takový Žalman Michal Huvar

Žalman, jó Žalman, moje dětská láska ;-)

25.01.2016

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

Průměrný hororik, ale já se bála skoro měsíc jít na záchod, že odtam vyleze slimák :-D

Přehmat Přehmat David Hunt

Četla jsem to kvůli anotaci pro knihovnu a moc mě to bavilo. Dobrá detektivka, opravdu DOBRÁ.

Tak trochu jiné namlouvání Tak trochu jiné namlouvání Vladimír Hrubý

Dobrá možnost pochopit, co lidé prožívají, dobrá možnost snažit se vcítit :-)

Fotbalová horečka Fotbalová horečka Nick Hornby

"Bible" fotbalových fanoušků :-)

Päť štvrtín pomaranča Päť štvrtín pomaranča Joanne Harris

Pro mě jedna z nejfamosnějších knih. Šokující výpověď, jeden z nejdojemnějších zvratů, který člověku vyrazí dech.

Jiné světy, jiní lidé Jiné světy, jiní lidé Joanne Harris

Plně souhlasím s Jíťou :-) Celé je to takové "nijaké" - jako by nakousnuté a nedotažené. Romány jsou skvělé.

Spi, bledá sestřičko Spi, bledá sestřičko Joanne Harris

Tahle se mi líbila moc, mám za to, že víc, jak Ostružinové víno.

Modrá je barva vraždy Modrá je barva vraždy Joanne Harris

Dlouho mi ležela v knihovně a dlouho mi ležela rozečtená na stole, pak jsem to dočetla, ale nějak se mi asi nepovedlo pochopit závěr. Asi su natvrdlé... S radostí jsem ji věnovala do městské knihovny.

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Pokračování se mi, bohužel, nijak zvlášť nelíbilo. Jsou tam pasáže,které jsou dobré, ale už se mi to nečetlo tak hezky jako Čokoláda :-/

25.01.2016 3 z 5

My proti nim - Putování po nejvýznamnějších fotbalových utkáních světa My proti nim - Putování po nejvýznamnějších fotbalových utkáních světa Giles Goodhead

Jako "kdysi" fotbalového "fanatika" mě ta kniha moooc bavila, páč vím, o čem ten člověk mluví, resp. píše :-)

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Jsem to dočetla, ale že by mě to ňák oslovilo, to nemohu říct. Místy jsem i trpěla :-)))

Potopa Potopa Marianne Fredriksson

Mně se naopak líbila MOC a vřele ji doporučuji. Díky ní jsem četla vše, co v té době od Fredrikssonové vyšlo.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Počkala jsem, až opadne největší vlna nadšení a sháňce po této knize a pak jsem si ji přečetla. Slušné, až na samotný závěr, jak zde bylo několikrát uvedeno. Jestli to takhle chodí v životě skuteně (jako, že si nedělám iluze, takže ANO) tak potěš :-)

Pátá čtvrť Pátá čtvrť Viktor Fischl

Díky Páté čtvrti jsem pořád courala po Židovském městě v Praze a snažila se "najít stopy a pozůstatky po původních domech a ulicích". Četla jsem to snad 6x.

Jako pták na drátě Jako pták na drátě Martin Fendrych

Líbil se mi jazyk a styl, jakým je to psané, i když moje ségra mě málem už začala mlátit, když jsem chvíli používala výraz "jdu do betle" :-))

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Moje nejoblíbenější od Erskinové. Když člověk přečte pár jejích knih po sobě, přijde na to, že jsou "na jedno brdo". Sice jiné prostředí, ale de facto stejný scénář a podobná zápletka a pak už je toho moc a příběh je příliš předvidatelný. Ale i tak se čtou dobře, taktéž díky dobrému překladu.